Jan Vytásek - O kapele | Bandzone.cz

Jan Vytásek pop-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Zadaná
  Nezařazeno
 • Lady M
  Ženský kalendář - vol. I.
 • Přísahám
  Nezařazeno
 • Shine Through The Night
  Nezařazeno
 • Summer Of '69 (B. Adams Cover) (acoustic live)
  Nezařazeno
 • Jen málo schází nám
  Nezařazeno
 • Runaway Train (Live 2010)
  Nezařazeno
 • Bob Idol Song
  Nezařazeno
 • Přání
  Nezařazeno
 • Rozhovor radio Hey 12.1.09
  Nezařazeno
 • Rozhovor radio Fajn Rock Music 12.08
  Nezařazeno
 • Lost And Found
  Nezařazeno
 • Rozhovor radio Jizera 15.1.09
  Nezařazeno
 • Od chvíle co Tě znám
  Nezařazeno
 • Bez Tebe noci prázdný jsou
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Z recenzí: “Zní to jako: Tom Petty, Bruce Springsteen, Bryan Adams…” (Petr Korál, Muzikus CZ)

Mohli jste jej v průběhu let vidět jako frontmana ve skupinách Professor, Lightmotif, PartyLeaders, Blackbirds a především své domácí autorské sestavy Jan Vytásek & Co.

Pražský pop rockový písničkář se objevil se kdysi jako nejmladší účinkující v koncertní verzi muzikálu Vlasy, jako finalista top 10 v soutěžích Bohemia talent a Zlín talent 2001 a prošel několika žánry. ČT 1 vybrala tehdy jeho autorskou skladbu Přísahám, kterou odvysílalo i pár rádií. Následovaly bary, soukromé a firemní večírky, revivaly, pokusy o vlastní kapelu a natočení autorského alba. V roce 2008 vydal kompletně ve vlastní produkci pop-rock-countryové českoanglické debutové autorské album “Lost And Found” – Ztracený a znovunalezený, (vydalo Good Day Records 2008), které získalo velmi pochvalné recenze. Oslovená česká media deska nezajímala, proto dostala první recenzi paradoxně nejdříve v Music Nashville v USAIndies Islands USA, na Slovensku a nakonec i v Čechách. Cd podpořili a pokřtili Petr Janda a bývalý tajemník Freddieho Mercuryho Peter Freestone  (video zde) a přineslo především singly Shine Through The Night (rotace např. TV Óčko) a Přísahám (I Swear To You), která se dodnes objevují v playlistech nezávislých médií. Objevil se i jako předskokan skupiny Olympic. Kromě České republiky účinkoval doposud i v Polsku, Maďarsku, Švýcarsku, Německu a Anglii a dalších státech Evropy. V roce 2010 získal Zvláštní cenu poroty za píseň „Make A Wish“ (Přání) na mezinárodním festivalu v Polsku (video zde). V roce 2012 bodoval i v pražské folkové Portě – neoficiální #3. autor: Jen málo schází nám, oficiální #2 interpret: Přísahám, #1 autor: Přísahám a rovněž vystoupil jako host na mezinárodním festivalu v Polsku se svojí skladbou spolu se symfonickým orchestrem (video zde). (Od roku 2010 jste ho mimo jiné mohli zaznamenat i jako člena skupiny Lightmotif, která patří k nejvyhledávanějším cover-večírkovým kapelám v Čechách). V roce 2013 vydal DVD+MP3 album “Live@Joe” záznam živého koncertu obsahujícím některé coververze, starší autorské skladby a novinky. Album získalo pochvalnou recenzi v Rock’n’Pop. Věnuje se občas psaní písní i pro jiné interprety-nedávno například zhudebnil text Michala Horáčka “Going For The Ride”, píseň byla zařazena do programu “Recitál Speciál”.

3.12.2015 vyšel dlouho avízovaný ojedinělý projekt – konceptuální písničkářské album “Ženský kalendář – Volume I.“ Album se směsí popu, rocku a amerického country vznikalo ve vlastní produkci, z velké části ve vlastnoručně postaveném studiu Blackbird, s přispěním hostů (Norbi Kovács, Martin Linhart, atd…). Výsledný mix obstaral Milan Cimfe ze studia Sono a písně a videoklipy „Plamínky“, „Angelina“ a „Lady M“ se i bez podpory managementu nárazově objevují v nezávislých radiových stanicích, podobně jako dříve “Přísahám” či “Shine Through The Night” (rotace CZ/SK Tv Óčko). Pokřtilo se 12.4.2016 a kmotrem alba se stali textař Michal Horáček a reportér Tomáš Kraus.

V dubnu 2016 se Honza umístil ve finále pražské Porty zároveň v kategorii dvou postupujících písní jako autor (Plamínky) a 1.místo jako interpret. V červnu 2016 získal se svojí písní 2. místo z 226 lidí z 16 zemí na Mezinárodním festivalu Carpathia v Polsku. V červnu 2016 získal cenu poroty Porty Řevnice za pěvecký výkon.