Ivan Jašek - O kapele | Bandzone.cz

Ivan Jašek downtempo-world music / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Dance of The Planet Part II.
  Nezařazeno
 • Distant Horizon
  Nezařazeno
 • Begin Ego 2015
  Nezařazeno
 • Hands and Hang I-One, 2013
  Nezařazeno
 • I-One_-_All_Is_One 2012, Breathing
  Nezařazeno
 • Call from Laos...
  Nezařazeno
 • psy dance chill
  Nezařazeno
 • Perssian travellers trancík 125 bas
  Nezařazeno
 • Song for trainstation Brno
  Nezařazeno
 • Music for meditation
  Nezařazeno
 • Cosmig Sharod by mix I-ONE Ambiwawe
  Nezařazeno
 • IKAROS - from Chillout All is One
  Nezařazeno
 • variace na Rágu River Yamuna
  Nezařazeno
 • Stmívání (autor Ivan jašek)
  Nezařazeno
 • Voices / Voices
  Nezařazeno
 • Open skies - 7 nebe
  Nezařazeno
 • Píseň pro Maté I.Jašek a Edgar Mojdl
  Nezařazeno
 • Titulní píseň k dokumentu Buen día
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

shivanam@email.cz - na produkci, ke spolupráci či na koncert

Dodatečné info

SHIVANAM, SHIVATRANCE,  

Chill-out, Ethno, Ambient. Trance  (styl)

multimediální skupina SHIVANAM a SHIVATRANCE - trance a psytrace.

Livej I-ONE (chill psytrance, ambient, worldbeat and more...)


  Tak festivalová sezóna už je tady a my se můžeme společně těšit na setkávání a plavání ve společných frekvencích na festivalech pod otevřeným nebem. Bude to velmi zajímavá sezóna. Nejvíce se asi letos těším do maďarska na festival Sziged kde hraji 13.8. v 18:00 na Ambientním stage svůj set  "All is One". A už je tu pomalu konec léta.

Ivan Jašek

(skladatel, zpěvák, kytarista, perkusionista,  učitel a velký  fanda čajové kultury)

I-One, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, live DJ, zasvětil celý svůj život hudbě. Jeho profesionální kariéra začala před více než dvaceti lety, prvními nástroji, se kterými vystupoval byly hlas, kytara a perkuse. Působil jako šéfrežisér rozhlasových stanic, sólový hráč, prošel také řadou skupin a projektů, mnohé z nich sám zakládal a vedl (například Bhaktar – aghánská tradiční hudba, Jump - funkyrock, Shivanam založena 1998, působí dodnes – Ethno, World music, chill-out a taneční obdobu - SHIVATRANCE project - psytrance 2002).
Ze začátku se I-One soustředil zejména na živé hraní s akustickými nástroji (styl World Music, ethno, chill-out ), později začal přidávat elektronické samply a efekty a rozšířil pole své působnosti také na elektronické hudební styly, chill-out, ambient, psybient, goatrance, psytrance. Díky cestování a spolupráci s dalšími hudebníky a skladateli (Dj Five, Atati (Ukr), Slavek Forman (Litv.) obohatil svou tvorbu o řadu prvků z různých kultur a stylů (domorodé šamanské rytmy, tradiční hudba indická, perská, jihoamerická, arabská, ...). V dnešní době stále vystupuje se svou skupinou Shivanam, tanečním projektem Shivatrance a jako liveJ I-One. Různorodost jeho hudebních aktivit přináší do jeho produkce stále novou inspiraci, živost a originalitu. Většina skladeb z jeho setů je vlastní produkcí, během živého hraní k nim přidává mnoho dalších zvuků a melodií (kytara, perkuse, chřastidla, tibetské mísy, zpěv, efekty, groowy...), jeho sety tedy nikdy nejsou stejné a jsou propojené s daným místem a okamžikem. I-One vnímá celý svět jako hudbu a vibrace. Do svých tracků často přidává nahrávky nejrůznějších přírodních zvuků a ruchů z všedního i nevšedního života. Některé skladby také vznikly na základě inspirace z melodií přírody.
Jeho produkce je propojením moderní elektroniky a tradiční hudby. Ïnspirace z tradičních šamanských rituálů, znalostí hudební terapie, nejrůznějších rytmů, možností a síly lidského hlasu, elektronických samplů, efektů a nahrávek, okořeněné lehkostí a humorným nadhledem, to vše spojené mnohaletými zkušenostmi, srdcem a osobitým cítěním vytvoří delikátní hudební zákusek. I-One snadno naladí své posluchače a zavede je do nekonečných vesmírů fantazie.


Vedle vystupování I-One vyučujě hru na hudební nástroje a zpěv, tvoří hudební podklady pro filmy, reklamy, různá videa a obrazový materiál, hudební, taneční a jiné akce (hudba sloužicí k navození příjemné atmosféry). Také se podílí na organizaci hudebních akcí, jejich základní myšlenkou je předat lidem poselství o magické moci hudby a nabídnout jim jiné pohledy a způsoby vnímání světa.

Současnost nabízí další možnosti i díky pokročilejší technice a spolupráci s mnoha hudebníky a tanečníky ze všech oblastí...

Za všechny zdraví a těší se na spolupráci zakladatel projektu - více info na www.shivanam.cz    Ivan    J A Š E K    :)

Bio a historie

V součastnosti pracuje na několika projektech najednou, připravuje hudbu ke dvěma filmům a samozřejmě se těší na dokončení svého alba, které bude aktuání již začátkem listopadu 2011. Část setu  jsme již slyšeli během zimy. Už můžete poslouchat úvodní skladbu setu dj I-ONE --

"All is One" -- song s názvem "Ikaros"....Ambient chill out....:)

and demo "Call from Laos" I-ONE, které vyšlo i na kompilaci Sziget festivalu 2011 "Best of Chillout" :)