Grog - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Grog rock / Bohumín

„Grog pokřtil nový videoklip“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Grogus Ortni (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 489 ×
 • Pod vlajkou z překřížených hnát (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 477 ×
 • Dávno tě znám (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 378 ×
 • Mona Lisa ze Stodolní (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 304 ×
 • 555 (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 216 ×
 • Příběh Panthera (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 207 ×
 • Vzdávám se tvým rtům (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 149 ×
 • Blanka (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 116 ×
 • Zlatokopka (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 113 ×
 • Dál mizím s tebou (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 89 ×
 • Tak už máme, co jsme chtěli (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 78 ×
 • Navždy ztracená (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 73 ×
 • Bloudím v tobě dál (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 73 ×
 • Zubatá (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 80 ×
 • Zůstal sám (ukázka)- Mona Lisa ze Stodolní (2016) 78 ×
 • Sopka plná emocí (ukázka)- VISALAJE (2008) 649 ×
 • Návrat trilobita (ukázka)- VISALAJE (2008) 328 ×
 • Na mě si nepřijdou (ukázka)- VISALAJE (2008) 442 ×
 • Visalaje (ukázka)- VISALAJE (2008) 437 ×
 • Poslední z cest (ukázka)- VISALAJE (2008) 338 ×
 • Pozpátku (ukázka)- VISALAJE (2008) 305 ×
 • Nejsi (ukázka)- VISALAJE (2008) 254 ×
 • Znamení váhy (ukázka)- VISALAJE (2008) 214 ×
 • Ego (ukázka)- VISALAJE (2008) 202 ×
 • Na uvadlé květy růže (ukázka)- VISALAJE (2008) 241 ×
 • Nejsme na kolenou (ukázka)- VISALAJE (2008) 262 ×

Fanoušci: 48

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
17 260
Poslechnuto skladeb
6 611
Profil registrován
27.5.2007

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

www.grog.cz

Marcel Blaha - zpěv
Martin Sitek - kytary, zpěv
Miroslav Satora - kytary, zpěv
Jan "Valda" Valuštík - basová kytara, zpěv
Roman "Malvin" Horníček - bicí, zpěv

Kontakt: grog.music@seznam.cz

Bio a historie

Již přes dvacet let působí na české hudební scéně rocková formace Grog. Za tuto dobu si vydobyla oblibu nejen u svých fanoušků, ale nesmazatelně se zapsala do povědomí širokého okruhu posluchačů.

Grog vzniká v dubnu 1994 na troskách rychvaldské skupiny Capitol. Dva hlavní protagonisté a zakládající členové Capitolu, basový kytarista Bohdan Adamčík a zpívající kytarista Roman Polaczek, oslovují vůdčí osobnost bohumínské skupiny Radiator, kytaristu a zpěváka Martina Sitka, na jehož doporučení je do kapely ještě přizván bubeník Martin Valuštík. Již po čtyřech měsících kapela veřejně vystupuje na Srpnové noci. Tehdy ještě nikdo netušil, že z této první akce vzejde dlouholetá tradice a že se Srpnová noc stane jednou z nejnavštěvovanějších rockových akcí regionu.
            Časté hraní a maximální nasazení se podepisuje na zdravotním stavu kytaristy Polaczka a po selhání jeho hlasivek v červnu 1995 je skupina nucena hledat zpěváka. Na inzerát se ozývá v té době již poměrně známý regionální zpěvák Dalibor Halamíček (bývalý člen skupin Satelit, Metan, Panther, později také působící ve skupině Salamandra). Ještě tentýž rok se u bubeníka Valuštíka objevují zdravotní problémy se sluchem a na jeho místo usedá zkušený bubeník skupiny Verpa Roman Horníček a společné vystoupení Grogu se skupinou Citron jasně ukazuje, že bude výraznou oporou skupiny.
            I přes nepřízeň osudu, kdy Horníček prodělává nespočet operací po dvou vážných dopravních nehodách, se skupina v dubnu 1996 zavírá do studia a začíná připravovat své první album. Titulní píseň “Vlezte mi na záda” se záhy objevuje na prvním místě v rozhlasové hitparádě Českého rozhlasu Ostrava Ruleta a pět měsíců se drží v žebříčku. Neméně úspěšná je i další skladba “Na křídlech pegasů”, která vítězí v soutěži Radiožurnálu „Hledáme hvězdy“ a vychází na kompilaci Mezinárodní fonografické federace Radiohity 1997.
            V dubnu 1999 organizuje skupina Grog první ročník rockového festivalu regionálních skupin Grogfest, jež se po další 4 roky stává místem, kde je možno vidět přehlídku toho nejlepšího, co v té době nabízí regionální hudební scéna. V polovině roku 1999 se kapela rozrůstá o dalšího člena, zpěvačku Lucii Roubíčkovou (později působící ve skupině Krleš a Black Bull). Koncem roku se skupině daří během jednoho měsíce nahrát a vydat album “Maso z telat” s 15 skladbami, jehož kmotrem je bubeník skupiny Citron Radim Pařízek.
            Následující rok skupina natáčí videoklip “Roky jdou”, který se objevuje nejen ve vysílání regionálních televizí, ale také v pořadech České televize Medúza a Dobré ráno.
            V březnu 2001 se kapela opět zavírá do studia a začíná natáčet písničky na sólový debut Lucie Roubíčkové Nezvěstná, který se na pultech objevuje v říjnu 2001. V hudební soutěži Rock Made In Gambrinus se Grog dostává mezi postupující kapely.
            V červnu 2002 se skupině daří prorazit za hranice republiky a koncertuje společně s Lady Pank v Polské Wodzislawi.
            Další album začíná skupina natáčet v květnu 2006. Natáčení je však přerušeno, protože jeden z hlavních pilířů a zakládající člen Bohdan Adamčík je nucen ze zdravotních důvodů ukončit působení v kapele. Následně se i Roman Polaczek rozhoduje odejít.
             V srpnu 2007 Grog vydává singl se skladbou “Ego” a “Znamení váhy”. Přestože se na nahrávání songů podíleli pouze tři zbylí členové skupiny Grog Halamíček, Sitek a Horníček, na konečném výsledku nahrávky se nesmazatelně podepisují i přizvaní hosté kytarista Andonis Civopulos, basový kytarista Jan Valuštík (dřívější zvukař kapely), houslista Libor Sitek a zpěvačky Veronika Piperková (nyní Inner Empire) a Veronika Horníčková.
            Album Visalaje oficiálně vychází 18. listopadu 2008 a titulní skladba se záhy objevuje v žebříčku rockové hitparády rádia Hey Rocková aréna a po patnácti týdnech bodování na čelních místech postupuje do pravidelného vysílání rádia.
            Koncem roku 2010 je Grog opět v kompletní sestavě. Po třech letech hostování se stálými členy kapely stávají Honza Valuštík (basa) a Mirek Satora (kytara), kteří tak doplňují Martina Sitka (kytara), Dalibora Halamíčka (zpěv) a Romana Horníčka (bicí).
            23. června 2016 kapela vydává dlouho očekávané album Mona Lisa ze Stodolní. CD obsahuje 15 skladeb a opět se na něm objevili zajímaví hosté, mimo jiné kytarista Andonis Civopulos, zpěvačka Monika Agrebi nebo klávesista Petr Bodnár. Na hudebních portálech a v hudebních periodikách se objevují pozitivní recenze tohoto CD, rozhovory s kapelou zveřejňují i zahraniční rockové magazíny, skladby z alba jsou vysílány v rockových rádiích po celé ČR a obsazují přední příčky hitparád.
            V roce 2017 se Grog účastní prestižních hudebních festivalů Basinfirefest a Masters of Rock. V té době kapelu nečekaně opouští zpěvák Dalibor Halamíček. Vítězem konkurzu na uvolněné místo frontmana se stává Marcel Blaha a společně s ostatními členy kapely se podílí na tvorbě nových songů na nadcházející album a v plném proudu jsou i přípravy na natáčení videoklipu, jehož křest je naplánován na konec roku 2018. Grog se mimo jiné i v roce 2018 účastní festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.