Instinct - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Instinct pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Ambiciózní česko-slovenská formace působící v Praze od roku 2011. Ani pestré složení od manažerů až po studenty nebrání tomu, abychom dělali to, co nás baví. Tedy melodickou hudbu stavěnou na krásných textech. Hudba je pro nás hlavě zábavou a relaxem a o to víc nás těší, že se líbí i jiným, než jenom nám samotným.

Lukáš Ciho - zpěv

Miro Maršík -  kytara

Ondřej Simon - bicí

Martin Havelka - basa

Bio a historie

Podzim 2014

Díky písni Valčík s Ilúziou, kterou odborná porota vybrala, postupuje Instinct z více než 200 kapel do 12ti členného finále soutěže Košický Zlatý Poklad. 8.11.2014 se tedy kapela poprvé v historii objevuje v živém vysílání celostátního rozhlasu Slovenský Rozhlas Regina a o týden později také v reportáži televize STV.

Ačkoliv stupně vítězů kapele těsně uniknou, zpětná vazba od legend československé hudby, jakými jsou Igor Timko, Peter Bič nebo Ľuboš Zeman a mnoho osobních kontaktů je obrovským přínosem.

Součástí tohoto "výletu" na východ Slovenska je i natáčení prvního videoklipu k písni

Na Púšti, který spatří světlo světa začátkem roku 2015.

Léto 2014

3.7.2014 Instinct využívá svého vítězství v soutěži Starter Live a odjíždí směrem na legendární Rock For People 2014. Zde ve druhý festivalový den zahrál po boku takových jmen, jako jsou Chinaski, Lucie, Divokej Bill nebo Mandrage. Jako speciální host se na festivalu objevuje také hvězdný Steven Seagall se svojí bluesovou kapelou.

Zima - Jaro 2014

Instinct se poprvé vydává do profesionálního nahrávacího studia. Po dvou měsících částečně strávených ve studiu 3Bees spatřily světlo světa tři první studiové nahrávky. Jsou jimi Album, Valčík s Ilúziou a Na Púšti.

Podzim 2013

Další výměna na postu baskytaristy, tentokrát už čtvrtá v pořadí. Basák Viktor je vyměněn za energického Tomáše, se kterým přichází i klávesák David. Vlastní tvorba kapely tak dostává novou tvář a opět se probouzí k životu. Důkazem toho je postup přímo do finále soutěže Starter Live.

23.11.2013 se neuvěřitelné stává skutečností. Instinct Vítězí v soutěži Starter LIVE 2013! Kromě pár věcných cen si tak odváží i možnost zahrát si v následující sezóně na některém z velkých letních festivalů.

Léto 2013

 31.8.2013 Instinct vyráží na svůj první zahraniční koncert, kam jinam, než na Slovensko. Bylo nám ctí, že jsme mohli zahrát na Dni Obce Štrba

Jaro 2013

Instinct slaví první dílčí úspěch postupem z prvního kola soutěže kapel Starter Live. V další, tentokrát internetové, soutěži je vybojována účast na Českém Pivním Festivalu. Ten probíhá 24.4.2013 na pražském výstavišti a s návštěvností cca 2.500 lidí v den koncertu se tak stává pro kapelu zatím největším koncertem.

Současně Instinct slaví postup přímo do semifinále soutěže Starter Live.

Zima 2012/2013

30.11.2012 slaví Instinct první výročí svého založení. Jako dárek k narozeninám si nadělí nového baskytaristu Tomáše a druhou vlnu demo-nahrávání, aby 29.1.2013 mohli zazářit na zatím největším koncertě v legendárním pražském Rock Café, po boku kapel Signal Drive a Sleazy RoXxX.

Podzim 2012

Baskytarista Jarda opouští formaci. Zbytek kapely usilovně pracuje na dalších vlastních skladbách, aby mohl Instinct 27.9.2012 na svém druhém koncertu v Jazzclubu U Staré paní překonat celoroční rekord návštěvnosti.

Do konce září má již kapela ve svém repertoáru 9 vlastních skladeb, se kterými se vydává na další koncert, 26.10. zpět do XT3.

Jaro 2012

Již v kompletní sestavě začíná Instinct zkoušet, rychle se sehrává a dává dohromady první vlastní tvorbu. Po několika měsících je již na světě dostatek materiálu a 22.6. se kapela historicky poprvé vydává na koncertní podium. Klub XT3 - Žižkovský Cimpr Campr

Podzim 2011

Náznaky formování sestavy. Seznamuje je Mirec, Ondra a Martin