Fonkienz - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Fonkienz funk / Karlovy Vary

„4.2.2020 Praha - Vinárna Na Skleničku“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Varský Bary 623 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsme karlovarská sebranka lokálních felčarů, jež se zabývají tvorbou funk music. Jsme mladí a krásní frajírci, kteří rádi machrují a duležitostí opovrhují a proto jsme založili kapelu.

Bio a historie

Naše historie se mapuje do přelomu roků 2012/2013, kdy z karlovarských jamsession akcí vzniklo několik uskupení. My jsme jedním z nich a od srpna 2013 začínáme fungovat ve stálé sestavě. 5.října 2013 jsme odehráli svůj první koncert ještě pod názvem Funkienz, tento koncert se konal v karlovarském klubu Masařka, nyní CRUX, jež pokládáme za základnu.

Rádi zveme hosty a proto už s námi bylo možno zahlédnout Mámu Pavla Krýgra ze skupiny Shoe Cut, Emsu a Blážina ze skupiny Bow wawe, Kubu Otakara Ševčíka z Pražské konzervatoře, Radku Kocábovou z Catch up funku, nebo třeba Rickyho Delfina ze skupiny Ben Dover.

V průběhu dvou let jsme odehráli kolem 30 koncertů, které si s místem konání nebraly servítky. Hráli jsme například na festivali Vzhůru nohama v Jáchymově, Čankovských Vánocích, v Bernardu v Nové Roli, či na Božím Daru v Rumbáči. Máme za sebou i mnoho punkových akcí, jako třeba silvestrové vystoupení na chatě ve Vodné u Bečova, nebo na paletách pod hospodskými deštníky v Rosnicích.

V roce 2015 jsme složeni z frontmena Alduse (zpěv, saxofon), Honzy (kytara), Ondry (baskytara), Máry (klávesy) a Výzka (bicí). Často vystupujeme s EMSOU z Bow Wave a hrajeme songy jako Pašerák, Boreček, Cvrček apod., máme v této sestavě i nějaké nové nápady.

Rok 2016 byl pro nás velkou zkouškou a dostali jsme se na dobrou vlnu. Akce pěkný, alkce taky. Změna dorazila na zlomníku 2016/2017, kdy se k nám přidává na basičku Honza Baloun. V této sestavě tvoříme nové věci. Emsa pokračuje dál v sólových Vůdůkrů.