Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jazzda jazz-funk / Palkovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Skupina jazzda vznikla během léta 2013, kdy se znovu hudebně po několikaleté pauze sešli  zpěvačka Katka Pospíšilová, kytarista Aleš Nitra a Petr Mohyla, a dohodli se, že obnoví spolupráci. Do nové kapely jsme přizvali vynikajícího bubeníka a perkusistu Reného Gavlase.

Částečně jsme navázali na dřívější hudební tvorbu (Občas Q), začali pracovat na nových písničkách a, stejně jako v minulosti, začali se bavit předělávkami starých "pecek". Jsme tedy schopni odehrát jak koncerty založené na vlastních skladbách, tak i klubové večery či oslavy, kde můžeme přidat k lepšímu spoustu jazzových standardů.

Co se stylu týče, hrajeme vlastní fúzi jazzu, funky, blues, bossa novy, folku, reggae a rocku. Nemáme rádi škatulky a hrajeme, co a jak se nám zlíbí. Hlavní pro nás je pohoda (jazzJ), kterou rádi přenášíme na publikum.

Bio a historie

Katka Pospíšilová vyrůstala v hudební rodině, na ZUŠ ve Frýdlantu n. O. se učila na klavír a flétnu, jako samouk potom na kytaru. Od dětství zpívala a během studií prošla různými žánry - sbor, dechovka, rock, pop, jazz … V současné době působí mimo Jazzdu v Pink Floyd Tribute CZ a kapele Alter Via, také vyučuje zpěv, klavír a flétnu.

Aleš Nitra je hudební hledač samouk, který jako kytarista prošel různými amatérskými seskupeními různých hudebních žánrů – od rockové hudby v raném mládí, přes folk, blues, funky atd. Hrával v jazzově a funky laděném Občas Quartetu a několik let spolupracoval v duu a různých uskupeních s frýdecko-místeckým jazzovým kontrabasistou Zdeňkem Holkou. Byl dlouholetým členem tria almára, které se věnovalo vlastní tvorbě s meditačními a etno prvky, a pop-rockové skupiny KACZI (skupina palkovické zpěvačky Kateřiny Koulákové). V současnosti je také členem akustického jazzového tria LAM TRIO z Frenštátu p. R., které se věnuje převážně jazzovým standardům 20. až 40. let,.

Petr Mohyla – Pitrs (1973) získal hudební vzdělání na ZUŠ Frýdlant nad Ostravicí (housle) a ZUŠ Frýdek-Místek (kontrabas). Od roku 1989 působil většinou jako zpěvák, byskytarista a autor písní v několika progresivních  kapelách na Frýdecko-Mistecku (Lost Generation,  Bez klobouku boss band, Občas Q). Prošel stylovým vývojem od hard rocku přes alternativu a funky až k jazzu a blues. Po svém příchodu do Ostravy založil s Petrem Ritzkou (Retro Blues) a Jiřím Zapletalem bluesově orientovanou akustickou kapelu Old Blues Company. V té době začala jeho příležitostná spolupráce s významnými hudebními osobnostmi, jako je Pepa Streichl, Petar Introvič (Bluesberry) nebo Michal Žáček. Old Blues Company se v roce 2007 v souvislosti se změnou některých členů a také stylu přejmenovla na POUZE ZNOUZE. Kapela se žánrově posunula od blues k volnější písničkové tvorbě. V roce 2008 skupina natočila své debutové album s názvem Drahé sny. V hudbě POUZE ZNOUZE lze vystopovat prvky klasického blues, R&B a swingu. POUZE ZNOUZE vydalo v roce 2012 nové album s názvem Až mine zima. Singl „Víš na co myslím“ se v hitparádě TOP 10 rádia Čas udržel 27 týdnů. Úspěch této písničky dopomohl k vysílání POUZE ZNOUZE v celoplošném rádiu Frekvence 1. Od roku 2009 se Pitrs věnuje také písničkové tvorbě. Nesnaží se připodobnit k slavným českým písničkářům, ani se nesnaží za každou cenu objevit něco nového. Písničky, které hraje jsou odrazem jehohudebních a životních zkušeností a prožitků. 

René Gavlas-alias Srneček: od ranného dětství ovlivněn nadšením svého otce- bubeníka pro hudbu! Zde vidí kořeny lásky k hudbě a k bubnům, které jsou součástí jeho životní cesty. I když nebyl přímo rodiči veden ke hře na nástroj, sám se brzy přihlásil do zpěvu, později začal hrát na bicí soupravu a perkusní nástroje. Vzdělával se na ZUŠ v Olomouci. Následně absolvoval Lidovou Konzervatoř v Ostravě v oboru bicí nástroje. Hrával v mnoha hudebních projektech od Gymnázia ve stylech dixieland, bigbeat, rhytm and blues, artrock až k fůzím worldmusic s funky a jazzem. Hrával v hudebních formacích např. Mladí a klidní, Stopy v písku, The Balloons, Afurt atd. Již dlouhodobě je součástí projektu meditativní alikvotního tria s názvem Za Hranicemi Ticha.

Nyní se podílí na tvorbě repertoáru v quartetu JazZda a zároveň je členem pop-rockové skupiny KACZI. K jeho hobby i profesi patří muzikoterapie a vedení pravidelného Skupinového bubnování pro veřejnost. V poslední době se věnuje tradičním rytmům různých kultur.