Fly Tomorrow - O kapele | Bandzone.cz

Fly Tomorrow blues-rock / Olomouc

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Mercy (2018)
  Nezařazeno
 • Easy For You (2018)
  Nezařazeno
 • Kill the Black Snake (2018)
  Nezařazeno
 • Hard For Me (2018)
  Nezařazeno
 • Ostrovy (2014)
  Nezařazeno
 • Barikáda (2014)
  Nezařazeno
 • Mámení (2014)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Fly Tomorrow se pyšní vlastní tvorbou s dominantní sólovou kytarou, brilantní foukací harmonikou a neotřelými texty. Své posluchače si kapela získala také širokým záběrem současného repertoáru – od energické nakládačky syrového blues až k hard-rocku a rockovým baladám. Patrné jsou vlivy delta blues, rocku přelomu 60. a 70. let, ale i funku a grunge a moderního rocku. Na konci roku 2018 vydala kapela své druhé album s názvem Easy for You, Hard for Me a nyní dokončuje další. V roce 2023 natočili Fly Tomorrow videoklip Hard Blues a stejnojmenný singl.

Současná sestava Fly Tomorrow

Daniel Agnew - zpěv, foukací harmonika, kytara
Filip Pospíšil - bicí
Tomáš Janský - baskytara
Kateřina Janošíková - klávesy
Matouš Groot - kytara

Facebook: www.facebook.com/flytomorrow


PRO POŘADATELE

Festivalová show, venkovní koncert na svátcích města nebo na vánočních trzích, hospodská oslava, koncert v klubu, ale třeba i akustický "poslechový" koncert v kavárně nebo hudební vstup při vernisáži - to vše jsme schopni pro vás připravit.
Festivaly
Vybereme pro vás energetické skladby, které roztančí diváky. Na střídání se s jinými kapelami na pódiu jsme zvyklí a zvukaři s námi nemívají těžkou práci.
Kluby, hospody a menší akce
Pro hraní v interiéru i v exteriéru do cca. 100 posluchačů jsme vybaveni vlastní aparaturou. U větších sálů nebo venkovních prostor dokážeme domluvit vlastní zvukaře i osvětlení (za příplatek podle množství techniky a jejich aktuálního ceníku). Podle typu akce přizpůsobíme i repertoár.
Unplugged koncerty
Chcete spíše muziku, která by nezbořila vaši hospůdku či kavárničku? Zahrajeme vám naše skladby v akustických úpravách při minimálním ozvučení: bubeník vymění bicí soupravu za cajon, kytarista si vezme akustickou kytaru, sbalíme to nejmenší a nejnutnější a jdeme na to.
Technické požadavky
Prosíme o zajištění suchého zastřešeného prostoru, nehrajeme na trávě, v blátě, v prachu nebo na dešti.
Pokud si budeme akci ozvučovat sami, potřebujeme spolehlivý zdroj elektřiny - ideálně 2x 230V, ze samostatné 16A pojistky.
Propagace akce
Naše koncerty propagujeme především pomocí postů a událostí na Facebooku www.facebook.com/flytomorrow a rozesíláním newsletteru. Budete-li vytvářet svou vlastní facebookovou událost, přidejte nás prosím jako spolupořadatele, abychom mohli rozeslat pozvánky našim fanouškům a odběratelům našich facebookových stránek.
Vytváření grafických pozvánek prosím svěřte do rukou odborníkovi, pokud někoho takového nemáte, napište nám, grafiku rádi vytvoříme sami.
Kontakt: flytomorrow @ gmail.com

Bio a historie

Kapela Fly Tomorrow vznikla v roce 2008 z trosek skupiny Těleso. Její poslední dva členové Daniel Agnew (kytara, foukací harmonika a zpěv) a Petr Ševčík (kytara, zpěv) k sobě přibrali perkusionistu Tomáše Chalupu a své trio pojmenovali Fly Tomorrow. Název je převzat z jednoho psychedelického blues Johna Mayalla. V trojčlenné sestavě fungovala kapela až do poloviny roku 2009. Po příchodu nových členů, bubeníka Pavla „Kropáčka“ Waischorna, baskytaristy Zdeňka „Bobana“ Konopky a houslistky Terezy Vrbové mohla kapela přejít od poloakustických úprav svých skladeb k hutnějšímu zvuku. Základem repertoáru kapely byla od začátku vlastní tvorba vycházející z melodického rocku a blues.

V průběhu let se v kapele vystřídala řada muzikantů, což znamenalo také změnu zvuku a stylového zaměření. Zvuk kapely se kultivoval osobitým stylem, který překračuje žánrové hranice, ale zároveň respektuje své hudební kořeny. Své posluchače si Fly Tomorrow získali širokým záběrem svého repertoáru – od energické nakládačky syrového blues a garážového undergroundu až k melodickému rocku a metalovým či poloakustickým baladám. Fly Tomorrow se pyšní vlastní tvorbou převážně ve stylu hard-rocku, grunge a blues, s dominantní sólovou kytarou a foukací harmonikou. Hudba i texty (české a anglické) jsou autentické, nevyumělkované, bez kudrlinek a napodobování. Inspiruje se především hudbou konce 60. let (Cream, John Mayall, Jimi Hendrix, Eric Burdon & War, Led Zeppelin aj.), ale také novějšími vlivy, např. Foo Fighters a moderními bluesovými trendy (Joe Bonamassa, John Mayer, Moreland and Arbuckle, Adam Gussow). Koncem roku 2014 vydala kapela své debutové album, na kterém vystoupila jako host zpěvačka Alena Chaloupková a saxofonista a klarinetista Petr Brulík. Koncem roku 2018 vydala kapela album Easy for You, Hard for Me. Kapela pravidelně hrává v olomouckém klubu Bounty Rock Café, v olomouckých restauracích Cobra, Stodola, Kateřinská 1, na Olodvorku, na koupališti v olomouckých Poděbradech, v pivovaru Twinberg a na festivalech v okolí Olomouce. V září 2023 vydýváme první hraný videoklip Hard Blues. Vedle našich běžných koncertů zařazujeme úspěšné  "unplugged" verze.

Seznam všech hudebníků, kteří působili v kapele

Současní členové:
Daniel Agnew - zpěv, foukací harmonika, kytara
Filip Pospíšil - bicí
Tomáš Janský - baskytara
Kateřina Janošíková - klávesy
Matouš Groot - kytara

Dřívější členové:
Petr Ševčík – kytara
Zdeněk „Boban“ Konopka – basová kytara
Tomáš Chalupa – džembé, perkuse
Tereza Vrbová – housle
Pavel „Kropáček“ Waischorn – bicí
Vlastimil Locker – bicí
František Sobek – kytara
Tomáš Šťastný – basová kytara
Vratislav Kratochvíl – basová kytara
Marek Smečka – kytara
Tomáš Pavlůsek - kytara
Robin Coufal - klávesy

Hosté:
Petr Brulík – klarinet, saxofon
Alena Chaloupková – zpěv
Pepe Pospíšil - džembé

Významné počiny:

 • 2010 – charitativní koncert pro centrum Kouzelná buřinka v Rýmařově
 • 2012 – koncert na festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech
 • 2013 – koncert na festivalu Majáles Univerzity Palackého v Olomouci
 • 2013 – předkapela australské skupiny Dirty York v Bounty Rock Café
 • 2013 – vystoupení na olomouckém Horním náměstí v rámci Svátků města Olomouce
 • 2014 – vydání debutového alba Fly Tomorrow
 • 2016 - předkapela polských Gruff! v ArtumCentru Olomouc
 • 2016 - koncert na festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech
 • 2016 - vystoupení na olomouckém Horním náměstí v rámci Dnů evropského dědictví
 • 2017 - dobročinný koncert ve prospěch rekonstrukce bývalé budovy kina Lípa v Olomouci
 • 2018 - řada koncertů, např. na Chmelových dožínkách v Olomouci, v Brně, Zábřehu, Přerově, na Dolní Moravě
 • 2018 - vydání alba Easy for You, Hard for Me
 • 2019 - vystoupení na Bounty Rock Open Air festivalu
 • 2020 - Týnecký Rockfest, Zaparkuj Fest Univertzity Palackého v Olomouci
 • 2021 - Bělkovice Blues Rock Open
 • 2022 - benefiční koncert pro Ukrajinu, PAKOFEST Dolany, festival Léto na Příhrádku v Pardubicích, festival Chudobín žije, nahráváme novou desku
 • 2023 -  Festival Olomouc (O)žije. Nový videoklip Hard Blues měl úspěšnou premiéru s živým koncertem v Jazz Tibet Clubu v Olomouci