February - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

February punk-shoegaze / Ostrava

„Single "Oust" out now!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Oust- Oust SP (2020) 4 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Rider- Oust SP (2020) 5 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Incandescent Beat- Incandescent Beat (2019) 2 × Stáhnout MP3 zdarma
  • My Swan Dear Swan- Branching Tracks (2018) 535 ×
  • A Better End- Branching Tracks (2018) 785 ×
  • Hide Me Under Autumn Leaves- Hide Me Under Autumn Leaves SP (2016) 1 655 ×
  • And The Birds They Sing To Us As We Walk Home Tonight- Hide Me Under Autumn Leaves SP (2016) 1 228 ×

Novinky

OUST

Youtube Video z5QOAltED2QYoutube Video z5QOAltED2Q

Svržení starých pořádků. Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní scéně pozitivní ohlasy s debutem Branching Tracks a písní Hide Me Under Autumn Leaves, představuje další ukázku z připravované druhé desky. Ta ponese název Hyphen War a její vydání kapela plánuje na začátek roku 2021.

Agrese, konflikt, převrat, úzkost pronásledovaných i pronásledujících. S těmito motivy pracovali February při tvorbě nového singlu Oust, který definitivně představuje novou tvář kapely. Nejenže píseň patří k dosud nejrychlejším a nejagresivnějším počinům February, dosavadní tvorbu také překonává co se týče míry experimentu se skladbou i zvukem. Tradiční kytary, basu a bicí pak dokreslují vrstvy syntezátorů, naprogramované bicí a sbory.

Přebal alba i singlů si vzal na starost talentovaný grafik Vojtěch Liebl. Ten při tvorbě zvolil kombinaci analogové fotografie a fontu inspirovaného obdobím gotiky, který sám vytvořil. "Tvarosloví písma symbolizuje agresivitu a konflikt. Fotografie jsou zachycením světa bez života, pustiny. Vytváří mýtus o válce, která se nikdy neuskutečnila, o Hyphen War," říká Liebl.

Se singlem Oust vychází také B-side, dvouminutová garážová vypalovačka Rider.

Ostravská kapela February se dala dohromady v roce 2015. Do paměti české alternativní scény se poprvé zapsala o rok později, kdy slavila na Radiu Wave úspěch se singlem Hide Me Under Autumn Leaves (“Suverénní epická věc, která by mohla zabrat v zahraničních rádiích” - hudební publicista Karel Veselý) a účastnila se soutěží Czeching a 1Band2Play. Své debutové album Branching Tracks vydali February v květnu 2018. V roce 2019 získali Cenu Jantar v kategorii Kapela roku Moravskoslezského kraje. V posledním roce February ve složení Vlad Uskov (zpěv, kytara), Tomáš Klézl (zpěv, kytara), Tomáš Zahrada (basová kytara) a Adam Olšák (bicí) pracují na tvorbě nové desky, která vyjde v roce 2021 na labelu Červený kůň pod názvem Hyphen War.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

BigBoss


Bez profilu

Hoši tak to je mazec...doufám že nezapadnete. Fandím vám !!!!! Moc !!! Držte se...

Majkláč (Administrátor)

kluci, ty nový pecky, to je hodně velkej posun! Zrajete jak víno.. těšíme se mega na další tvorbu a doufám, že si vás v létě někde vychytám live!

Zobrazit všechny názory »