Headplug - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Headplug rock-punk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Pirát
  Nezařazeno
 • Chiméra - Live
  Nezařazeno
 • We are
  Nezařazeno
 • Zelená
  Nezařazeno
 • Jak se do lesa volá
  Nezařazeno
 • Auslander
  Nezařazeno
 • Vstávej!
  Nezařazeno
 • Pátek
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Headplug

Jsme pražská čtyřčlená skupinka se základnou na Strahově u Žáby ve sklepě. Vznikli jsme někdy počátkem roku 2008 za příšerných podmínek, ale tvrdým tréninkem, pravidelným zkoušením a touhou hrát aspoň tak, aby se to dalo poslouchat, jsme se vypracovali tam, kde jsme teď. Oproti začátkům máme už aspoň jasno, že se jmenujeme Headplug.

Momentálně vystupujeme aspoň jednou do měsíce a jsme rádi, když na nás lidi pořádně paří. Pití naší skupiny je zelená a náš maskot je Tvůj jelen.

Hrajeme směs Rocku, Punku, Bluesu a Rock'n'Rollu a hrajeme hlavně proto, že nás to baví. Máme svoje písničky, ale náš repertoár by nebyl kompletní bez několika oblíbených cover verzí. Třeba se s námi uvidíte na nějakém dalším koncertě!

Ze zkušebny vás zdraví Kuki (basa), Vilém (kytara), Honza (kytara) a Žába (bicí)!

 

 

Kuki (Jan Kukačka)

Kuki a jeho basa je jedním ze základních kamenů skupiny. To on jest hlavním textařem a jeho basa produkuje riffy budoucích písní. Kukiho oblibou je dovádění na pódiu přímo při koncertě. Jakožto textař má výsadní právo buzerovat ostatní za neznalost textů.

Jeho zásluhou začala kapela veřejně vystupovat, a její činnost i nadále pokračuje...

 


Vilém Čech

Bez kytaristy není kapela kapelou. Vilém úlohu kytaristy plní na jedničku. Jeho zásluhou se vůbec kapela rozhodla zkoušet, jelikož jeho kytara byla vždy vůdčím prvkem, která dodává kapele její charakteristické rysy. Riffy jeho výroby se staly hlavím tématem pro mnoho našich songů.

Mimo to se Vilém ujal i hlavního zpěvu. Kdo byl na našem koncertě, jistě vzpomene na Vilémův pověstný rockový řev.

Čas od času ovšem dostane na zkoušce buďto paličkou nebo trsátkem, protože nedokáže klidnit svoje kytarové tvoření a hraje i ve chvílích, kdy má docházet k válečným poradám.

 

Žába (Daniel Šabart)

Velmi svědomitě se ujal úlohy bubeníka. Jeho zásluhou má skupina kde zkoušet. Dvě patra pod jeho pokojem se nachází kapelní zkušebna, kterou má jako pan domácí na starosti. Obstarává vše od aparatury,  přes bicí, až po přepravky na prázdné lahve od piva.

Jeho hlavním úkolem je držet tempo a udávat rytmus. Což se občas daří, a občas holt ne :-)

 

Honza Grebík

Honza je nejčerstvější posila kapely. Začal s námi hrát ke konci roku 2010 a od té doby jsme natrvalo čtyři. Je to exkluzivní kytarový virtuóz a jeho vyhrávky oživily náš do té doby syrový zvuk. S Vilémem se na pódiu i ve zkušebně skvěle doplňují a díky oběma mají kytarové riffy naší skupiny potenciál stát se legendárními.

 

 

 

Bio a historie

Psal se podzim roku 2008, atmosféra byla velice napjatá a parta lidí z našeho ročníku tiše snila o založení skupiny. Tenkrát jsem ještě nebyl jedním z nich... z těch, kteří na něco hrajou. Ale byl jsem pevně rozhodnutý to změnit. Rozhodl jsem se totiž, že se naučím hrát na basu. A takhle to začalo vznikat...

Psala se zima, začátek roku 2009... atmosféra začínala být jasná, Žába totiž přemluvil rodiče a ti slíbili, že mu koupí k narozeninám bicí. Hrát prý bude moct ve sklepě... A tak to všechno začalo. dali jsme se tak nějak dohromady - já, Vilém a Žába, který poskytl sklep a bicí.

Headplug vznikli 27.1.2009 (i když tenkrát ještě vůbec netušili, co je čeká).

Začátky byly fakt špatný. Žába bubnoval asi týden, já hrál asi tak měsíc a Vilém se pravidelně vydal do jiný galaxie a hrál několikahodinový sóla. Tenkrát na našich zkouškách ještě nechyběl náš čtvrtý, zatajovaný člen. Je to Brzda, náš "manažer". Ale na pódiu ho s námi nehledejte:-)

Začali jsme na coverech, který Vilém uměl zahrát a hráli jsme je každou zkoušku dokola a dokola... Známý fláky, jako Smells like teen spirit nebo Smoke on the water, ale i míň profláklý věci - třeba Chce se mi spát od Psích vojáků. A tak jsme si hráli, hráli a ono to najednou začalo znít dobře.

Velký zlom přišel, když jsme se přesunuli do sklepa o patro níž a sundali z bubnů (ze Stagů) tréninový podložky. Najednou to vypadalo, jako že ten Žába fakt umí bubnovat. A tak jsme tam pomalu začali hluchnout a pilovat náš zvuk.

V průběhu roku 2009 jsme naší zkušebnu, jak jsme sklep hrdě pojmenovali, docela dobře vybavili. Dali jsme na zdi koberce a použili starý trik s platy od vajíček, přinesli starý kanape a křesílka, sehnali kuchyňku (která slouží jako sklad) a tak dál. Ale popravdě to tam pořád vypadalo spíš jak v černý díře.

A tak jsme si hráli, jamovali, sehrávali se, až jsme byli jak jednovaječný trojčata. Vyvinuli jsme si super smysl pro improvizace, ale to bylo kromě pískání v uších všechno. Nijak jsme se nejmenovali, neměli jsme vlastní písničky, byli jsme prostě jenom "kapela". A postupně jsme chtěli víc.

A pro takovou kapelu znamená víc koncert. Rozhodli jsme se, že v září roku 2009 uspořádáme koncert, kde zahrajeme všechny ty cover verze, který jsme hráli. Ale září minulo a koncert nikde. Tak se z toho stal říjnovej koncert, listopadovej a pořád nic a nic. Akorát přišla další zima.

Koncert jsme v roce 2009 nestihli. Ale stihli jsme dát dohromady první písničku. Z Kukiho hudební mysli se zrodila punková vyvařovačka Vstávej!, která dodnes drtí špičky hitparád (bohužel ne doopravdy).

V lednu 2010 jsme koncert už ani neplánovali, protože jsme najednou měli moc velké ambice a chtěli jsme mít před koncertem všechno úplně perfektní. Takže jsme cvičili a cvičili a ono to furt nebylo úplně perfektní a Žába s tím rozhodně nechtěl jít na pódium. Takže jsme zamítli i první nabídku na koncert na únor od Black Roses.

Nakonec jsme ale naživo přeci jen vystoupili. 21.4.2010 se odehrál Kavalírka Fest, kde jsme pod názvem The Vent poprvé vlezli do záře reflektorů a za totálně debilního ozvučení odehráli svůj první koncert. Slova "Tohle je naše poprvé" a "A poprvé to vždycky bolí" vstoupila navždy do hudební historie.

Tomu ale předcházelo ještě pár milníků. Kuki sepsal text a většinu hudby pro Pátek a další hitovka, oblíbená především u našich spolužáků, byla na světě. Nejen Pátek jsme v půlce dubna trénovali u Kukiho na chatě, kde jsme si uspořádali menší chlastací a hlavně hudební soustředění.

Také jsme před koncertem museli konečně vymyselt jméno. Ve hře bylo spousta fajn názvů, jako třeba "Prázdný místo" nebo "Bottom's up", ale nakonec zvítězilo The Vent. Vydrželo nám přesně jeden koncert, krátce po Kavalírka Festu jsme se přejmenovali na Headplug a to nám vydrželo až dodnes.

a co bylo dál dopíšu jindy:-)