MetalGate - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 17 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283645556676859297100102104 105 106 107 108 109 110 111 112 113115117120124129136145156170187208231255278298314326334340344347349 350 351 352 353

Nové přírůstky na soupisku MGCDF 2020 - VI

Vážení přátelé, headlinery už víte všechny, nicméně ani tím soupiska chystaného 12. ročníku naší/vaší domácí metalové veselice nekončí, takže dnes přidáváme rovnou dalších pět jmen, a to opět z alternativně metalové spektra, kde tedy ještě chvíli zůstaneme. Nově se tedy těšte na:

ZHRINE (is)

Země severní Evropy představují jednoznačnou baštu metalové muziky. A Island není v tomto ohledu žádnou výjimkou, což dokazují například i black-death metaloví ZHRINE. Pánové navazují na tvorbu své předchozí formace Gone Postal, svůj výraz však výrazně potemnili. Jejich atmosférická muzika je naplněná chladem islandských zim, a to takovou mírou, že při poslechu debutové desky „Unortheta“ zalézá mráz až do morku kostí a v mysli posluchače vyvstává bezútěšný obraz potemnělé islandské krajiny pokryté sopečným popelem. Na letošním MGCDF se tedy těšte na uhrančivý materiál plný temného, experimentálního black-death metalu, severské zimy a zoufalství, při kterém, dovolujeme si tvrdit, půjde rtuť teploměru rapidně dolů!

Youtube Video 3se2pJ52wVkYoutube Video 3se2pJ52wVk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DROM (cz)

Pakliže holdujete domácí avantgardní scéně, jistě vám jméno DROM nebude neznámé. Tato liberecká parta, stojící na pomezí post-metalu, sludge a dark hardcoru, vznikla v roce 2010 a už o rok později se prezentovala debutovým albem „I“. Po něm záhy následovalo nejprve splitko s formací Naiada a poté druhé studiové dílo „Hectop“. I poté DROM pokračují celkem intenzivním tempem a do světa pouští další počiny nejrůznějšího formátu – tu studiovou desku „Tady bůh není!“ (zpracovávající palčivou otázku koncentračního tábora v Letech), tu další split nahrávku „Fullmoon Alchemy Narcotic Session“, která ve formě vinylu vyšla pod hlavičkou MetalGate Records a zpracovává neméně palčivou otázku drogové závislosti (dodejme, že spolu s nimi se zde představuje skupina Blues for the Redsun). Ani tímto přitom není výčet studiových aktivit DROM kompletní. Se stejnou intenzitou kapela přistupuje i ke koncertní činnosti, takže na jejím kontě najdete hned několik tour po Evropě. Aktuální zprávy slibují další splitko (zkuste si nyní tipnout s kým), takže na MGCDF 2020 uslyšíme nejen dobře známý repertoár, ale s velkou pravděpodobností i nějakou tu novinku.

Youtube Video RSI9wdtwEhYYoutube Video RSI9wdtwEhY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTCARDS FROM ARKHAM (cz)

Havířovští post-rockoví vizionáři se po dvou letech vracejí na MGCDF a tentokráte nám tato oblíbená formace hodlá představit nejen průřez svými klasickými skladbami, ale hlavně písně ze zbrusu nové desky „Oakvyl“. Tento dosud nejdospělejší počin představuje definitivní přerod někdejšího projektu v plnohodnotnou kapelu. Jestliže pár roků zpátky mohli někteří posluchači vypozorovat rozdíl mezi studiovou a live verzí skladeb, pak právě „Oakvyl“ tento rozdíl výrazně maže. Typické znaky tvorby POSTCARDS FROM ARKHAM přitom zůstaly zachovány, což znamená, že na své si přijdou jak milovníci barevných post-rockových kompozicí, tak ti, kdož ulítávají na tvorbě H.P. Lovecrafta. Není proto divu, že „Oakvyl“ sbírá pochvalné ohlasy široko daleko. Pokud jste s novinkou a potažmo i s novou tváří PFA ještě neměli tu čest, pak MGCDF 2020 bude ideální příležitosti k seznámení se. Nenechte si tuto šanci ujít.

Youtube Video 4BbpVWRttDgYoutube Video 4BbpVWRttDg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TENGRI (cz)

Pokud jste tipovali, že liberečtí Drom plánují další splitko právě s touto partou, pak jste měli pravdu. Mezi oběma formacemi panují přátelské vztahy a v TENGRI nyní dokonce působí Rodrigo, bývalý kytarista Drom. Není tedy velkým překvapením, že i tito Pražané brázdí post-hudební vody. Svou čistě instrumentální tvorbu obohacují o využití houslí, čímž jejich muzika získává novou dimenzi. Nejde však v žádném případě o nějaký prvoplánový kalkul. Pro tuto kapelu je zásadní pouze radost z tvorby a duševní obohacení, které jim muzika přináší. Každý krok TENGRI je tak jen přirozeným vývojem, jenž pramení z vnitřního rozpoložení muzikantů. Kapela má na kontě dva studiové zářezy, přičemž dosud poslední, nazvaný „Ekliptika“, pochází z roku 2017 a vypráví o relativnosti života, který je pro každého jedince jiný ve své podstatě však pro všechny stejný. TENGRI však přímo vybízí k tomu, abyste v jejich muzice objevili i další poselství. Neváhejte tedy a nalaďte se na tuto náladotvornou vlnu i vy u nás na Broďáku.

Youtube Video vJFxNh5DLkQYoutube Video vJFxNh5DLkQ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NUUMMITE (cz)

Počátky NUUMMITE – další žánrově obtížněji uchopitelné formace na soupisce MGCDF 2020 – sahají do přesně neurčeného roku, nicméně do přesně určené kapely. Tou jsou pražští black-death metaloví Errantes. Právě zde začíná spolupráce tohoto pozoruhodného tria. Ačkoliv se pánové rozhodli tvořit čistě instrumentální muziku na pomezí post-rocku a shoegaze, své metalové kořeny však rozhodně nezapřou, což je ve výsledném zvuku jasně znát. NUUMMITE pozvolna tvoří své kompozice a začíná se objevovat na prvních koncertech. Aktuálně se také věnuje nahrávání své debutové, plnohodnotné desky. Ovšem jak sami hudebníci přiznávají, nikam nespěchají, takže zda se debut do MGCDF objeví, skutečně nevíme. Víme ale, že každý, kdo se nebojí kombinace black metalu, indie a post-rocku, by na NUUMMITE neměl chybět.

Youtube Video aRb_2ck6JOkYoutube Video aRb_2ck6JOk

Enjoy!

Představujeme autora Masterpieces

Vážení přátelé, do vydání českého překladu výpravné artové publikace MASTERPIECES, ve které najdete to nejlepší z metalové grafiky za rok 2018zbývá přesně týden! Minule jsme si připomněli toto dílo jako takové a jeho obsah, v rámci dnešního refreshe se podíváme, kdo za tím vlastně stojí.

Tvůrcem MASTERPIECES je britské vydavatelství Heavy Music Artwork, které vzniklo v roce 2012 s cílem prezentovat metal coby právoplatnou součást umění a kultury obecně, především skrze jeho výtvarný aspekt, který je mnohdy, co do kvality a provedení, srovnatelný s klasickým výtvarným uměním.

Zpočátku HMA působilo primárně online, nicméně od roku 2016 se jeho portfolio rozšířilo o nakladatelskou činnost. Jako první začal vycházet stejnojmenný magazín, a to ve čtvrtletním intervalu, s tím, že každé číslo vždy reflektuje konkrétní téma či motiv, k čemuž se pak vztahují otištěné rozhovory s kapelami či ukázky výtvarné tvorby.

O rok později, u příležitosti 5ti letého výročí, vznikla u HMA první kniha, a to "Portraits", což je sbírka portrétních fotografií známých metalových hudebníků.

Dnes byste v katalogu HMA našli hned celou řadu artových knižních titulů. Konkrétně "Masterpieces" s již třemi díly, dále "Monochromes" (což je obdobné best-of metalové grafiky, ale té monochromatické), "Arte Divina" a volné pokračování "Arte Arcana" (které se zaměřují na esoteričtější díla metalových výtvarníků), a v neposlední řadě "Aesthetics of Sickness" (což je jednoduše řečeno výtvarný gore).

Takzvaně pastvu pro oči tedy HMA nabízí ledajakou a nám nezbývá než se těšit co dalšího si pro své čtenáře připraví. A pokud byste se s produkcí tohoto vydavatelství chtěli seznámit blíže, není lepší způsob než začít právě českým vydáním druhého dílu MASTERPIECES!

Oznamujeme šestého headlinera MGCDF 2020!

Vážení přátelé, je tady další aktualizace soupisky chystaného 12. ročníku naší/vaší domácí metalové veselice! Pět headlinerů již znáte a není tedy důvod otálet s šestým. Znovu se vracíme na německou alternativně metalovou scénu a vítáme její další ikonu, jmenovitě The Ocean Collective!

THE OCEAN jsou jednou z nejpozoruhodnějších formací dnešních dní, už jen vzhledem k jejich hudebnímu žánru, který je sám o sobě pojatý natolik široce, že zařadit tento spolek do jedné škatulky je zkrátka nemožné. THE OCEAN spojují atmosférický sludge metal, post-hardcore a progressive metal, čímž vzniká věru pestrá hudební mozaika. Tímto směrem se hudebníci vydali v podstatě od svého vzniku v roce 2001, přičemž do dnešních dnů mají na kontě devět studiových desek (počítáme-li instrumentální verzi počinu “Phanerozoic I: Palaeozoic” jako samostatné album) a koncerty po celém světě včetně těch nejzapadlejších koutů naší planety. THE OCEAN si na svých koncertech vydobyli jméno díky intenzivním představením, která otevírají mysl a posouvají ji k vyšším sférám poznání. Tím se dostáváme zpátky k jejich muzice. Spolek se svou tvorbou naposledy připomněl s počinem “Phanerozoic I: Palaeozoic”. Název odkazuje na dvojici geologických období, česky známých jako fanerozoikum (což je nejmladší geologický věk Země, který započal před zhruba 540 miliony let a trvá dodnes) a paleozoikum (neboli prvohory, tedy nejstarší éra fanerozoika). Album jako takové je dosti tvrdé, syrové a pochmurné. V hudbě se geniálně mísí analogové synthy s tvrdými kytarami. A jelikož v případě THE OCEAN hraje vždy důležitou roli i tematická stránka věci, můžete se spolehnout, že “Phanerozoic I: Palaeozoic” není výjimkou. Ústředním motivem je koncept “věčného návratu”, jenž byl asi nejpodrobněji rozpracován filosofem Friedrichem Nietzschem. Tato myšlenka zjednodušeně praví, že v nekonečném časoprostoru se veškeré dění neustále opakuje znovu a znovu. Kapelník a hlavní skladatel THE OCEAN, Robin Staps, podrobněji vysvětluje, že v průběhu historie naší Země existuje nespočet důkazů tohoto tvrzení, přičemž zřejmě nejpalčivější je skutečnost, že život na Zemi několikrát takřka zcela zanikl, aby se znovu vrátil. Stapsovo povídání o tematickém rozměru desky i o tom, proč jsme podle něj na pokraji dalšího zničení života, je věru pozoruhodné, takže v případě zájmu rozhodně doporučujeme si přečíst víc (například zde). My již pouze doplníme, že “Phanerozoic” jako takový je zamýšlený jako dvojalbum, přičemž druhý svazek má spatřit světlo světa právě letos. Na MGCDF tedy můžeme očekávat nejen fascinující skladby z prvního svazku, ale možná i něco málo ze svazku nového.

Youtube Video J0NT6JKg9yEYoutube Video J0NT6JKg9yE

Enjoy!

Festivalový předprodej | FB událost

1 2 3 4 5 6810131722283645556676859297100102104 105 106 107 108 109 110 111 112 113115117120124129136145156170187208231255278298314326334340344347349 350 351 352 353