HIGHSTREET - O kapele | Bandzone.cz

HIGHSTREET punk-rock / Havlíčkův Brod

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • ONE SPACE ft. Martin Raydlik (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • STRANGE VOICES (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • NO BOMBS, NO DEATH (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • DEAD MOMENTS pt.I (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • DEAD MOMENTS pt.II (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • BLINDNESS (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • I WANNA RUN AWAY (NEW EP 2016)
  CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED
 • INTRO I(PROD.CHASING CHRISTY)(ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART A)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • OUR COMMUNITY ( ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART A)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • BOY (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART A)
  Nezařazeno
 • NEVER BACK DOWN (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART A)
  Nezařazeno
 • DON´T FOLLOW THE WAY (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART A)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • INTRO II(PROD.MEMENTO MORI) (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART B)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • THE PRISONER IN THE RING (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART B)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • ONE HEART, ONE BLOOD (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART B)
  Nezařazeno
 • FUCK YOU (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART B)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • STILL YOUNG (ONE HEART, ONE BLOOD 2015/PART B)
  ONE HEART, ONE BLOOD !!
 • CARRY ON !!! (SINGL 2013)
  Nezařazeno
 • TIME TODAY - (Hey You Join Us 2012)
  Nezařazeno
 • POLICE BRUTALITY - (Hey You Join Us 2012)
  Nezařazeno
 • HEY YOU - (Hey You Join Us 2012)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Vznik:

Kapela vzniká v březnu roku 2011, kdy se parta mladých kluků z HáBronxu rozhodla nehrát jenom doma v pokoji, ale ukázat svoje nadání i veřejnosti. Původní sestavu tvoří Ondra Balada, Petr Šrutka, Vítek Stehlík a Matěj Kubát . Ondra (bali) a Péťa(šruťas) už jsou sehraní déle, hrají sami dva. Šruťas před tím hraje v různých kapelách, dokonce hraje i na basu, než se ujme bicích. Ondra nutno dodat je vášnivý skejťák a samouk na kytaru.  Matěj mimo basu také šmrdlá na housle a Vítek(stehlis) zpívá ve školním sboru. Kluci se dávají tedy dohromady a po pár  zkouškách následuje hned první koncík v brodském klubu OKO. Neuplyne dlouhá doba a nahrává se demíčko v dnes již zaniklém studiu v HáBé. Demíčko obsahuje i mimo jiné covery od Rancid a Ramones - oblíbené kapely a vzory!. Styl, ke kterému v počátcích kapela směřovala se blížil spíše street punku, později z toho vzniká něco mezi street/punk - rockem.

Na konci září 2011 se uvolňuje post baskytary, protože Matěj odjíždí na rok do Francie. Po krátkém čase do kapelky přichází Pepa "pípa" Strašík, basák ze Světlé nad Sázavou. V tomto období také kluci uvažují o druhé kytaře. Její post je nabídnut Honzovi "jéňovi"  Tučkovi - před hraním v HSH se snaží založit po x letech hraní na ZUŠ, kde hraje nejdříve na klávesy a pak na kytaru,  svou vlastní band a trénuje ve sklepě na základní škole v HB. První společná zkouška v přetvořené sestavě ( tedy Bali, Šruťas, Stehlis, Jéňa a Pípa) se koná v sobotu 8.10. 2011, druhá v následujícím týdnu a v pátek 14.10. se odehrává koncert v Brodě, kde kluci hrají s kapelou Volant. Následuje bláznivá sobota, kdy se vyráží na dvojkoncert ( do Štoků a na punk fest do Jihlavy ) - tento víkend je považován za takový křest nováčků v kapele.

Hraje se, hraje se, zkouší se a pije se...a v dubnu 2012 kapela vyráží natáčet svoje první cédo do BaB Audio ( Studio ležící kousek od Žďáru n.S. ) Za 4 dny je vše nahráno, zmástrováno a CD " Hey You Join Us" vychází v květnu.  V této době ještě kluci hledají ten správný styl a směr a je to znát i na tomto cédéčku, protože není moc propracované. Ale budiž, první oficiální CD Highstreet Hooligans je na světě.

Hraje se , hraje se a pomalu se začíná přicházet na to, co se vlastně bude hrát a jakým stylem se půjde. Možná právě kvůli tomu dochází ke změnám v kapele, ale spíše to bylo z osobních důvodů. Tak tedy: Na konci září 2012 oznamuje zpěvák (stehlis) , že končí. Vše probíhá v přátelském duchu a Vítek se zachová důstojně a odehraje naplánované 3 akce - poslední se koná v Okrouhličce pod taktovkou Coca Core Company( mimochodem velký kámoši kapely a patří jim velký DÍK). Poslední koncert, poslední párty. A aby toho nebylo málo, tak následující měsíc kapelu opouští baskytarista pípa. HSH se zavírá do zkušebny,  žádné nové naplánované akce nejsou a  po cca 2 měsících přichází 3. basista v pořadí. Je jím Jakub "pankí"  Šrytr. Mladý a do punku hodně zapálený floutek z Nové Vsi.

Následujících 6 měsíců ( prosinec 2012 - květen 2013 )  kluci hrají jen a pouze ve zkušebně. ( Ta se, aby se nezapomnělo , přemístila v srpnu 2012  z jednoho konce Brodu na druhý ). .. Dělají se nové věci, ale trénují převážně ty staré. Zpěvu se po dlouhém uvažování, kdo bude zpívat, chopí Jéňa s tím, že to zkusí. Překvapivě to jde a doplňuje ho Bali. První koncert v nové ustálené sestavě se odehrává na Hubertce, malý open air fesťáček. Kapela, tak jak je, se lidem líbí a kluci už snad vědí co chtějí hrát.

Na konci srpna 2013 se jede natáčet singl CARRY ON do studia Bombrock Records. Na song se začíná natáčet klípek, který spatřuje světlo světa v polovině prosince. 

2014 - První polovinu roku objíždíme koncíky a cvičíme a skládáme nový songy. Na podzim vyrážíme již po druhé do studia Bombrock Records nedaleko Židlochovic, do Blučiny, kde se nahrává první polovina chystaného CD "One heart, One blood". Natáčení probíhá 3 dny. Nahráli jsme zde song Our Community, Boy, Never Back Down a Don´t follow the way. O mix a mastering se postaral Lukáš Srnec. První polivna CD je hotová. Mezi tím pracuje na novém bookletu k desce Marifu( Rabies). Ta dostává finální podobu začátkem roku 2015, kdy také vyrážíme znovu do studia na dotočení druhé poloviny CD. Tentokrát se jede točit za Budíkem a Andym do studia AB Records ve Škrdlovicích nedaleko Ždírce nad Doubravou. Zde vznikají songy One heart, One blood, The prisoner in the ring, Fuck You a akustický song Still Young. Na novém CD se také nachází 2 intra(každé před jednou polovinou), které daly do kupy naši kámoši z Memento Mori a Chasing Christy. Nové CD "One heart, One blood" vypouštíme ven v březnu 2015. K akustickému songu Still Young vzniká lyric video a na přelomu května-června pak videoklip k songu nesoucí název stejný, jako název alba. O klipy se stará Pavel Marek a RAW Production. Další důležitou věcí, která se odehrála v roce 2015 je to, že jsme s klukama z MM a CHCH založili nadační iniciativu SHOW YOUR HELP. Projekt, který podporuje skrze hudby ty, kteří nemají takový štěstí a zároveň propojuje hudební styly, v tomto případě punkrock, hiphop a hardcore. První projekt na který se vybírá je Občanské sdružení Benediktus. 
V roce 2015 máme odehráno zhruba nějakých 40 koncertů. Velkou věcí pro nás bylo i to, že jsme se mohli jet podívat a zahrát poprvý do zahraničí. Na podzim jsme navštívili Drážďany a o týden později Lipsko. Naprosto parádní koncíky!! 
Koncem roku 2015 a začátkem 2016 začínáme dávat do kupy novej materiál a chystáme se na nahrávání EP, které natáčíme ve studiu AB Records. Nové EP "CONFUSED, DISTRACTED, PISSED, DISRUPTED", které obsahuje 7 skladeb, vydáváme začátkem května 2016. K songu Strange Voices natáčíme videoklip. Křest nový placky proběhl v brodském Klubu OKO, kde jsme zároveň oslavili 5. výročí kapely. Jo, utíká to jako voda...
V roce 2016 finišuje taky druhý projekt v rámci Show Your Help, na který se začalo vybírat už v roce 2015, a to sbírka pro REHABILITAČNÍ TŘÍDU ZŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU, na kterou se vybralo 42 648 Kč!!  Zároveň se rozjíždí 3. projekt na ktarý se vybírá až do konce ledna 2017. Tentokrát pro Dům na půl cesty Havlíčkův Brod. 

2017 zahajujeme v pražským klubu Rock Café, dáváme dohromady novej materiál, chystáme nový merch ( v pořadí už 5.) a plánujeme koncerty na první půlrok. Na konci ledna hrajeme doma v Bronxu po boku Just For Being a Hopes v rámci Mighty Sounds Tour, kterou kluci jedou. Ačkoliv jsme si kdysi řekli, že v Bronxu budeme hrát maximálně jednou za půl roku, tak to pro tentokrát porušujeme ( protože jsme se v listopadu 2016 účastnili, poprvý, i brodskýho November Weekendu )...ale zkrátka tahle barovka s JFB a HPS nešla odmínout..! 

Užívej života, supportuj a choď na kapely, nebuď xenofobní dement ale otevři oči!!

Děkujeme vám všem!!

Žánr:

Punk-Rock

Rodné město:

Havlíčkův Brod (Czech Republic) 

Členové:

Jan Tuček ( kytara, zpěv )

Ondřej Balada ( kytara, zpěv )

Jakub Šrytr ( baskytara )

Petr Šrutka ( bicí )

Vlivy:

Punk a Rock ´n´ Roll