Hibernatus - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hibernatus hard rock-metal / Chomutov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Trocha historie:

Někdy v zimě roku 1990 došlo k tomu, že tehdejší spolužáci ze střední školy - Pavel a Pepa - se pod dojmem z poslechu živáku legendy Arakain dohodli na tom, že si založí kapelu. A založili. Zpočátku nebyli sami, kapelou prošlo několik muzikantů - také "zelenáčů". Přestože byli všichni začátečníci, absolovali i několik vystoupení, a to pod několika názvy svého spolku - Impuls, Heaver, Denethor a Astaroth (po dlouhém zvažování uvedu i název hardcoreového projektu - Zmoklá slepice). Protože produkce tohoto uměleckého seskupení se stávala stále tvrdší a tvrdší a parťáků pro rychlou a tvrdou muziku ubývalo, zůstali nakonec sami dva.

Po střední škole však každý vykročil svým směrem - Pepa na vysokou školu, Pavel do práce a na vojnu. Přišla pauza, která trvala 13 let.

Někdy v zimě roku 2009 došlo k tomu, že se někdejší spolužáci ze střední školy - Pavel a Pepa - shodli na tom, že jim ta muzika fakt chybí! Domluvili se, že první týden v červnu obnoví svou muzikantskou kariéru :-) A obnovili. Zpočátku sami dva. Zavzpomínali na to, jak se ty nástroje vlastně drží a pro několik přátel odehráli dvouhodinový program. Pro své metalové sdružení si po třináctileté pauze, kdy byli "u ledu",  zvolili název Hibernatus

Pár měsíců na to už byli tři, ke kapele se přidal Berry s baskytarou. Bez jakékoli předchozí zkušenosti s tímto (a vlastně jakýmkoli) hudebním nástrojem podpořil Pavla a Pepu v jejich "tvůrčí práci".  Po jednom z vystoupení bylo našemu dvornímu zvukaři Hamrymu demokraticky (a kromě toho Pepou) vysvětleno, že bez elektrické kytary se nedá žít. Naštěstí to pochopil a bez jakékoli předchozí zkušenosti s tímto nástrojem se ke kapele přidal. To už byli čtyři.

Pár měsíců na to už jich bylo pět. Hamryho totiž na zkoušky doprovázela jeho zpěvuchtivá choť Lucie, která celou kapelu hravě přesvědčila o tom, komu patří mikrofon.

A tak, od května roku 2010 kapela pilovala svůj repertoár, který tvořily jak vlastní, tak převzaté kousky, a to až do ledna 2011. Po vstupu do nového roku došlo ke změně na postu baskytaristy. Berry byl dlouhodobě pracovně vytížen a na zkoušení v posledních pár měsících nezbýval čas.

Někdy v zimě roku 2011 (všichni odtuší, že to byl konec ledna) došlo k tomu, že kapela Hibernatus našla nového basáka. Stal se jím Honza Adam. Bez jakékoli předchozí zkušenosti s tímto nástrojem se pilně vrhnul do cvičení (a kromě toho výrazně snížil věkový průměr kapely) :-D. Co ale čert nechtěl, Honza se s námi v zimě roku 2015 loučí a stává se jedním ze zakládajích členů bandy Sundial. Přejeme mu hodně úspěchů a ještě si s námi zahraje na fesťáku Pecká Motopecka 2015 poslední set.

A tak se stalo, že na tom samém festivalu nacházíme basáka nového :-)! Stává se jím Jožka Ložan, který - jak už je dobrým zvykem - na basu nikdy nehrál. To nám ani jemu samozřejmě nevadí a pouštíme se do učení a zdokonalování songů. Čas strávený ve zkušebně se začíná vyplácet a my jsme zváni jak na další ročník Pecké Motopecky, tak třeba na Jirkovskou hornickou pouť 2016. Prozatímním vrcholem je pozvánka na společné vystoupení s legendou Debustrol v Karlových Varech v září 2016.

O tom, jak nám to hraje se přijďte přesvědčit na některý náš koncertík, rádi vás tam uvidíme !!!

 

Aktuální sestava k 1.1.2015:

Pavel "Pavlos" Réz - kytara, doprovodný zpěv

Tomáš "Hamry" Hamerle - kytara

Josef "Jožka" Ložan - baskytara

Josef "José" Šlehofer - bicí

Lucie "Máma"  Hamerlová - zpěv