Gaia Mesiah - O kapele | Bandzone.cz

Gaia Mesiah crossover-rock / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

04. března 2019
Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Black Bridge
    Ocean
  • Království
    Excellent Mistake
  • HipHop
    Excellent Mistake

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Zpěv - Marka Rybin

Kytara, backvocal - Santa Morella

Baskytara, backvocal - Josh Stewart

Bicí, backvocal - Míša M.

Bio a historie

Kapela Gaia Mesiah vznikla v roce 2001 poté, co se potkaly v revivalu Rage Against The Machine zakládající členky - kytaristka Santa Morella a bubenice Míša M. Záhy našly i frontmanku - Marku Rybin, jejíž hlasový rejstřík a pódiová show s atletickými prvky nemá obdoby. Sestavu doplnil australský baskytarista Josh Stewart. Styl, který v sobě zahrnuje rock, metal, pop, funky, reggae, latinu a dokonce i country music, si brzy našel své skalní fandy a kapela se začala objevovat na prestižních festivalech a vyprodávat kluby po celé republice.

První album "Gaia Mesiah" natočili a vydali svépomocí v roce 2003, o rok později vyšel dvoupísňový singl "More Warriors/Black Bridge". V roce 2005, již pod vydavatelstvím Universal Music, vyšlo úspěšné album "Ocean" a v roce 2007 "Alpha Female", jehož producentem byl světoznámý hudebník Jaz Coleman, kterého okouzlila jiskřící energie kapely. Na jaře 2008 ohlásila Gaia Mesiah přerušení činnosti a poté vyšlo live album "Thank You Dr. Beat" (rovněž Universal Music).

Během přestávky se všichni členové věnovali jiným hudebním projektům, aby se v roce 2016 na podzim sešli na velmi úspěšném comebackovém turné a zjistili, že v jejich spolupráci se snoubí respekt s novými zkušenostmi hudebními i lidskými. Bylo to magické. V roce 2017 proběhlo další turné - TeleporTour, vznikl videoklip k nové písni Sílu! a kapela začala pracovat na nové desce.

Výsledek Album "Excellent Mistake" vychází 1. února 2019 pod hlavičkou Warner Music a vzápětí začíná Excellent Mistake Tour, na kterém skupina zavítá do 18 klubů.

"Excellent Mistake se opět přibližuje svou náladou našemu prvnímu albu Ocean. Proces jeho vzniku je plně vyjádřen i v názvu, protože když zachytíte chybu v muzice a správně si s ní pohrajete, může vzniknout něco opravdu excelentního,” říká kytaristka Morella, a dodává: „Stejné je to i s desetiletou přestávkou kapely – jsme naplněni novou energií a poučeni ze svých chyb.“ Charismatická zpěvačka Marka Rybin upřesňuje: „Byli jsme schopní dát dohromady během čtyř měsíců barevnou desku, která je autorská ve všech směrech a vystihuje Gaiu přesně tak, jako když poprvé začala nabourávat klidné vody české hudební scény. A hlavně jsme rozhodně nevyměkli!”