Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Inflagranti crossover-pop / Praha

„INFLAGRANTI - Spring Tour 2015 - host Josef Vojtek“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Trio INFLAGRANTI

INFLAGRANTI ...to jsme my- české trio mladých PRÝ sympatických :-) instrumentalistek. Spojily jsme klasické strunné nástroje (jmenovitě elektrické housle a cello) s moderním soundem. Snažíme se tvořit naší vlastní INFLAGRANTI music. K ombinujeme, co se nám líbí, bez nějakých předsudků a konzervativních omezení. Prostě si hrajem :-) Znáte to........Do toho zakomponováváme interpretaci našich oblíbených klasických evergreenů (třeba od Vivaldiho, Bacha, Paganiniho a podobných koumáků) a taky nově vytváříme smyčcové verze pecek, co se nám líbí v moderní muzice.  (hlavně teda rock, takže Nirvana, Metallica, Queeni a podobný showmani jsou náš šálek kávy :-).

Každá jsme samostatně hrály v různých klasických orchestrech, například s Pražskou komorní filharmonií, orchestrem Národního divadla a dalšími českými i zahraničními ansámbly. Byly jsme na turné po Japonsku, USA, Itálii, Řecku a Německu, hostovaly jsme s různými zpěvákyi české pop music, často nás můžete vidět hostovat na koncertech kapely NIGHTWORK. Spolupracovalyjsme  i s maximega world stars (stály už jsme na stejném pódiu třeba s Rodem Stewertem, Philem Collinsem, Lucianem Pavarottim a jinejma megamaxii stars :-)).

Společně INFLAGRANTI jsme sjezdily několik zahraničních velkostátů (například samostatné turné po Sardinii 2006, 2007 a 2008, v klubech v Řecku a na Krétě a hrály jsme i v Japonsku, Německu, Holandsku, Polsku a Slovensku.....a v poslední době v Norsku a v Mexiku.

V roce 2009 nám vyšlo naše druhé CD s názvem RESTART.

Letos jsme vydaly se svojí doprovodnou KLUČIČÍ :-) kapelou své první live DVD s názvem BRIOSO. Je na něm natočen záznam ze speciálního koncertu, na který jsme si pozvaly jako hosty Petra Koláře, Bendeho a Muka.

Teď vydáváme 3.CD, speciální, vánoční, s názvem CHRISTMAS SYMPHONY, s dorpovodným symfonickým orchestrem.

trio ...to jsme my:  INFLAGRANTI ....Markéta Muzikářová (housle), Kateřina Lískovcová (housle), Iris Morisáková (violoncello)

+ doprovodný band: Ondřej Valenta (klávesy), Michael Šporcl (kytara), Tomáš Otevřel (baskytara), Marek Fryčák (bicí)


Hajeme na nástroje značky YAMAHA, dovezené přímo z Japonska, k nim pak bezdrátové vysílačky ( Shure, AKG, Sennheiser) a šlapko-efekty (samozřejmě BOSSSSSS T6 a T8).

jo a abychom nezapomněly - Ke všemu ještě stíháme studovat - Markéta Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Kateřina Akademii Múzických umění v Praze a Iris Akademiu Muzickych umení v Bratislavě. A taky učit na ZUSkách. Ať žije hudba :-)

 

Bio a historie

HISTORIE KAPELY

 

K myšlence založit kapelu, která by používala klasické smyčcové nástroje v elektrické podobě a kombinovala by klasickou a moderní hudbu, došla zakladatelka kapely Markéta Muzikářová v letech 2002-2003, kdy se se svým klasickým smyčcovým kvartetem HarmOny účastnila turné Rýmování o životě. (Lucie Bílá, Hana Hegerová, Jaromír Nohavica atd.). Zde potkala i Petre Maláska, a pod dojmem spolupráce s jeho kapelou začala uvažovat o zmodernizování svého kvarteta.

Na své cestě za současnou kapelou INFLAGRANTI Markéta potkala spoustu vynikajících hudebníků, a váží si především profesionální pomoci a rad od skladatele Petra Maláska a producenta Michala Davida.

Kapelu INFLAGRANTI založila Markéta Muzikářová v roce 2004. Na jaře roku 2005 vydala kapela první singl, a v červnu následovalo debutové album ROCKMANTICA, vše u vydavatelské společnosti Universal Music. Kapela - moderní smyčcové trio - hraje ve složení Markéta Muzikářová (housle), Kateřina Lískovcová (housle) a Iris Morisáková (violoncello).

INFLAGRANTKY představily svoje nahrávky v několika českých primetimových TV pořadech (Pomozte dětem, Ceny TýTý, Zlatá hokejka, Kapka naděje, Miss Junior, Auto roku, Abeceda hvězd atd.). Vystupovaly na významných českých koncertních pódiích jako např. Praha - O2 aréna, Sazka Aréna, Průmyslový palác, Lucerna, Obecní dům, Veletržní palác, Brno - Bobby centrum, Výstaviště,  Liberec - Tip Sport aréna atd.

Nové, v pořadí druhé album s názvem INFLAGRANTI MUSIC (vydání únor/březen 2009) se natáčelo ve studiu předního českého producenta Ondřeje Soukupa. Na novince najdete působivou smyčcovou verzi legendárního hitu skupiny Europe – The Final Countdown (k ní bude rovněž videoklip) či efektní „techno“ úpravu Offenbachova Čardáše, které již skupina s úspěchem představila na koncertech a v televizních přímých přenosech (Zlatá hokejka 2008, Kapka naděje 2008). Mezi moderními úpravami slavných melodií jsou dále např. skladby Bizeta, Bacha, Beethovena, Dvořáka, Smetany a Čajkovského.

V roce 2010 vydaly live DVD - záznam z koncertu s dorpovodnou kapelou z pražského divadla Palace. Semsi přizvaly zpívající hosty (Petr Muk, Kolář a Bende). Za prodej DVD vyšší než 13 000 kusů obdržely Zlatou desku.

V roce 2011 vydaly 3. CD, speciální, vánoční, s názvem CHRISTMAS SYMPHONY.

INFLAGRANTI: Markéta Muzikářová (první housle), Kateřina Lískovcová (druhé housle), Iris Morisáková (violoncello)

MARKÉTA MUZIKÁŘOVÁ
housle

Pochází z Kožlan na Plzeňsku, na housle začala hrát ve třech letech. Vystudovala konzervatoř v Plzni a pak pokračovala na AMU v Praze. V současné době studuje Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a působí také jako pedagog na základní umělecké škole.
Během studií získala cenu na mezinárodní přehlídce klasické hudby v Londýně (1994) a byla vybrána do mládežnického orchestru Junge Östereichische Filharmonie, se kterým podnikla evropské turné pod vedením slavného světového dirigenta Yehudi Menuhina (1995).
Má za sebou velké množství prestižních angažmá: byla mj. členkou orchestrů pražského Národního divadla a Státní opery, spolupracovala s orchestrem Hl.města Prahy FOK, Českým národním symfonickým orchestrem a komorním orchestrem Virtuosi di Praga. S klasickými orchestry koncertovala např. v Japonsku, USA, Francii, Španělsku, Itálii, Německu a  Rakousku.
Současně ale spolupracovala i s předními umělci české populární hudby, např. s Hanou Hegerovou, Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou, Hanou Zagorovou, Karlem Gottem a Danielem Hůlkou, v letech 2003 a 2004 hrála na velkém turné se skupinou Lucie. V roce 2005 absolvovala celoevropské turné s britskou pop rockovou legendou Rodem Stewartem. V roce 2007 se zúčastnila zájezdu uměleckého sdružení Amfora do Kambodži, v rámci kterého účinkovala na koncertě pro kambodžského krále.
Myšlenka začít hrát na elektrické housle ji napadla v roce 2002 při turné po Japonsku, kdy navštívila továrnu Yamaha a mohla si tam nástroje vyzkoušet. Na základě tohoto objevu pak založila skupinu INFLAGRANTI, s níž v roce 2005 vydala debutové album Rockmantika u firmy Universal Music. V rámci propagace tohoto alba pak vystoupila v mnohých vysoce sledovaných televizních pořadech (např. Ceny Týtý, Pomozte dětem, Zlatá hokejka, Abeceda hvězd, Gogo show, Auto roku).
Po personálních změnách ve skupině obnovila její činnosti v novém složení jako trio, se kterým sklízí úspěchy nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí (mj. turné po Řecku a Sardinii). S triem INFLAGRANTI v roce 2008 připravuje nové nahrávky, videoklip a vystoupení pro tv show.
V rámci sólových klasických koncertů hraje na cenný historický nástroj z dílny německého houslaře Johanna Gregoriuse Hellmera z roku 1747.

 

KATEŘINA LÍSKOVCOVÁ

housle

Narodila se v Praze, rodiče ji už od útlého dětství vedli k hudbě. Do okruhu rodinných přátel patřilo mnoho muzikantů, mj. i Radim Sedmidubský, violista Škampova kvarteta,kterého malá Katka slýchávala častokrát cvičit. Když se jí tedy zeptali, na co by ráda hrála, odpověděla: „No přece na housličky".  Od pěti let začala docházet na tzv. lidušku, kde si přibrala ještě zobcovou flétnu a moderní gymnastiku, po přestěhování do Sušice si pak k houslím místo flétny zvolila sborový zpěv a hodiny baletu.
Po nástupu na sušické víceleté gymnázium však k hudbě přibylo něco opravdu nečekaného – Katka se začala závodně věnovat atletice, slavila úspěchy nejprve v okresních a oblastních přeborech a poté dokonce i na halovém mistrovství ČR! V roce 1999 byla přijata na Pražskou konzervatoř, a tak následovalo těžké rozhodování. Hudba ale zvítězila, slibně se rozvíjející sportovní kariéra byla opuštěna a Kateřina začala studovat svou vysněnou školu ve violové třídě prof. Jaroslava Ruise, člena slavného Dvořákova kvarteta. S nonetem, jehož byla členkou, byli v roce 2001 vybráni pro účinkování v rámci Mezinárodního festivalu animovaného filmu v Paříži. Sólově a se smyčcovým kvartetem, který také studovala u prof.Ruise, vystoupila na jednom z koncertů Pražské konzervatoře v Sukově síni Rudolfina. Zúčastnila se také mnoha hudebních letních kursů pod vedením např. Ondřeje Kukala, Vojtěcha Spurného a Karla  Špeliny a absolvovala několika masterclassů např. u Josefa Suka a Vladimíra Bukače .
Od roku 2005 studuje na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě prof.Lubomíra Malého. Pozvání do skupiny INFLAGRANTI prý přijala bez váhání, neboť od první chvíle, kdy uslyšela Vanessu Mae, si tento moderní styl hraní opravdu zamilovala.

Iris Morisáková
violoncello

Rodačka z Ostravy,se hře na violoncello věnovala již od svého dětství na ZUŠ Viléma Petrželky v Ostravě. Jako členka  Studentského smyčcového orchestru a smyčcového tria dosáhla několika úspěchu – 1.cenu a titul absolutního vítěze rozhlasové a televizní soutěže Concerto Bohemia (2000), 1.cena a speciální cena poroty v celostátním kole soutěží ZUŠ (1997), v letech 1994-2000 se každoročně účastnila soutěže v komorní  hře K.Ditterse z Dittersdorfu.

Ve studiu hry na violoncelle se rozhodla pokračovat a r.2000 se stala studentkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, v třídě PhDr.Ivana Měrky. Počas studia se představila koncertnímu publiku nejen doma,ale i v zahraničí (Polsko,Švýcarsko,Maďarsko,Německo,Rakousko) a zúčastnila se na interpretačních kurzech u vícerých mezinárodně renomovaných pedagogů (Daniel Veis,Csaba Onczay,Arto Noras,Patrick Demenga,Judith Ermert-Robe, Lauren Franklin)

V současnosti je posluchačkou 2.ročníku Mgr. Studia  na VŠMU v Bratislavě pod vedením prof. Jozefa Podhoranského. Působí v Slovenském národním divadle v Bratislavě,koncertuje s hudebními tělesy jako Sinfonietta dell’Arte, Viva musica (- s níž spolupracovala s předními umělci české i slovenské populární hudby,např. Jana Kirschner,Dara Dolina,MonikaAbsolonová, Helena Vondráčková a operní diva Adriana Kučerová),  či komorní  orchestr I musici del teatro. Aktivně se věnuje hudbě 20.soletí a její interpretaci, s Veni ensemble absolvovala turné,vystoupila na festivalu Melos Ethos,Večery novej hudby a Janáčkův Máj. Před dvěmi lety se zúčastnila mezinárodní stáže na Haydnově konzervatoři v rakouském Eisenstadtu.

K hře na elektrické cello ji nejvíce inspirovala samotná Vanesa Mae,s kterou na Slovensku absolvovala dva koncerty z jejího celosvětového turné.