Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

22.9. 2018 - PROMETALFEST vol.10 Rýmařov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek 22.9. 2018 - PROMETALFEST vol.10 si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Report 10.ročníku Prometalfestu + ohlednutí se do minulosti a vyhlídky do budoucna.

Nejdříve poděkuji pro případ, že by se někomu nechtělo číst do konce. :)
Moc děkuji všem mým přátelům, kteří mi celých 10 let pomáhali. Moc děkuji i vám, co na Prometalfest chodíte a byli jste i letos.
Zkusím zrekapitulovat tento ročník + celkový pohled na věc. Snad nikoho neurazím a zůstanu v očích těch, co mě berou pořád za stejného pitomce. ;-)
Hněv Saurona padá na ty, jenž nebyli :-))

Tak do toho a bez korektur :-D
Letošní rok byl ve znamení výročního 10ročníku. Začnu ale historií a zhodnocením minulých 9 let.

Jeden z důvodů proč jsem začal pořádat Prometalfest byl nedostatek metalových akcí u nás na Bruntálsku a tak trochu seberealizace do UG scény. U piva každý brečel/ brečí, že "tady nic není". Řekl jsem si, že to zkusím. Začal jsem zvát místo kapel na výměnu a lokálních kapel, kapely z druhého konce republiky. První 4 roky jsem počítal s tím, že můžu prodělat. Taky jsem prodělával. :) Částečně nedostatkem znalostí z pořádání takovéto "větší akce", vyhazováním peněz do kapes nepotřebných a samozřejmě částečně i počtem návštěvníků. Smůlou byla i dvouletá rekonstrukce rýmařovského kulturáku, kdy už při placení pronájmu za bruntálský KD ještě před akcí jsem věděl, že prodělám boty. Takže ano.. 4 roky jsem byl v mínusu. Navíc.. hrdobecky jsem za nikým nechodil a neškemral o grant, či jinou formu podpory. Po 4 letech jsem se konečně vrátil zpátky do Rýmařova a nabitý čtyřletými zkušenostmi přestal prodělávat. Těch pár tisíc, co jsem vydělal, jsem ale stejně vrazil do kapel účinkujících na speciálech nebo merče, ze kterého mám do teď ještě pěkných pár triček. Takže systém "nalej, vylej". Celoroční čas investovaný do fesťáku je samozřejmě nevyčíslitelný ( nestěžuju si. ..když to člověka baví.. ). Měl jsem ale i štěstí v podobě spolupráce s Jana Jaromír Bezručovi, který byl už v té době osobností nejen naší UG scény a kromě grafiky mi hodně ve všem pomáhal . KOba Smižík, Lukáš Daf Daneček nebo Erika Drápalová to se mnou táhnou od začátku, a bez nich bych v "den D" byl marnej. Za to jim patří upřímné díky a má hluboká poklona.

A teď se pomalu dostávám z minulosti přes přítomnost do budoucnosti.
Za celých 9 let na PMF a jeho speciálech účinkovalo na 160 kapel z celého světa ( viz.  http://bandzone.cz/fan/prometalfest?at=gallery&gi=176845 ). Ani jednomu z těchto ročníků se nepodařilo přejít přes 200 metalových hlav, což z pozice organizátora a hlavního dramaturga celé akce beru jako neúspěch.
Vždycky jsem chtěl, aby byli spokojeni všichni účastníci těchto akcí. Návštěvníci, aby si nestěžovali na hnusné pivo, jídlo nebo špatný zvuk. Účinkující táhnoucí se i tisíce kilometrů na špatný zvuk, nedostatek lidí pod pódiem a v neposlední řadě i já.. na všechno :-D
Ty nervy... přijdou lidi? Nestane se nikomu nic! ..atd. :-/

10 ročník měl být "jiný". Posunutí termínu, více kapel, nový merč a headliner s velkým "H".
A výsledek?

Poprvé mi byly dodány výčepní srandasoudky, které by v případě vytoužených cca 200 hlav určitě nestačily.
Po 9 letech skvělé spolupráce se zvukaři mi přijeli noví "prý" super zvukaři. Vidět při práci tyto dva caparty ( 15 a 20 let ) v tričku Dymytry a Superman ti tíká oko, tvl. :-) Kluci to prostě nezvládli.
Zvuk byl samozřejmě katastrofální, za což se moc omlouvám.
Festivaloví fotografové si vzali na víkend volníčko, takže fotky ani videa nikde nejsou a nebudou. Toť zakončení "pompézního" jubilejního desátého ročníku!
Bez fotek, se špatným zvukem a 136 platícími.

A co tedy budoucnost?
Jsou 3 možnosti:

1. Akci nechat tam kde je. Změkčit a začít zvát kapely, které "natáhnou lidi". ( Alkehol,Törr, Debustrol atd. )
2. Přesunout festival jinam. Mimo Bruntálsko, kde lidi přijdou.
Přece jen... znám minimálně 50 mániček "od nás", které jsem tam za celých 10 let neviděl. Oněch cca 50 hlav dělá těch 200ks. Díky těm 50 hlavám mě to vlastně všechno sere :-)))
Ti, co chodí jsou většinou ti, co jezdí na akce po celé ČR, takže přijedou kamkoliv.

3. The End. Konec. Jsem ve stavu, kdy si říkám, jestli mi to za ty starosti vlastně stojí. Odpověď je čím dál častější - nestojí.

Poraďte? Jakou možnost byste si na mém místě vybrali vy??? I VÁŠ HLAS ROZHODNE!! VOLTE 1. 2. 3. ;-)))

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Brutal girl

Možná jste včera, šli do baru, možná jste hodili pár pětek do Jukeboxu, možná jste nakrmili jednorukého banditu, a možná jste jen seděli, popíjeli pivo a civěli na bednu, která mezi reklamami pustí pár písniček, ze kterých je vám smutno – ne-li přímo na zblití.
Možná jsi seděl sám, nebo jsi poslouchal týpka vedle sebe, který ti chtěl vymluvit díru do hlavy, možná jsi byl, ty tím týpkem …
Prožil jsi další prázdný den!!!!
Víš co jsi mohl? Mohl jsi zvednout svůj líný zadek a jít do rýmařovského kulturáku na PROMETALFEST !!!!!
Velké poděkování organizátorům festivalu za naprosto profesionálně uspořádanou akci, vstřícný přístup a více než rozumné ceny všeho lístky počínaje, merchdesignem konče.
Kapelám za vystoupení, mnohdy na hraně možností, ale hlavně za obrovskou dávku energie ze které budeme dlouho čerpat.
Návštěvníkům festivalu za celkovou atmosféru.
Speciální poděkování BRUTALgirl – Lost World Order za song věnovaný našemu plátku a vstřícný přístup k médiím.
Těšte se na velkou reportáž :)

Zobrazit všechny názory