Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jinovatka alternative-grunge / Benešov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Rectal Monzunová skupina Jinovatka vznikla v polovině 90-tých let jako uskupení sociálně bezperspektivních, nepříliš talentovaných hudebníků, kteří, v důsledku neschopnosti normální společenské realizace, kompenzovali svou existenciální frustraci hudební tvorbou. Přes problematickou úroveň svých produkcí, dosáhli, zejména díky nezaměnitelné pódiové presentaci, kombinující nápadné kostýmy s urputnou snahou zaujmout publikum, omezeného věhlasu. V minulých letech využili, mezi jinými, možnost vystoupit na festivalu Mighty Sounds (Mocné zvuky); za zmínku stojí i účast ve finále soutěže Skutečná liga.V nedávné době skupina vydala vlastními slábnoucími silami demo CD Láska, obsahující devět nejnovějších skladeb souboru. Ty pokračují v linii nesourodých písní, kde na jedné straně osciluje banální poprockový styl, místy ozvláštněný úsměvně klopýtavou poetikou, na straně druhé pak křečovité pokusy o modernější kytarový rock. Žádná z těchto poloh příliš nevychází a tak lze celý snímek brát spíše jako další doklad promarněných šancí několika provinčních amatérů, kteří za prahem druhé dekády existence skupiny nedokázali nasát nic z atmosféry aktuálních hudebních trendů. Zvukově i stylově zamrzli na několika klišé osmdesátých let a sotva ještě dokážou dnešnímu posluchači nabídnout něco nového a neotřelého.

Bio a historie

Geneze skupiny Jinovatka je datována rokem 1993. Jejími zakladateli a centrálními personami jsou Blackhed (bassg.) a Torst (git.). Ti se rozhodli realizovat experiment s preferencí alternativní hudební produkce. Repasovali zkušebnu v Kosově Hoře a importovali Worma (drums) a Swampa (vocal). Akceleruje hektická koncertní praxe. Projekt www.jinovatka.cz elektrizuje region voticka, sedlčanska, benešovska. Reakce hudebních publicistů hovoří o zrodu nového žánru pro novou epochu (Aleš Opekar), o zjevení z brdských hor (Ondřej Konrád).
Aktivity členů Jinovatky organicky interferují do dalších sektorů. Kooperace na studiovém projektu tria Brabenec - Shöenfelt - Karafiát (Blackhed), Participace na turné skupiny MCH Band (Torst). Hostování v televizním talk show Ivy Bittové (Swamp).
Kolem roku 1996 jádro Jinovatky kontinuálně infiltruje do projektu George´s Vision a původní experiment transformuje  do stadia hybernace. Další performance probíhají sporadicky. Fungování subjektu George´s Vision se maximalizuje. Následuje nahrávání demokazet George´s vision (Jiříkovo vidění) a Heavy metal (Jinovatka). Roku 1999 je z Jiříkova vidění exkomunikován Torst. Impulsem k této operaci jsou nejen enormní disproporce v umělecké orientaci, ale zejména Torstovy eskalující drogové excesy. Ten, po komplexní detoxikaci v terapeutické komunitě v thajské diaspoře a miniaturní meziperiodě v jazz rockovém kvartetu Vivid, restauruje praformaci Jinovatky a inovuje její kolektiv novými individui (Sema - drums, Bloody Patsy - vocal). Kompletní team generuje nový repertoár a startuje k dalšímu comebacku v nadcházejícím miléniu. ,,Heavy metal je momentálně aktuální trend na globálních pódiích. Věříme, že v budoucnu oslovíme široké spektrum rockové klientely." (citace členů formace Jinovatka)
More info and actual new wave is in websites www.jinovatka.cz or http://bandzone.cz/jinovatka .