Free Fall - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Free Fall rock-metal / Uherské Hradiště

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ten den
  Malý kousek věčnosti
 • Křižovatky
  Malý kousek věčnosti
 • Free Fall - CD Protínám (2013) - Teaser
  Nezařazeno
 • Chytit proud
  Protínám
 • Timepiece
  Protínám
 • Bezbranná
  Protínám
 • Obrazy
  Protínám
 • Lost in time and space
  Double Meaning´s
 • I´m going back
  Double Meaning´s
 • Amphetamine
  Double Meaning´s
 • Little piece of eternity
  Double Meaning´s
 • Reality
  Garden Of Depression
 • Red Roses ( in the dark)
  Garden Of Depression
 • Pilgrim´s story
  Difference
 • Difference
  Difference
 • Everything´s Relative !!! REMIX by Pavel Vantuch (2011)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Free Fall Logo 

je  uherskohradišťská skupina hrající směs metalu, rocku, ale i popu. Její tvorbě dominují elektrické podklady, chytlavé melodie a zajímavé vokály. Kapela má za sebou nespočet koncertů po mnohých klubech na Moravě i v Čechách. Díky vítězství v soutěži Rocková dvanáctka 2006 se dostala do širšího povědomí lidí a otevřela si tak dveře na větší pódia a festivaly po celé ČR (mj. Masters Of Rock, Basinfirefest, Sázavafest, Vizovické trnkobraní, Noc plná hvězd, Benátská noc, aj.) a předskakování zahraničním velikánům, např. Tarja, Within Temptation, Lordi, Waltari, Grave Digger, Leaves Eyes. V současnosti kapela prezentuje svou nejnovější desku (2015), která vyšla jako speciální album k dvacátému výročí vzniku kapely. Album obsahuje výběr songů z dosavadní diskografie nahrané s novým zvukem a v češtině. Album dále obsahuje DVD s hromadou videozáznamů, klipu a fotografií za těch uplynulých 20 let. Ihned po křtu (říjen 2015) se kapela vydala na turné s kapelou Citron napříč celou republikou, aby nové album dostala do širšího povědomí.

 

facebook Free Fall

 

SESTAVA (od 2014):

Jindra Hráček - zpěv, baskytara
Andrea Leová - zpěv
Aleš Lenhart - kytara
Marek Sikora - kytara
Pepu Mareček- bicí
a externí členové, tvůrce samplů, Daniel Prajs a Pavel Vantuch

 

kapela FREE FALL děkuje svým sponzorům:

 

             

           

 

Bio a historie

MERCHANDISE:

(objednávky na info@free-fall.cz, k dostání také na všech koncertech)

 

BIOGRAFIE:

Kapela Free Fall vznikla na konci roku 1995. Tehdejší tvorba kapely se noří do vod grunge místy výrazně kontrastující s prvky brit-popu.

Naprostý zlom v hudebním projevu kapely nastává s příchodem Dana Prajse, který usedá za bicí a vnáší do kapely svěží vítr v podobě elektroniky a samplů.

V roce 2004 natáčí FF ve studiu Šopa pod taktovkou Standy Valáška první výraznější počin - desku s názvem Difference, která již nese prvky elektroniky a stylově se dá označit jako doom metal. CD obsahuje 9 skladeb. Jako host se zde představuje Monisha Burdová, která se posléze stává stabilní a právoplatnou členkou souboru.

V roce 2005 kapelu opouští kytaristi Tonda Mléčka a Pevel Veselý. Nahrazuje je nový kytarista - Aleš Lenhart, asi po půl roce rozšiřuje řady FF druhý kytarista - Aleš Vávra. Rošáda se nevyhnula ani postu bubeníka. Dan Prajs přenechává místo bubeníka Pepovi Marečkovi, Dan přesto zůstává u kapely coby externí člen, který má na starosti elektroniku a samply. Z původních členů kapely tak zůstal jenom Jindra Hráček - zpěvák a baskytarista.

Během jednoho roku se kompletně změnilo složení FF a začíná se intenzivně pracovat na novém materiálu.

V roce 2006 se kapela hlásí do celorepublikové soutěže Rocková 12, kterou pořádá zlínské rockové rádio. Free Fall se stává historicky prvním vítězem této soutěže a dostává se tak na pódium největšího tuzemského metalového festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích (kde si zahráli např. po boku legendárních Mötorhead) a na pódium Sázavafestu. Dá se říct, že vítězstvím v této soutěži se kapela dostává do povědomí širšího okruhu lidí.

Rok 2007 byl pro kapelu taky velmi významný a důležitý. Kapela zaznamenává další úspěch, tentokrát v soutěži Česká Rocková Liga, kde se dostává až do semifinále mezi 12 kapel, čímž si zajišťuje účast na Basinfirefestu a dostává se na kompilaci ČRL 2007, za což je kapele udělena neoficiální platinová deska.

V témže roce spatřila světlo světa i nová a zatím aktuální deska Garden Of Depression, která je vydána pod křídly vydavatelství Redblack. Natáčení probíhalo opět v lipovském studiu Šopa u Staně Valáška. Deska byla podpořena mnoha kladnými ohlasy ze strany hudebních novinářů a kritiků.

V roce 2008 byl k písni Reality z desky Garden Of Depression natočen první oficiální videoklip.

V roce 2010 kapela nAhrává a vydává desku Double Meaning´s, která obsahuje bonus v podobě videoklipu k písni Amphetamine (kamera, režie, střih - Petr Sitník). Celá deska byla opět nahrána a smícháma s následným masteringem v osvědčeném studiu Šopa.

V roce 2011 opouští kapelu zpěvačka Monisha, kterou nahrazuje Sabina "Sabath" Francová. Krátce po této změně dochází ke druhé. Kapelu opouští kytarista Aleš Vávra, kterého nahradil Maraxs.

Hudby i texty, které jsou kvůli zpěvnosti v anglickém jazyce, jsou výhradně vlastní tvorba.

 

Rok 2009 a FREE FALL:

Kromě klasických koncertů jsme zahráli na několika zvučných festivalech, jako je BandZone Fest na Máchově jezeře, třinecká Noc Plná Hvězd, megafestival Masters of Rock ve Vizovicích, festivalTrnkobraní a také jako předkapela v Buchlovicích s Waltari (FIN) .

 

 

Diskografie:

Slave - demo (2000)

Difference (2004)

Promo (2006)

Garden Of Depression (2007)

Double meanings (2010)

Protínám (2013)

Malý kousek věčnosti (2015)