Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

IglooChicks crossover-pop / Ústí nad Labem

„[yglů čix] IglůČubky“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Bio a historie

Historie kapely IglooChicks se píše od roku 2007, kdy bubeník Lukáš spolu s baskytaristou Filipem a kytaristou Radkem oslovili svou kamarádku Elen. V tomto složení založili ve svém rodném městě Ústí nad Labem kapelu The Chruščov a začali pilně zkoušet.
První koncert odehráli po dvou měsících, kdy měli hotových už pět vlastních skladeb a zanedlouho přišla první nabídka na velký koncert, a to zahrát si společně s kapelou Jaksi Taksi.
Za pár měsíců se kapela vydala do studia natočit svůj první dvojsingl a vznikly skladby „Heavy air“ a „Zase Tě ztrácím“, které měly svou premiéru v internetových rádiích. Nahrávky vznikaly ve studiu Ládi Veselého v Teplicích. Studiová nahrávka umožnila kapele zúčastnit se několika soutěží a festivalů.
V červnu 2008 ke dvěma nahraným singlům přibyly další dva, které kapela natočila ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře. Nahrávání trvalo tři dny a vznikly skladby „I go“ a „Good night“. Na základě těchto nahrávek byli The Chruščov vybráni v soutěži RGM Live Space mezi 25 nejlepších kapel. Následoval jeden z největších koncertů v pražském Paláci Akropolis, který byl poté několikrát odvysílán na TV Óčko. Hned poté byli The Chruščov vybráni mezi 12 nejlepších kapel z celé České republiky v soutěži Česká rocková liga, a to jim umožnilo zahrát na největším festivalu rockových kapel Basinfirefest.
Za celou dobu působení odehráli The Chruščov přes 60 koncertů po všech koutech České republiky a také v Německu a Polsku. V říjnu roku 2009 se stává novým členem kapely kytarista Mahdies, který nahrazuje stávajícího kytaristu a odehrává s The Chruščov několik koncertů včetně koncertu s kapelou Krucipüsk.  S novým rokem 2010 přichází i nový název a nová kapela. I g l o o C h i c k s

V Dubnu 2010 se kapela vydává do studia Svárov, kde vzniká EP s názvemGood night“ pod taktovkou Jarmuta Gabriela. Pod novým názvem "IglooChicks" se kapela probojuje v červnu 2010  do finále soutěže "Múza", kde získávají celkově druhé místo.

26. října 2010 vychází debutové EP "Good night", na kterém najdete pilotní singl Good night + Many questions a Heavy air!