Frida & Co. - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Frida & Co. jazz-world music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 25

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
3
Návštěv celkem
14 592
Poslechnuto skladeb
3 810
Profil registrován
8.10.2008

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Frida je zpěvačka, která je známá jen mezi svými přáteli a těmi, kteří náhodou zabloudili na některý z jejich koncertů. Dlouho zpívala sama a sama se i doprovázela na kytaru. Teprve po letech poslechla rady kamarádů, kytaru zahodila a celou svou energii vložila do hlasu.

 

Krátký čas spolupracovala s ruským kytaristou Borisem Gagloevem, který bohužel v lednu 2008 zemřel. V současné době vystupuje se skupinou, která má název Frida & Co. a kterou, kromě Fridy, tvoří sólový kytarista Petr Bachtjan a baskytarista Rostislav Máca.

 

V jejich repertoáru jsou písničky Cesarie Evory, Carlose Jobima, Luz Casal, Lhasy, Lily Downs a dalších. Frida je zpívá portugalsky, španělsky a anglicky. Další info můžete získat také na www.rm-production.cz.

Bio a historie

Někdo mluví, já zpívám. Mé zpívání je tedy takové povídání. Svým unylým iberským hlasem povídám o tom, co se mi stalo, co mě zlobí, s čím v životě musím, chci a někdy vlastně ani nemám chuť bojovat. A také o tom, co zrovna prožívám, koho mám ráda, jaké představy se mi honí hlavou a co je pro mě důležité. Někdy se potřebuji normálně vybrečet, jindy jsem plná bláznivé euforie a mám chuť se o ni s někým podělit. Své emoce, které nosím v nitru, vkládám do písniček. Když zpívám, tak buď brečím, že ten, koho mám ráda, mě nechce, že mi přibyla další vráska a že už nemám sílu vylézt znovu na Mont Blanc. Nebo se naopak rozplývám nad úplnými banalitami jako je hezký sluneční den, čerstvá patka chleba, když mám zrovna hlad, nebo úsměv člověka, který kolem mě projde. Zpívám tedy o lidech, o lásce, o světě, ve kterém žiji, o sobě. Muži, kteří mě poslouchají, vnímají spíš náladu, která z každé písničky vychází, poznají, jestli v ní je smutek, vztek, radost nebo touha, zatímco ženy určitě rozumí i textu, třebaže je podán jazykem, který se nikdy neučily. Prostě vědí, o čem zpívám a proč to tak prožívám. Rozumí mi, protože mají podobné radosti i starosti jako mám já.