Headfire - O kapele | Bandzone.cz

Headfire speed-heavy / Znojmo

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Pekelnej rej
  Těžkej flám
 • Hladovej pes
  Těžkej flám
 • Mrcha
  Těžkej flám
 • Nech to být
  Těžkej flám
 • Čert do ní vjel
  Těžkej flám
 • Headfire
  Tanec v ohni
 • Seš jinej
  Tanec v ohni
 • Má co chtěl
  Tanec v ohni
 • Velkej sráč
  Tanec v ohni
 • Rebel
  Tanec v ohni

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Vznik kapely HEADFIRE se datuje 18.7.2012 to je den kdy kytarista Luboš ,,škleboš“ Kozdera  odchází od kapely Ocelot kde působil 18 let, tvořil 90% hudby a udával směr kapely. Týž den začíná formovat  novou kapelu a na post bicích si bere starého ostříleného spoluhráče z kapely Ocelot Davida Klimka který z Ocelot  odešel před pěti lety kde byl součástí tvorby hudby a kde jeho hra na bicí dodávala kapele na síle a rychlosti. Hnací motor byl připraven a letitá sehranost obou dvou muzikantů dává kapele ten správný ,,drive“! Dále do kapely povolali hráče na pětistrunou basu Pepu Maštalíře kterého již znali z dob kdy působil v kapele Pilla. Směr kapely  HEADFIRE je jasný hnát ,,Motorovej Heavy Metal“ dál, ještě s větším nasazením a sílou než v  bývalé  kapele. V polovině roku 2013 z důvodu časové vytíženosti kapelu opouští Pepa Maštalíř a na post baskytaristy obratem nastupuje šklebošuj spoluhráč z 90 let Pavel Urbánek ( Medvěd ) s kterým v těch letech hnali thrashovou formaci pod názvem Sax. Kapela v plné síle opět vyráží na koncerty a svojí energií a hudebním projevem dobívá další řady nových a nových Fans ! Ke konci roku 2014 kapelu opouští Pavel Urbánek, na jeho místo basové kytary nastupuje Petr Cihlář a kapela rozjíždí přípravu materialu na další CD.Před natáčením přichází do kaply a ujímá se postu basové kytary Jarda Dufek který dříve působil v kapele Salamandra.

V Červenci 2017 vystupuje kapela na prestiżním festivalu Masters of Rock ve Vizovicích kde sklidila se svojí tvorbou velký úspěch. Na sklonku roku 2018 nahtává druhè řadovė CD s mázvem ,,Těžkej flám,, a začátkem roku 2019  vychází u CMC a následuje řada koncertů.

Je začátek roku 2021 a Jarda oznamuje odchod do jiného hudebního projektu. Jeho místo basové kytary téhož roku v Březnu zaujímá Martin Pohanka a kapela tak může plně pokračovat v přípravě materiálu na nové CD. V Říjnu téhož roku k sobě přibírají druhého kytaristu původem z Brazílie démona Fernando Wolfa....

ESestava

kytara, zpěv - Luboš,,škleboš"Kozdera  (ex-Ocelot,Sax,Krevel)

bicí - David Klimek,,Harbill"  (ex-Ocelot)

baskytara - Martin Pohanka

  kyrara - Fernando Wolf

Bio a historie