Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Gwen world music-acoustic / Praha

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

... Bretaň, Skandinávie. Balkán. Staré nástroje, staré nápěvy. Podmanivé vokály, lehký zvuk tří dechů, barevné doprovody, hutná rytmika.

http://www.gwen.cz

Bio a historie

Gwên... Bretaň. Skandinávie. Balkán. A pět mladých lidí s chutí hledat a nacházet hudební nitky, které z těchto zemí vycházejí. Zatím se zdá, že se protínají v srdci Evropy... Hledáme v odumírajícím lidovém muzikanství i zaprášeném středověku. S touhou občerstvovat zapomínané a oprašovat zapomenuté. Hledáme po pěšinkách i na ulicích. Všude, kde někdo poslouchá. Naše hudba přišla ze všech koutů starého světa. Prolínají a potkávají se v ní zvuky a postupy používané stovky let. Stále si však zachovává vlastní tvář. A na ní úsměv.


Helena Kopová - klarinet, píšťalky, koncovka, zpěv. Jana Pleskačová - zpěv, příčná flétna, píšťalka. Václava van der Meijs - harfa, zpěv. Mikuláš Bryan - b'zouk, zpěv.  Šimon Vojtík - perkuse, umělecký přednes.