Green Småtroll - O kapele | Bandzone.cz

Green Småtroll ska-reggae / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Clint Eastwood
  Nezařazeno
 • Stolen Nights
  Nezařazeno
 • Reggae Movement
  Nezařazeno
 • Dirty and Poor
  Nezařazeno
 • Lovely Princess
  Nezařazeno
 • It's In Your Eyes
  Nezařazeno
 • Friendship
  Nezařazeno
 • D.L.I.B.
  Nezařazeno
 • SHARP
  Nezařazeno
 • Sugar Dumpline - Mr. Symarip + GS
  Nezařazeno
 • Winter Song - Matusalem Ska Tour Version
  Nezařazeno
 • Curse - Matusalem Ska Tour Version
  Nezařazeno
 • Skinhead with Soul
  Nezařazeno
 • Red Stripe
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Green Småtroll  ( Zelený Skřítek )   E. H. Grieg

kapela:

Filip Kaňkovský                    zpěv, klávesy

Adam Andres                       kytara

Jakub Golla                          basa

Martin Kuzma                       bicí

Roman Volf                          trubka

Filip Kučera                         altový saxofon

Zbyněk Polívka                    tenorový saxofon

Štěpán Janoušek               trombón

 

Kontakt:

kanior@seznam.cz

+420605945039

Bio a historie


Kapela vznikla v průběhu roku 2002. Na počátku šlo spíše o malý projekt odehrávající se v rovině jam session, ve které si jednotliví hráči zvykali na ostatní nástroje a vzájemnou souhru. V poměrně krátké době se přidali další hráči a koncem listopadu '02 byla sestava kompletní. Kapela se v průbehu listopadu, v sestavě klávesy, kytara, basa, bicí, trubka, tenor a alt saxofon, zaměřila na ska. Hlavním impulsem byl koncert kapel Fidel Castro a Fast Food ve strahovském klubu 007.

První koncert měl velký úspech. Následovala řada dalších koncertů po celé České republice i v zahraničí. Během své poměrně krátké kariéry se objevili na koncertních pódiích vedle takových velikánu světové ska scény jako jsou New York Ska Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Irié Revoltés, The Slackers, Babylon Circus, Doreen Shaffer and Moon Invaders, Los Granadians a mnoha dalších. Stali se též pravidelnými úcastníky festivalů, jako jsou Skankin Pragga, Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session, Trutnov, Unite Fest, Sázava Fest etc. Mezi neopomenutelné úspěchy patří též první místo v soutěži kapel na festivalu v Německé Olešnici.

V průbehu roku 2003 natočili Green Småtroll své první album "Green perception" (Jahquita records), které obsahuje jak věci z úplných počátků kapely, tak nejnovější projekty. Je na něm dobře vidět vývoj kapely a to jak po stránce stylové tak po stránce instrumentální. Patrný je zejména vliv mnoha kapel (kupříkladu The Skatalites, Yellow Umbrella, Babylon Circus, New York Ska Jazz Ensemble) a mnoha hudebních stylů (balkánské a arabské motivy, klezmer music).

V únoru roku 2005 byla základní sestava doplněna o trombón a  brzy na to kapela dokončila a vlastním nákladem vydala své druhé album nazvané "So This Night...". Album, na kterém se velkou měrou podílel též mistr zvuku Pavel Kuře Hejč (Vitacit), obsahuje 9 písní a jeden live bonus, kapela pokřtila ve svém domovském Klubu 007 Strahov 22.6.2006.

Po křtu desky "So This Night" začíná pozvolná, nicméně rozsáhlá obměna kapely. Obsazení kapely se ustálilo až v lednu 2007.

Mezi poslední velké úspechy patři spolupráce s Royem Ellisem (aka Mr. Symarip ). 19.1. 2008 s ním GS vystoupili jako jeho doprovodná kapela v pražském Abatonu, v rámci jeho velkého comebackového tour po Evropě a měla tak možnost zahrát si naživo prvotní reggae a ska skladby, které určovaly módu a tep celé této kultury po desítky let.

V roce 2009 kapela vydává své třetí album s názvem Rude Jazz, za které získává cenu Anděla v kategorii Ska & Reggae.


V roce 2013 slaví kapela v pražském Futuru své 10.narozeniny, kde vystupuje mnoho hostů napříč celou dosavadní historií kapely, včetně původní sestavy. Kapela v současné době chystá evropskou tour a vydání nového alba.