Ju Ju - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ju Ju jazz-electronica / Praha

„24. 10. Stodola Drozdov - ZRUŠENO!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • People everywhere_live@rehearsal 547 ×
  • Nynomo_live@U_Stare_pani 698 ×
  • Hope_live@U_Stare_pani 567 ×
  • Kopanina_live@U_Stare_pani 493 ×
  • Waltz_live@U_Stare_pani 437 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

JU JU (čti [džu-džu]) - hudební seskupení působí v této sestavě:

Jan Hradecký - CZ/trumpet, flugelhorn, sampler

Miloš Junek - CZ/guitar

Michal Breznický - SVK/keyboard

Petr Petránek - CZ/bass, doublebass

Martin Straka - SVK/drums, sampler

Bio a historie

Historie kapely JUJU začíná v roce 2006 setkáním trumpetisty Jana Hradeckého a kytaristy Miloše Junka. Společně s bubeníkem Janem Mocíkem a basistou Petrem Štětinou začínají jako narychlo vytvořené seskupení, které má pouze několik zkoušek na přípravu domluveného koncertu u příležitosti slavnostního udílení cen za amatérský film pod názvem Revoluce v Divadle Na Prádle. Teprve až po prvním koncertě vzniká dohoda o další spolupráci a název JUJU. Čistě improvizační charakter, kterým projekt začal, nakonec vede i k jeho konci v dané podobě.

Ustálenější kompozice skladeb přichází na řadu po příchodu basisty Petra Hudáka, nyní Petránka, v roce 2008. Od té doby se kapela potýká s nestálostí bubeníků, raperů či zpěváků a stále hledá kvalitní rytmiku, dokud nenarazí na bubeníka Martina Straku, který konečně doplňuje sestavu s vizí dlouhodobé spolupráce. V roce 2018 se ke kapele přidává klávesista Michal Brezinský a plně československá sestava se tak kompletuje.

JUJU se věnuje vlastní tvorbě, repertoár obsahuje pouze jednu převzatou skladbu.

V prostorách bývalého mrazícího boxu a dalších méně či více podivuhodných zkušebnách, vzniká žánrový mix, který kombinuje klasické živé nástroje s elektronickými zvuky sampleru a jehož základ tvoří jazz s prvky drum'n'bass, elektroniky či hip-hopu. JUJU má za sebou desítky koncertů, mezi nejvýznamější z nich řadíme festival Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Slánské jazzové dny ve Slaném, ArtCafé v Broumovském klášteře či plesy rádia Černá hora a mnohé další.

info:                               www.ju-ju.cz


hudbě zdar!