Hlubina - O kapele | Bandzone.cz

Hlubina progressive / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Český rozhlas - Harenda; duben 2014
  Nezařazeno
 • 10000 (demo)
  Nezařazeno
 • Tvář Země (demo)
  Nezařazeno
 • Zatím neví (demo)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Rap, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Hlubina je 3 členná kapela, hrající vlastní (Trip Rock) repertoár reflektující vše co člověka na jeho cestě životem potká. 

Hlubina (Deep) is band composed of 3 members that plays own (Trip Rock) music reflecting everything that person meets on the way through life .

Freedom - kytara, zpěv

David - klávesy, programming, zpěv

Luk - bicí

Bio a historie

HLUBINA (Ostrava)

Hlubina je poměrně nové hudební seskupení z Ostravy. Tento band by se dal charakterizovat jako partička hudebních hledačů. Členové Hlubiny – přes svůj mladistvý zjev – patří mezi ostřílené a vyhrané hudebníky, dříve působící v žánrově rozličných projektech, které se v mnoha případech zapsaly do povědomí nejen ostravského posluchačstva a klubového publika.

V roce 2009 spojili své touhy, síly a nápady Lukáš Krejčí s Davidem Bartoněm, aby následně oslovili hráče na basovou kytaru Miroslava Svačinu (dříve hrál také na bicí v kultovní kapele Starý sen), čímž položili základy budoucí Hlubiny.

V témže roce vystřídal Mirka na postu baskytaristy Michal Gašperik. Kapela, nacházející se ve fázi počátečního entuziasmu, bytostně postrádá kytaristu, který by do ní zapadl jako ozubená součástka do soukolí.

Člověka, který by splňoval požadavky slibně se vyvíjející partičky, nalézá Michal v osobě Petra Svobody, jenž na něj zapůsobil svou improvizací při jednom z pověstných „jamů“ v ostravském klubu Hudební bazar. Petr se k Hlubině připojuje coby kytarista ihned po první zkoušce a časem se ujímá i postu zpěváka.

Následuje plodné tvůrčí období, které by se dalo nazvat „čas dobrovolně trávený ve zku-šebně“, v němž - již ustálená - čtveřice definuje svůj zvuk a hudební směřování. Skupina vychází z rockových kořenů, do nichž eklekticky a nápaditě roubuje prvky elektronické hudby, s vlivy funky, soulu a jazzu. Kapela svůj osobitý a specifický žánr označuje jako TripRock.

Významnou složkou Hlubiny jsou hloubavé texty, které se snaží jít do hlubin mysli a duše. Není tedy pravdou, jak by mohl někdo předpokládat, že se kapela jmenuje po zaniklém ostravském dole. Není třeba hledat dvojsmysly tam, kde nejsou, přestože se samy nabízí…

V textu pro katalog mezinárodní literární přehlídky ProtimluvFest 2013, skupina sebe definuje takto: … čtyři fackovači režimu, vymítači ega a mentálních řetězů. Překračují staré

– a objevují vesmír v nás. Bio láska, bio emoce, bio pláž, bio slunce, bio mysl … cesta, kterou se může vydat každý.Průzkumníci vnitřního vesmíru. S trochou nadsázky se nabízí dodatek: Ekologie mysli a duše.

Soubor má za sebou několik úspěšných klubových koncertů. V současnosti se členové Hlubiny věnují koncertování a přípravě na nahrávání debutového alba. /hrb/

Hlubina – sestava:

David Bartoň – klávesové nástroje, zpěv (Fantastyk, Večírek)

Lukáš Krejčí – bicí (Jeseter, Fantastyk, Mroš and The Voices)

Petr Svoboda – kytara, zpěv (Barevný svět, Jazzyk)

Zatím neví - ukázka textu

(hudba a text: Hlubina)

1. sloka:

Čeká, očima těká, duše nad kovadlinou.
Spíše tiše, kladivo, levituje nad hlavou.
Stačí krok, ale jak otrok, nechá se chudák rozmáznout.
Proč sakra patří k lidem, co se nechtěj rozhodnout.

Refrén:

Neví, za pár století odpověď možná najdu ve hvězdách.
Dostávám strach.
Neví, časem rozptýlí odpověď čirá jeho postavu na jemný prach.

2. sloka:

Tučný bůh záchranný kruh svírá v pazourách.
Čeká jak řeka zamrzlá, uvězněný v pochybách.
Utopí nás, nebo shůry hlas poví jak ze žumpy vyváznout.
Proč sakra patří k bohům, co se nechtěj rozhodnout.

Refrén:

Neví, za pár století odpověď možná najdu ve hvězdách.
Dostávám strach.
Neví, časem rozptýlí odpověď čirá jeho postavu na jemný prach.

Neví, za pár století odpověď možná najdu ve hvězdách.
Dostávám strach.
Neví, časem rozptýlí odpověď čirá jeho postavu na jemný prach.