Mystic - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mystic Muž, 8 let / Brno venkov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Mystic si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Doomas - LaMuerte (2015)

kavsn

S novým počinem přišli nedávno i slovenští dark metalisté DOOMAS, kteří jsou známí i díky festivalu Gothoom, jež pořádají poměrně dlouhou dobu, tedy pod palcem to má konkrétně Peter. Skupina DOOMAS je velkou nadějí pro slovenskou scénu a získává si vyšší a vyšší pozice s každou vydanou deskou. S každým kotoučkem naplněným temnou muzikou získávají více a více věrných přisluhovačů, kteří Slováky následují. Jsem jedním z přisluhovačů temnot a můj prach na stole rozvířilo CD, jež mi od kapely přišlo. Magický obrazec na přebalu jasně vyzařoval okultní sílu a pro kapelu typické logo slibovalo další porci ponuré hudby, tudíž jsem s chutí začal zkoumat celé dílko do naprostých detailů. Listovat si bookletem je zážitek, jako otáčet listy nějaké knihy plné magických zaříkadel a démonických ilustrací. Překrásná práce, jde vidět, že si skupina zakládá i na vizuální stránce a umělecké dílo "LaMuerte" je stvořené do krásy.

Nevím, kde jsem, ale vím, že kráčím zlověstným lesem plným husté mlhoviny. Nebe je šedivé jako stín a slunce v nedohlednu, skryté pod přikrývkou černých mraků. Jen vrány létají ve větvích stromů bez listí a krákají. Půda je posetá lidskými kostmi a bezvětří působí neklidně. Z hustých křovisek ovšem vykročí postava. Ona lidská bytost jde rychlým krokem vpřed. Je oděna do pláště a na hlavě má kápi. Následuji jí dál a dál, prodírám se keři a větvemi, kosti mi křupají pod chodidly, když odhrnu husté trnité křovisko a ocitnu se na mýtině. Zde ovšem spatřuji něco, co jsem vidět neměl. Ona postava poklekla před vysokým mužem v kapuci, svíce po stranách vzplály a celý prostor obestoupily další bytosti v kápích a černých pláštích. Rituál započal, vůně kadidla omámila moji existenci a na nebi začaly létat démonické okřídlené bytosti zvěstující smrt.

Podstoupíte rituál spolu se mnou, poté, co vám poodhalím zákoutí magických tónů alba? Myslím, že hlavně po okamžiku, co si ony melodické kresby vyryté v kmenech prastarých stromů poslechnete sami. Kapela již před vydáním desky vypustila videoklip k písni "Forlom". Videozáznam uchvátil atmosférou a provedením, především píseň slibovala jistý posun dále. Při prvním poslechu alba mě nejvíce omámila první kompozice "Insoreism", jež disponuje mocí vytvořit mystickou atmosféru s nádechem majestátnosti a epična, díky sborům v pozadí, které podkreslují celou zvukovou stopu v refrénu. To slibuje větší pestrost... Udrží se ovšem po všechny písně? Ano, udrží se, skladby jsou plné různých atmosférických pasáží, jež vytváří sbory v pozadí a akustické kytary. Klávesy zde již ovšem nehledejte,DOOMAS je nasazují zřídkakdy, skupina zní syrověji oproti minulosti. To slibuje více tvrdosti, ano, DOOMAS znějí tvrději a živelněji, pořád je to ovšem velice melodický metal, který bych označil za dark s prvky doomu, melodického deathu a občas se sem tam mihne power/heavy prvek. Sound muzikantů je hutnější, především riffové melodie s hlubokým growlem vytváří těžko prostupitelnou stěnu, do které se musíte prosekat. Klávesové party přichází až s písní "They", neočekávejte žádný slaďák, ale pořádně hutnou a našlapanou píseň, od které klávesové melodie utečou rychle, jako kdybyste vy sami utíkali před rohatým, zlatě zbarveným démonem s pentagramem v rukách vyobrazeném v bookletu. Ony klapky se ještě vytasí s jistou dramatickou pasáží, ale zase nám po chvilce mizí v mlhovině někde v temných křoviskách. Na novém albu Slováků mi někdy moc nesedí ony až power metalové kytarové výjezdy, které narušují ponurost a doomovou zlobu. Kupříkladu po dokonale temné "Dark Ritual", jež mi připomíná DIMMU BORGIR především ve zkresleném hlase a zlé atmosféře, přijde skladba "Life", jež zní skočným a veselým dojmem. Nemohu si pomoct, ty kytary mi mírně lezou na nervy. Zvuk LaMuerte je kvalitní a vynikají všechny nástroje včetně basy, jeho slabina je mírná plochost. Strunné instrumenty zní spolu s growlem hutně, ovšem chybí jakoby další vrstvy. Možná by albu pomohlo větší zabasování zvuku a vrstvení riffů.

Nenechte se zmást negativním zakončením odstavce. Poslech díla LaMuerte je jako napít se z magického poháru plného krve při okultním rituálu, kdy vás mocná nepozemská síla zláká a donutí přisluhovat. Stačí se prodrat skrze hustá kytarová křoviska plná trní a celkovou nedostupnost materiál, který zaujme především detaily a atmosférou. Kapela nám předkládá upřímné album plné muziky, jakou dělá Peter s radostí k ní a vkládá do ní svoje myšlenky a pocity, to co má rád a co ho zajímá. Kdo má rád melodický a pochmurný metal, s chutí do rituálu! 7,5/10
 
Album vyšlo u Gothoom Productions v roce 2015
 

Tracklist:

1. Insorcism

2. LaMuerte

3. Consumed by the Ocean: Depresy

4. They

5. Dark Ritual

6. Life

7. Forlorn

Sestava:

Peter "Doomas" Beťko - Bass, Vocals (2006-present)

Martin "Kalmi" Kalmancai - Guitars (2009-present)

Erik Sabo - Drums (2012-present)

Mario Turis - Guitars (2012-present)Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory