Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

heiden post rock / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Co času zbývá?- A kdybys už nebyla, vymyslím si tě (2013) 2 281 ×
  • Setkání- A kdybys už nebyla, vymyslím si tě (2013) 1 344 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsme Heiden a hrajeme náladovou, kytarovou hudbu. Různí lidé ji nazývají různými jmény. Zvykli jsme si.

Einsk - bicí

Kverd - kytara, zpěv

Magua - baskytara

Tom - kytara

Werlinga - klávesy, syntetázor

Bio a historie

Naše kronika

Začlo to jako podzemní pagan blackmetalový projekt dvou lidí, Kverda a Toma (aka Varnaga), někdy na podzim roku 2003. Jedno samovydané demo a dvě projektové desky s přírodní tématikou ten čas vystihují víc než dobře – naivní i „pravé“ časy.

Roky 2006 – 2007 prošly kolem Heiden ve znamení experimentů, přidal se Einsk na post bubeníka, později i Kalanis na baskytaru, vznikla první „opravdová“ deska „Era 2“ znamenající odklon od pohansky laděné muziky a split CD „Trollech vs Heiden“, který nastavený vývoj dokládal.

O dva roky později již bylo více než evidentní, že cesta za stále temnějším vyzněním nekončí. Baskytaru obsadil dalias qelhma a vyšel „Obsidian“, studená a depresivní nahrávka čerpající z black metalu víc než kdykoli předtím.

Mluvit o letech 2009 – 2011 jinak než jako o „bolestivých“ asi ani nejde, dalias qelhma odešel, Kverd si ošklivě zranil ruku a nebylo ani trochu jasné, jestli budou Heiden moci pokračovat. Nakonec mohli, s obměněnou sestavou (na baskytaru přišel Magua) a deskou „Dolores“, obohacenou o naturálnější zvuk i post metalové vlivy, která se stala laureátem ceny Anděl 2011 i albem roku v tvrděrockové anketě Břitva 2011. Po vydání „Dolores“ Heiden odehráli několik vystoupení souhrně pojmenovaných „Živý podzim“a zavřela se nad nimi voda.

Rok se smutnou koncovkou třináct byl pro Heiden ve znamení nové nahrávky i několika změn. A kdybys už nebyla, vymyslím si tě vyšla 30. listopadu na limitovaném digipack CD pod křídly Epidemie.cz, čímž Heiden (po šesti letech u NAGA productions) začali novou etapu své hudební kariéry. Vyšla ale také na vinylu, realizovaném samotnou kapelou ve spolupráci s kolektivem Naše desky. Náladově prosvětlenější sbírka šesti skladeb sklidila nadšené reakce u fanoušků i odborné kritiky. Úspěšná byla i série koncertů Akunvst. Živě, které kapela absolvovala na sklonku roku 2013. Nahrávka byla nominována na žánrové ceny Anděl 2013 a stala seAlbem roku v rockové anketě Břitva 2013.

Bandzone.cz Tip týdne

16. února 2015
Haha, prej black metal pro holky, říká tady kolega Trťa. Já nejsem úplně takovej ten ortodoxní týpek, co tvrdí, že nejlepší deska od Metallica je Kill Em All a že Bring Me the Horizon se uplně posrali, když udělali skoro popovej singl. Jsem zastánce vývoje a názoru, že kapela hlavně má být flexibilní a to jak se sami členové posouvaj ve svých životech dál a mění se jim myšlení, že i ta hudba to musí reflektovat. Není nic horšího, než když je kapela v zajetí toho, co od ní fanoušci čekají a nemůže si dovolit uhnout, byť v srdci všichni členové cítí, že je to táhne už někam úplně jinam. Na Heiden mě upozornil můj kámoš Petr Korál z Radia 1, když sem se ho ptal na desky, který ho v poslední době fakt rozsekaly. Líbil se mi ten příběh, že původně blacková banda přešla na pomalejší, českou poetikou protkaný post-rock a že to byl pro všechny v podstatě příjemnej šok. Věřím, že Heiden můžou spoustě fans otevřít dveře do téhle scény, protože to dělají dost stravitelně a líbivě a přesto ne podbízivě.
Michal Novák
zakladatel Bandzone.cz
Další BZ tipy tydne »

Fanoušci: 122

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
5
Návštěv celkem
7 417
Poslechnuto skladeb
3 627
Profil registrován
4.2.2015