FTA - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

FTA progressive-art rock / Ostrava

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Insideme- Thanks for the Fish (2017) 111 ×
  • The Space Between- Thanks for the Fish (2017) 58 ×
  • Embrace the Wolf- Sounds Like Music (2016) 161 ×
  • Figment- Sounds Like Music (2016) 162 ×
  • Intense- Sounds Like Music (2016) 122 ×
  • From Within II.- Sounds Like Music (2016) 76 ×
  • Stateshift- Sounds Like Music (2016) 74 ×
  • Trees- Sounds Like Music (2016) 159 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Fugue d minor in 7/8- Sounds Like Music (2016) 38 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

FTA

datum vzniku: 2007

Členové:
Lucio "Lůčo" Massarotto - zpěv, klávesy
Filip "Mrazík" Mráz - zpěv, kytara
Michal "Srnka" Urban - basa
Tomáš "Cloudy" Chmura - bicí

Bio a historie

Ostravská kapela From the Aeon vznikla v listopadu roku 2007, kdy Filip Mráz a Tomáš Velkoborský začali tvořit ve dvou vlastní riffy u piva na zahradě. Později začala muzika dostávat konkrétnější formu a bylo třeba najít další lidi do sestavy, kteří budou ochotni se ubírat směrem progressive rocku. Do kapely jako další přišel dlouholetý kamarád Michal Urban a ujal se místa basáka. Začaly vznikat - zatím bez bicích - všechny songy do první desky a následně základy pro druhou. Kapela téměř dva roky tápala při hledání bubeníka. Ti přicházeli do kapely v poměrně krátkých intervalech. Po dlouhém hledání zakotvil v kapele bubenický mistr Tomáš Chmura, který celou koncepci progresivní muziky From the Aeon přijal za vlastní a posunul kapelu hudebně o několik tříd nahoru. Kapela v roce 2012 natočila a vydala vlastním nákladem své první album s názvem Eleven Shivers. Sestava byla toho času následující: Filip Mráz (akustická kytara, zpěv), Tomáš Velkoborský (sólová kytara), Michal Urban (basa), Tomáš Chmura (bicí). Koncem jara 2013 začal s kapelou zkoušet zkušený muzikant Lucio Massarotto, aby ji obohatil o druhý (resp. první) hlas a později o další nástroj v podobě kláves. Krátkou dobu hrála kapela v pěti a tvořila materiál pro druhou desku. V únoru 2014 opouští kapelu zakládající člen Tomáš Velkoborský. Kapela tak opět pokračuje jako čtyřčlenné těleso ve složení kytara, basa, bicí, klávesy a dva zpěvy a zároveň zjednodušuje svůj název na FTA. Bude to tak lepší pro všechny. :-)
V březnu 2016, již pod kapelním názvem FTA, vydává své druhé album Sounds Like Music ve složeni: Filip Mráz (kytara, zpěv), Lucio Massarotto (klávesy, zpěv), Tomáš Chmura (bicí, perkuse) a Michal Urban (basa).