Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

gomora crust / beat / Praha 3 - Žižkov

„pauza“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Sestava zima 2013/2014:

ZEBRA - kytara
WOLF - bicí
ROBO - basa
BABOO-kytara 
HAvran - vokal

zebra-2014.jpg  robo-2014.jpg baboo-2014.jpg havran-2014.jpg

Sestava jaro 2010-jaro 2013:

ZEBRA - kytara
HELLBA - bicí
MIRO - basa
PETER-kytara 
HAvran - vokal

 

ZEBREXX HelBoy mIRA PETERR VOX

 

Sestava zima 2009/2010:

ZEBRA - kytara
HELLBA - bicí
HAF - basa
PETER-kytara 
HAvran - vokal

 

Sestava do zimy 2009:

ZEBRA - kytara
HELLBA - bicí
HAF - basa
HAvran - vokal

zebra Hell HAF HHH

kontakt:

http://www.gomora-crustbeat.wz.cz   - včetně textů, obalů, letáků atd..

myspace.com/gomoracrustbeat

http://cs-cz.facebook.com/pages/Gomora/155810724449625?sk=info

gomora-crustbeat@centrum.cz

Hrajem za cestak + jidlo a piti kdyz je. V pripade noclehu je lepsi suchy misto mimo mraz (fobie z vody na myti a zmrzlyho piva).

 

Bio a historie

Česky:

Kapela GOMORA - eště bez názvu se dávala dohromady po hospodách a putykách na žižkovských ulicích a podobných místech konzumace piva a spousty kecu během roku 2007. Nakonec se začalo zkoušet ve složení Hellba-bicí (kterej měl jen zaučovat Garyho), Zebra na kytaru a Haf na basu. Paxe nějakou dobu shání někdo za mikrák (Kačer z ElPasa) a pak je domluveno s HAvranem, že to zkusí (asi v půlce roku 2007). Po zkoušce padne domluva a je to doteď. Kapela má za sebou cca pár koncertu a v létě roku 2008 šňůru koncertu po čechách, moravě a slovensku. Nahrávka ze studia + živáky a něco hluku ze zkušebny (léto 2009).

HRON2008

V zimě 2009 na druhou kytaru přichází Peter a koncerty v Liberci a Drážďanech se odehrajou v sestavě 5-tičlenný. V 2010 roku poslední koncert s HAFem, kterej synátora čeká. Náhrada jest více než vyhraná a proto za nedlouho potom může se s hlukem pokračovat, když na basu mIRA nastoupí. V létě očekáváno jest dokončení split LP w/LifePossession jehož vyplivnutí na světlo světa na podzim dopadnout by mělo (léto 2010).

Koncem roku 2010 finišuje se splitu dopracováni (peníze a obal) a konečně na roku sklonku vychází oficiálně. Během léta vniká myšlenka krásná na vydání kompilace kapel pražských. Nápadu Helbovýho se HAvran a několik kapel chytá. Na podzim jde GOMORA do studia aby nahrála svoje dva vály na tuhle kompilaci a první týden v únoru 2011 je deska na světě. Její název je Prague and Disorderly a ostatníma kapelama jsou: Angry Brigade, Cripplekorps, Victims of Hate, Scheiss Böhmen, Demarche, Ginunngagap a Sanitär. Gomora přidává se válama Yperit a Faking Macho Pop Star. Na začátku roku 2012 se povedlo dokončit nahrávku započatou v březnu 2011 a po krátké době otálení se kapela rozhodujetento materiál přece jenom nechat do drážek černého asfaltu zaznamenat - koncem roku je LP "Poslední jízda" v dostání. 11 kousků ze studia Mysterio (stejné studio jako pro kousky na kompilaci pražských kapel). Kapela má za sebou mraky koncertů v Praze a několik výjezdů do bližších i vzdálenějších krajin - piditur čechy, morava, slovensko (v roce 2008 s Ginnungagap a v roce 2011 s Libera in Causa), 2010 Paranoya fest Dresden, 2011 a 2012 Punxpiknik Wroclaw. Koncerty ze zahraničníma kapelama jako Ratos de Porao, Wormrot, Visions of War, Limb from Limb, Infekcja, Sejtan, Insuiciety, Agrotoxico, Distress, Cancer Spreading, Social Chaos a s nespočtem českých a slovenských partiček.

Koncem 2012 roku proslýchá se, že jeden z kytaristů lačný po změně jest a přestěhování do severských končin zamýšlí. Jelikož nálada v kapele za posledních měsíců několik není ve formě nejlepší zbytek kapely rozhoduje se nepokračovat dál v hraní a nastává po posledním koncertě v úroru 2013 v pražským JETu s Holy Extermination a Bombatolcser období ticha. To ale končí po tom co Zebrovi ozve se Robo (Fear of Extinction, ex-LiberaInCausa) s nabídkou na hraní společně s Wolfem (Krueger, ex-LiberaInCausa). Po domluvě s HAvranem obracejí nabídku s tím, že pod názvem GOMORA pokračovat by se mohlo. Ex-Liberáci souhlasí a nastává období shánění kytaristy do páru. Po neuspěšném uhánění bývalého basáka nalézá Wolf v tetovacím studiu Babooa, který téměř okamžitě chytá slinu a začíná se zkoušet. V průběhu roku 2014 naplánováno jest se setem složeným z věcí starých a nových před xichty hlukuchtivých vylésti (listopad 2013).

V průběhu prvních koncertů (dvojáků kdy kapela hraje vždy po dvou koncertech během víkendu) navštívila kapela dosud nedobité brno a dále slovensko (šurany), a dál také jižní čechy (český budějice-kde by chtěl žít každý, kromě mě jak říká Jára Cimrman), benefit na Squatterský aktivity v "domovině" na 007, další atak Koepi Berlínského, tanečky šílenství v CrassPubu v Chemnitz, rušení nočního klidu po policejní hodině v Ústí nad labem, otvírání bran pekla na Helle a jejich nekonečné dovírání druhý den, hehe, návštěva tradičního Punxpicnicu v Siřemi a v neposlední řadě výjezd na Krastival do Slovinska se zastávkou na koncert ve Vídni, výlet na FFUD v Seredi. Chystané je nahrání materiálu nového, Crustmass - pro letos z důvodu ruky zlomeniny bubíkovi bez Gomory, snad napřesrok, v plánu také únoro-březnový Atak na Polska ve společnosti Mörkhimmel a možná, že i trajekt na britský ostrovy v průběhu roku následujícího..se uvidí. (list-opad 2014)

Atak na Polska vyšel na jedničku včetně nádhernýho tourplakátu z rukou mistra Wiecha. Za dodávkou plnou démonůzla zůstala  ruinách města Berlín, Poznan, Wroclaw a Bielsko Biala. Výletu do polska předcházela druhá návštěva Brna - tzv. "jarní Killed báj..". Od začátku roku se kapela pokoušela domluvit na terminu nahrávání ale celkově se to protáhlo na neskutečnýho půlroku. Poslední tóny byli zaznamenány v průběhu září ale první rány do bubnů jsou staré již z května. Mezi tím se událo několik koncertů, mezi nimi výjezd na polský Outside fest, kde jsme zažili spousty legrace. Plánovaný Enemy of the Sun se letos nekonal - jak jinak když tam měla hrát Gomora, že jo? :). Bylo taky pár koncertů po čechách: utkání s japonci (007), další se švédy (Modrá Vopice), punxpiknik ve 3dvorech, benefit na pomoc uprchlíkům, mega akce Power Grindcore 3.,  návštěva oblíbeného Azylu v Liberci a akce na domácí půdě kytaristově (Babooově) - Kralupy/Labem. (pras i nec 2015)

Nový rok 2016 začal výletem na narozeniny Berlínského Koepi, pak hraní na Žižkovské noci a výjezd do DisZnöjma. Konečně v květnu vychází deska Popel a Prach za účasti kooperace 20-ti vydavatelství a to jmenovitě: Člověk, Šváb123, Phobia recs, aback, Uchylny Kosh, Slaver of beer foam, Schmeichel Kabinett 666, Hell.cz, Wolfdrunk, Véva Rekordc, Sorge, GRF records, Dis-Šrot recs, Scream rec, D.I.Y. - Kolo,  Hellgirrl, Up The Punx recs, Wild wild east, El Bastardo, Neanderthal Stench recs.. Velký díky Jurgenovi a Otynovi za pomoc s nahrávkou a všem zúčastněnejm labelům za pomoc při vydání. Následovala pauza a po pauze několik společných koncertů s ruskými stenchcorovými bohy Fatum a to na Blavských garážích, Budapešti a zakončeným No Sanctuary festivalem v chorvatské Rijece.  Další akce byl koncert ve Vopici jako předskokani Extreme Noise Terror - kultovní kapela předvedla kultovní a nezapomenutelný výstup. Další štací bylo Zorro v Lipsku a koncert s Instinto. Poslední dva kousky byl koncert u Brouka na Kanárově břehu s crustmetalisty Cancer Spreading a druhá návštěva Budějic. Pak se objevila recka nadesku Popel a Prach na Profane Existence. Tím byl uzavřen rok2016.

Rok 2017 začal velmi pomalu a první koncert proběhl až v květnu a to na po letech opět pražského Punx picnicu a to tentokrát v modré vopici. Další akce toho roku byly už jen Koncert v Liberci, benefit na týrané psy na Žižkově a návštěva Helly. Album Popel a Prach se dočkal kazetového vydání v Kazachstánu díky RedThrue rec. Konec roku byla pauza díky operaci bubeníkova kolene ale již delší dobu je problém sejít se v plné sestavě ve zkušebně.

Rok 2018 začíná při rehabilitaci bubeníka hned koncertem na Kladně. Problémy se zkoušením však trvají což se odráží na náladě ale přesto se stále domlouvají další koncerty. Dalším je opět hraní na žižkovské noci a koncert s Dicharge - oboje v modré vopici. Na RedThrue vychází albul Popel a Prach i na CD. Dochází ke kapelnímu jednání kdy padne rozhodnutí, že kapelu opouští bubeník z výše uvedených důvodů nefungování zkoušek, absence nových songů a celkově téměř nulové komunikaci mezi členy kapely. Tímto se uzavírá další etapa kapely. Co bude dál je ve hvězdách (dub-en 2018). HAvran

HAvran

 

Po polsku:

Kapela GOMORA – jeszcze bez nazwy, zaczęła rodzić się w zadymionych i przesiąkniętych alkoholowymi wyziewami żiżkowskich gospodach i mordowniach, w których często nieograniczona konsumacja piwa rozwiązyje języki a z alkoholowej paplaniny rodzą się jedyne w swoim rodzaju pomysły. Tym oto sposobem w przeciągu 2007 roku sformowała się kapela, której podwaliny tworzyli Hellba-perkusja (który miał tylko wprowadzać w tajniki tego instrumentu Garego), na gitarze Zebra oraz na basie Haf. Naturalną koleją rzeczy było znalezienie kogoś za mikrofon (Kacer z ElPaso), na koniec jednak wybór padł na Havrana i gdzieś od połowy 2007 roku jest ich wokalistą. Kapela ma za sobą parę koncertów w większości przypadków w Pradze i okolicy oraz mniejsze i większe wypady po całych Czechach, Morawie oraz Słowacji. Na swoim koncie mają także wiele koncertówek oraz sześć kawałków nagranych w studiu w czerwcu 2009 roku...

Zimą 2009 roku za drugą gitarę chwyta Petr i kolejne koncerty v Libercu i w Dreźnie odbywają się już w pięcioosobowym składzie. W 2010 roku z zespołem żegna się HAF, któremu przychodzi na świat syn. Kapela nie borykała się zbyt długo ze znalezieniem basisty i tak jej szeregi zostały wzbogacone o Mire.

Po początkowym planie wydania splitu LP Gomora/LifePossession w lecie 2010, niestety nastapiły komplikacje i winyl wychodzi dopiero pod koniec zeszłego roku. Podczas lata pojawia się pomysł na wydanie kompilacji kapel z Pragi. Inicjatorem był Hellba a pomysł wydania podchwyciło kilka kapel i kilku samotnych strzelców. Jesienią 2010 Gomora udaje się do studia i nagrywa dwa kawałki „Yperit” i „Faking Macho Pop Star”, które trafiają na kompilację ostatecznie nazwaną „Prague and Disorderly”. Obok Gomory można na niej odnaleźć i inne praskie kapele, jak: Angry Brigade, Cripplekorps, Victims of Hate, Scheiss Böhmen, Demarche, Ginunngagap i Sanitär.

Kapela ma za sobą parę koncertów w  Pradze i okolicy oraz mniejsze i większe wypady po całych Czechach, Morawach oraz Słowacji (pierwszy tour z Ginunngagap w 2008 roku, drugi z kapelą Libera in Causa w 2011 roku). Wraz z rokiem 2011 zwiększa się aktywność zespołu - koncerty z Ratos de Porao, na wrocławskim punx pikniku itd.

Na początku 2012 roku udaje się dokończyć nagranie i master nowego materiału (11 kawałków nagranych w tym samym studiu, co kompilacja, a mianowicie Mysterio Studio). LP z nazwą „Poslední jízda“ („Ostatnia jazda”) wyszło dzięki kilku zaprzyjaźnionym osobom i DIY wydawnictwom w nakładzie 500 kopii.

Asia

English:

Band GOMORA – While still not having a name for the band got together in pubs, the streets of Žižkov and other places where a lot of beer is consumed in 2007. Finally started practicing with Hellba-drums , Zebra on guitar and Haf on the bass. Then we were for some time looking for someone to take the microphone (Kacer from El Paso), and Havran to try it out (probably in mid-2007). After a few practices we were set. The band has a couple of shows, mostly in and around Prague and a few gigs in Bohemia, Moravia and the Slovak Republic, lots of live recordings and we have a studio recording from June 2009. Peter joins in as second guitarist in winter 2009 and so the gigs in Liberec and Dresden can be played with 5 band members. Haf is going to have a baby, and so the last gigs with him are played in 2010. Míra is more than an average new bass player and so the band is able to continue making noise soon. The finishing of the long awaited split LP with LifePossession is expected in summer 2010. The planned split LP is finished financially and layout-wise and is officially released by the end of 2010. There is another idea of releasing a compilation of Prague bands during summer. It was Helba's idea and Havran and some other people want to join in. GOMORA is at the studio to record the two songs for that compilation and  in february 2011 is it out. Name is Prague and Disorderly and next bands are: Angry Brigade, Cripplekorps, Victims of Hate, Scheiss Böhmen, Demarche, Ginunngagap a Sanitär. Gomora have here two songs: "Yperit" and "Faking Macho Pop Star".

Ethan

In 2012 was finish material from studio Mystery and released as "Poslední jízda" LP (11 songs). With the LP playnig the band some concerts in Czech, Slovakia, Poland and in Germany.
In May/2013 leave Peter the Czech Reopublic and rest of the band stop playing. In Autumn of 2013 come Wolf (ex-Libera in Causa, Krueger) with Robo (ex-Libera in Causa, Fear of Extinction) to Zebra to aks him for a start new band. Zebra talk it to HAvran and the new line-up of Gomora was started. Next guitar take Baboo (ex Urin). New line-up make a some new songs to recording at april 2015. Concerts in Czech, Slovakia, Germany, Austria and Slovenia.
HAvran

Deutsch:

Die damals noch namenlose Band hatte sich in diversen Kneipen und Lokalitäten der Straßen im prager Stadtteil Žižkov und ähnlichen Bierkonsumstätten gegründet. Die erste Probe war in der Konstellation Hellba – Schlagzeug (er sollte eigentlich nur Gary anlernen), Zebra Gitarre und Haf am Bass. Dann wurde eine ganze Weile jemand fürs Mikro gesucht (Kačer von El Pasa) und dann hat es mal Havran (ca. Mitte des Jahres 2007) probiert. Nach der Probe mit ihm wurde das dann so fest gemacht. Die Band spielte ein paar Konzis im Sommer 2008 in Böhmen, Mähren und der Slovakei. Eine Studioaufnahme, Livemitschnitte und etwas Lärm aus dem Proberaum wurden aufgenommen (Sommer 2009). Im Winter 2009 kam der zweite Gitarrist Peter und damit auch die ersten Konzis in Liberec und Dresden zu fünft. 2010 war das letzte Konzi mit Haf, der Vater geworden ist. Mit dem mehr als nur eingespielten Ersatz für Haf, Míra am Bass, konnte die Band schon in kurzer Zeit weiterlärmen. Ende 2010 wurden die Arbeiten an der Split LP mit Life Possession beendet (Kohle und Cover), sodass die Scheibe endlich zum Jahreswechsel offiziell erscheinen konnte. Im Sommer desselben Jahres kam die Idee auf, einen Sampler mit Bands aus Prag rauszubringen. Havran und andere Leute schlossen sich der Idee von Helby an. Im Herbst 2010 ging GOMORA ins Studio, um die beiden Songs für diesen Sampler aufzunehmen und in der ersten Februarwoche 2011 war die Scheibe „Prague and Disorderly" draußen mit den Bands Angry Brigade, Cripplekorps, Victims of Hate, Scheiss Böhmen, Demarche, Ginunngagap und Sanitär. Der Beitrag von Gomora sind die Songs Yperit und Faking Macho Pop Star. Anfang 2012 ist es gelungen, die Aufnahme fertig zu machen, die im März 2011 angefangen worden war, und nach kurzer Verschnaufpause entschied sich die Band doch dafür, ihr Werk in die Bahnen des schwarzen Asphalts meißeln zu lassen – Ende des Jahres erschien die LP "Poslední jízda" [die letzte Fahrt]. 11 Stücke aus dem Studio Mysterio (dasselbe Studio, in dem auch die Songs für den Prag-Sampler aufgenommen wurden). Nun hatte die Band schon einen Haufen Konzerte in Prag und einige Ausflüge in nahe und ferne Gegenden hinter sich – eine Minitour durch Böhmen, Mähren, die Slovakei (2008 mit Ginnungagap und 2011 mit Libera in Causa), 2010 Paranoya-Fest Dresden, 2011 und 2012 Punx Piknik Wroclaw. Hinzu kommen Konzerte mit ausländischen Bands, wie z.B. Ratos de Porao, Wormrot, Visions of War, Limb from Limb, Infekcja, Sejtan, Insuiciety, Agrotoxico, Distress, Cancer Spreading, Social Chaos und mit einer Unzahl an tschechischen und slovakischen Bands. Ende 2012 stellte sich heraus, dass es einen der Gitarristen nach Veränderung dürstet und er in nördliche Gefilde umzuziehen gedünkt. Und weil die Laune in der Band in den letzten Monaten nicht in bester Form gewesen war, entschied sich der Rest der Band für einen Spielstopp nach dem letzten Konzert im Februar 2013 im prager JET-Klub mit Holy Extermination und Bombatolcser. Diese Ruhe endete jedoch, als sich Robo (Fear of Extinction, ex-Libera In Causa) bei Zebra meldete mit dem Angebot, dass er zusammen mit Wolf (Krüger, ex-Libera In Causa) in GOMORA spielen würde. Nach Absprache mit Havran wird der Bandname GOMORA beibehalten. Die Ex-Libera-Leute waren einverstanden und somit war die Band auf der Suche nach einem zweiten Gitarristen. Nach erfolglosem Überreden des ehemaligen Bassers findet schließlich Wolf im Tattoo-Studio Baboo, der zu der Zeit auch auf den Geschmack des Musikmachens gekommen war – somit fing GOMORA wieder an zu proben. Für Anfang 2014 ist ein Set aus alten und neuen Sachen für lärmgierende Ohren geplant (November 2013).

Klárka