Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Blog

1 2 3 4 5 68101317222938496483106134166201235265289307320329335339342344346 347 348 349 350 351 352 353 354 355

MetalGate Massacre vol.II: druhé semifinále

MetalGate Massacre vol.II – poločas semifinálové části

V sobotu 2.4.2011 proběhlo v pražském Matrix klubu první semifinále druhého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre. O postup do závěrečného finále se tentokráte utkaly kapely Odraedir, xXXx, Area Core a Bad Victim. Jako host večera vystoupila moravská metal-electronica formace LIVEEVIL.

I přes vyloženě jarní počasí lákající spíše k pobytu venku než v žižkovském podzemí, přišlo zhruba 300 fanoušků podpořit své favority v jejich snažení.

Kromě diváků hodnotila jednotlivé výkony i přítomná porota ve složení Filip Robovski, baskytarista kapely Kryptor, Bohouš Němec, redaktor metalového magazínu Rock Hard a moderátor relací Hard Music na Radiu 1 a Hard and Heavy na Radiu Beat, Miloš Meier, jeden z předních rockových a metalových bubeníků v ČR, působící v kapelách Dymytry, Noid či BSP, Radek Bárty, kytarista kapely Burning Steps a Pepa Tuháček, redaktor a provozovatel databáze koncertů Rocklina.cz.

Celé to dopadlo takto. V hlasování diváků se na prvním místě umístila pražská metalcorová formace xXXx s počtem 90 hlasů. Druhou příčku obsadila crossover-posthardcore kapela Area Core z České Lípy se 48 hlasy. Na třetím místě se s 36 hlasy umístili pagan metalisté Odraedir z Prahy a ze Slaného. Závěrečné čtvrté místo přidalo metalcore-death metalové kapele Bad Victim z Velkého Meziříčí, která obdržela 22 hlasů.

Paralelní hlasování poroty dopadlo následovně. První místo obsadili rovněž xXXx s 9 hlasy. Na druhém místě skončili Area Core s 5 hlasy. Třetí místo připadlo Bad Victim s 1 hlasem a na čtvrtém místě se umístili Odraedir s 0 hlasy.

Dle pravidel soutěže do finále postupují kapely s nejvyšším počtem hlasů od diváků a od poroty. Jelikož ovšem došlo v případě porotců ke shodě s hlasováním diváků, druhým finalistou se stala kapela s druhým nejvyšším počtem hlasů od poroty. Do finále tedy postoupily kapely xXXx a AREA CORE.

Pro velké finále druhého ročníku MetalGate Massacre zbývá určit druhou finálovou dvojici, která vzejde z druhého semifinálového večera. Ten se uskuteční v sobotu 16.4.2011 opět v pražském Matrix klubu. Soutěžit budou formace R.A.W., INTERITUS, SHADOW AREA a SUFFOCATE WITH YOUR VOMITUS. Jako host večera se představí ADOR DORATH z Českého Těšína se svými „obscure psychotic mysteries“.

Startujeme jako obvykle v 19:00. Klub bude otevřen od 18:30. Celé dění bude možno opět sledovat online na www.jamstage.cz/jamstage-tv.

Přijďte podpořit své favority! Těšíme se opět na Vás!

Soutěž o volné vstupenky na Black Trolls

Chcete vyhrát dvě volné vstupenky na blížící se pagan metalový večer Černých Trollů? Pokud ano, stačí odpovědět na soutěžní otázku a být následně vylosován.

Více na webových stránkách MetalGate, v sekci Soutěže.