Flastr - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Flastr bluegrass-acoustic / Mladá Boleslav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • KOUSKY SNŮ 647 ×
  • LEAST THAT I CAN DO 405 ×
  • POUTNÍK 455 ×
  • SILVER DAGGER 346 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

www.flastr.com

Mladoboleslavská kapela FLASTR vznikla na jaře 2004. Hlásí se k hudebnímu směru bluegrass & contemporary music. Prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň, což oceňují i mnozí fanoušci této kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů. Osobitý projev zpěvačky navíc dává naší muzice i folkovou náladu, čímž si vysloužilo pojetí této muziky označení poetický bluegrass.
   Kapela prošla mnoha personálními zm
ěnami a v průběhu roku 2009 se ustálila její současná sestava:
          HONZA RACLAVSKÝ  -  kontrabas, zp
ěv, kapelník
          HANKA JELÍNKOVÁ  -  kytara, zp
ěv
          TOMÁŠ HUŠEK -  housle, zp
ěv
           VAŠEK HROCH -  mandolína, zp
ěv
          BOB SCHERNSTEIN  -  banjo, zp
ěv
   Kapela se zam
ěřuje na koncertování jak v regionu, tak i po celé republice.  Hraje nejčastěji v klubech (např. ACW Plzeň, Country saloon U Bizona v Chomutově, Experimentální studio v Liberci, klub Rampa v Jablonci nad Nisou, pražský klub U Vodárny) nebo na ryze bluegrassových, ale i jiných festivalech (BG Marathon, Bluegrassový čtyřlístek, BG fest v Záhornici, Babí léto na Kyselce, Olšinská struna, Country Weekend  Valdek, …). Flastr je spolupořadatelem hudebních večerů Saloon v modrém v Mladé Boleslavi.  Mezi  největší úspěchy roku 2010 kapela řadí vítězství na Open scéně na Folkovém kvítku na Konopišti, kde druhý den vystoupila i na hlavní scéně.
   A plány do budoucna? Především vydržet spolu, stále pracovat na kvalit
ě, časem využít skladateského potencionálu některých členů kapely, kteří zatím píší do šuplíku a hlavně společným muzicírováním přinášet radost nejen sobě, rozšiřujícímu se okruhu skalních fandů skupiny , ale i široké veřejnosti. Vždyť co je lepším oceněním naší práce, než když si diváci naše písničky zpívají z hlediště s námi?

Bio a historie