MetalGate - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

MetalGate 17 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek MetalGate si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

1 2 3 4 5 6810131722283645556676859297101103105 106 107 108 109 110 111 112 113 114116118121125130137146157171189210234259282302318329337343347350352 353 354 355 356

Nové přírůstky na soupisku MGCDF 2020 - VIII

Vážení přátelé, další aktualizace soupisky na chystaný 12. ročník naší/vaší domácí metalové veselice je tady! Dnes pro vás máme čtyři nová jména a co do hudebního zaměření je to především o brutálním nářezu domácí provenienceNově se tedy těšte na:

PROLAPSED (cz)

PROLAPSED vznikli jednoho pochmurného a promarněného prosincového dne, léta páně roku 2014. Pánové tehdy dali přednost založení „bigbítové“ kapely před utápěním se v alkoholu v místních nonstopáčích, neboť právě skrze romantické tóny brutal death metalu křísnutého grindcorem mohou relativně neškodně filtrovat své sklony k perverznímu sadismu a nadměrné masturbaci. A jelikož jejich duše jsou až příliš naplněné hnusem, o němž zde raději mluvit nebudeme, objevuje se poměrně brzy debutová deska „Sexual Assaults“ (2018) následovaná ještě rychleji druhým počinem „The Condemned“ (2019). Na MGCDF 2020 se tak na vlastní oči přesvědčíme, zda je metalová terapie pro tyto maníky tou pravou metodou k léčbě jejich duševního stavu.

Youtube Video upo8NdjUV8MYoutube Video upo8NdjUV8M

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CRANIAL CARNAGE (cz)

Brutal death metaloví CRANIAL CARNAGE vznikli v roce 2014. Navazují na tvorbu formace Grave in Mind, jež v důsledku různých personálních komplikací svého času vystupovala v poněkud netradičním složení kytara – zpěv – bicí, popřípadě dvě kytary – zpěv – baskytara – automatické bicí. Po ustálení sestavy pánové volí nové jméno, dávají dohromady nové písně a intenzivně zkouší. 15. října 2017 pak vydávají svůj debut „Abhorrence“, který je plný drtivého brutal death metalu říznutého grindcorem. Následující roky skupina vyplňuje koncertováním a přípravou materiálu pro další desku. Tuto chasu si rozhodně nenechte ujít, pokud se považujete za pravověrné fans death metalu toho nejhrubšího zrna.

Youtube Video b4q8x91zjr4Youtube Video b4q8x91zjr4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INPAIN (cz)

INPAIN vznikají v roce 2008 v tříčlenné sestavě a ihned začínají tvořit materiál pro první koncerty, které na sebe nenechají dlouho čekat. V roce 2009 a 2011 vznikají první dema. Ke kapele se následně připojuje sólový zpěvák a v posílené sestavě je natočeno CD „Memories of a Life“ (2013). INPAIN aktuálně dokončují materiál na nové album a čile vystupují na velkém množství akcí. Na svých koncertech lidem servírují, dle slov jednoho z novinářů, „brutálně romantický metal“. Na MGCDF se vrací po dlouhých 10 letech a 6 dnech.

Youtube Video sc5594AabtAYoutube Video sc5594AabtA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HYSTOS (cz)

Pokud vám jméno HYSTOS až příliš výrazně evokuje kapelu Histos, pak vězte, že to není náhodou. Tato patologicko-goregrindová smečka je totiž jejím přímým pokračovatelem. To znamená dvě věci. Zaprvé, parta hraje skladby ze své původní inkarnace, takže se na Broďáku můžeme těšit na pecky z desky „Příčina smrti: Neznámá!“ (naším favoritem je „(Od)Červená Karkulka“), kterou loni vydalo vydavatelství Maximed Records. A zadruhé, HYSTOS během vystoupení použijí snad všechny možné i nemožné patologické propriety, bez nichž by to prostě nebylo ono. Nářez zaručen.

Youtube Video _jZS56c4bckYoutube Video _jZS56c4bck

Enjoy!

Nové přírůstky na soupisku MGCDF 2020 - VII

Vážení přátelé, jsme tu opět s další aktualizací soupisky chystaného 12. ročníku naší/vaší domácí metalové veselice! Dnešní várka pěti nově potvrzených kapel je z hudebního hlediska rozhodně různorodá a najdete v ní jak ikony žánru, tak mladou krevNově se tedy těšte na:

SKELETAL REMAINS (us)

SKELETAL REMAINS vznikli v roce 2011 pod názvem Anthropophagy. Brzy si však volí aktuální jméno, pod nímž vydávají v rychlém sledu demo a debutovou desku. Oba zářezy jsou v rámci undergroundové komunity vřele přijaty, čímž se skupině otevírá cesta k mnoha koncertům nejen ve Státech, ale také po Evropě či Japonsku. Na svém dosud posledním počinu „Devouring Mortality“ (2018) pak pánové dokázali šikovně spojit old school death metal z přelomu 80. a 90. let s techničtějšími a modernějšími elementy, čímž vzniklo dosud nejrozmanitější a zároveň nejničivější album kapely. SKELETAL REMAINS jsou také častými návštěvníky evropských pódií – pro příklad můžeme uvést prestižní festival Hellfest anebo domácí Brutal Assault či Obscene Extreme. Tihle drtičí kosterních pozůstatků jsou tedy dobře známí i v tuzemsku a my se těšíme, až se představí i u nás na MGCDF! Pro všechny příznivce death metalu to bude opravdová laskomina.

Youtube Video jss2oSGJ604Youtube Video jss2oSGJ604

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BIGBOSS BAND (cz)

Jiří „BigBoss“ Valter se vrací na MGCDF! Vrchního českého satanáše a zpěváka kultovních Root dozajista nemusíme představovat, jelikož široko daleko neexistuje metloš, jemuž by toto jméno bylo cizí. A to tím spíš, že se Mistr závěrem loňského roku připomenul s poslední studiovou deskou svého sólového projektu BIGBOSS BAND. Album nazvané „Než zemřu“ rekapituluje pozoruhodný život tohoto umělce a výrazné persóny naší scény. BIGBOSS BAND tímto počinem také uzavírá svou aktivní hudební dráhu a aby se jednalo o skutečné loučení se vším všudy, tak nesmí chybět několik pečlivě vybraných koncertů, kde se dopíše definitivní tečka za fungováním tohoto spolku. Chmurný recitál Velkého Mága tak samozřejmě nemine ani MGCDF a vy byste rozhodně měli být při tom! Připravte se však, že jedno oko nezůstane suché.

Youtube Video Lh_OWDsyTwcYoutube Video Lh_OWDsyTwc

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KRYPTOR (cz)

Veteráni tuzemského thrash metalu. KRYPTOR vznikli v roce 1987 a svůj největší věhlas prožili v bouřlivém období 90. let, kdy se u nás metalu dařilo jako nikdy před tím a nikdy po tom. Do povědomí se zapsali nejen spektakulárními vystoupeními, z nichž připomeňme alespoň ty na legendární „Barče“, ale také svými studiovými počiny. Ať už se budeme bavit o prvních demosnímcích, vynikajícím debutu „Septical Anaesthesia“ (1991), nebo o první čistě anglické desce „Greedpeace“, dospějeme k závěru, že všechny tyto tituly jsou dodnes ve značné oblibě početné kryptoří armády. A ačkoli od roku 1994, kdy vyšla poslední studiovka „United & Live“, se KRYPTOR (co se nosičů týče) připomněl pouze živákem „Na východní frontě boj!“ (1997) a kompilací „Best of Fuck Off!!!“, kterou roku 2012 vydal MetalGate a která je dnes beznadějně vyprodaná, nic to nemění na tom, že formace nadále brázdí festivalová a koncertní pódia České republiky a Slovenska a fanoušci je vítají s otevřenou náručí. Přesně tak jak se na legendární old school sadistic thrash metal sluší a patří. Jsme si naprosto jistí, že u nás na Broďáku tomu nebude jinak!

Youtube Video DW57bsX1vU4Youtube Video DW57bsX1vU4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SOUL DECODER (cz)

Počátky SOUL DECODER sahají do roku 2013, kdy se na jednom pražském koncertě potkávají Kuba s Přémou, kteří si řekli, že by bylo fajn založit kapelu melodeathového ražení. Od tohoto okamžiku už jde vše jako na drátkách. Skládá se materiál, sestava se konsoliduje, odehrávají se první koncerty. A také vzniká první studiový počin, šestiskladbové EP s názvem „Turn Off the Sun“. Po singlu „Rotten Roses“ (2016) skupina opouští známé vody melodeathu a metalcoru a nechává se inspirovat snad všemi možnými moderními metalovými proudy, které existují. A nejen těmi. Když se tedy po intenzivním zkoušení, které se táhne přes rok 2017, objevuje v roce 2018 další šestiskladbové EP nazvané „Haal-Å-Khul“, jsou SOUL DECODER již na míle vzdáleni svému původnímu vyznění. Až se tedy na MGCDF 2020 rozezní technický, atmosférický a progresivní melodic death metal / metalcore s jasně patrnými vlivy deathcoru, prog rocku, tu a tam i black metalu, můžete si být jistí tím, že to jsou právě SOUL DECODER a jejich vymazlený metalový kočkopes. A abychom nezapomněli, zdá se, že kluci pracují zase na nějakém novém materiálu, takže jsme zvědavi, zda si užijeme něco nového z jejich „extreme atmospheric quazi-stoner proggy semi-technical melodeath blackenedcore with Skyrim influences and Trap Aesthetics“.

Youtube Video hG_r5prcOlIYoutube Video hG_r5prcOlI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FROM VOID TO ABYSS (cz)

Pražská parta FROM VOID TO ABYSS vznikla v zimě 2015. Půl roku poté vypouští svůj první singl „Uprising“. Debutový počin „Even the Good Are Damned“ pak spatřil světlo světa v roce 2017 a zastihl kapelu na pomezí metalcoru, hardcoru a deathcoru. Skupina je značně aktivní i po stránce koncertní. Pódia sdílela například s Emmure, Oceans Ate Alaska, Modern Day Babylon a mnoha dalšími. Na kontě má rovněž několik zahraničních zastávek, takže můžeme směle tvrdit, že tihle borci mají velmi dobře našlápnuto k dalším metám. Na MGCDF dozajista podniknou další kroky kupředu a vy je v tom můžete podpořit. Mládí vpřed!

Youtube Video 3DOHJ7E1yG8Youtube Video 3DOHJ7E1yG8

Enjoy!

MetalGate Records uvádí: Heavy Music Artwork - Masterpieces

Vážení přátelé a nadšenci do metalové estetiky zvláště, dnes oficiálně vychází české vydání výpravné artové publikace "Masterpieces" od britského nakladatelství Heavy Music Artwork, která shrnuje to nejlepší z metalové grafiky za rok 2018Objednávejte nyní na MetalGate e-shop!

Na 148 stranách a v osmi kapitolách, resp. galeirích, tak uvidíte tvorbu metalových výtvarníků a ilustrátorů jako Claudio BergaminChristian Sloan HallDan SeagraveDaniele ValerianiDusty PetersonEliran KantorEttore Aldo del VigoGustavo SazesJosé Gabriel Alegría SabogalMarcelo VascoMattias FriskNicola Samori nebo Travis Smith, která zdobí alba např. Alien WeaponryAlkaloidAxel Rudi PellBehemothChthonicConanDark Buddha RisingDeströyer 666Insect ArkJudas PriestMonstrosityOpethPowerwolfStryperTherion nebo Vitamin X.

U každého díla se navíc dozvíte detaily o jeho vzniku, ať už od samotného autora, nebo od kapely, pro niž bylo určeno.

Vychází v brožovaném vydání formátu A4 s celobarevným tiskem na lesklém křídovém papíře.

Youtube Video fI7pAgsQScMYoutube Video fI7pAgsQScM

MetalGate se vrací na literární kolbiště! Po trilogii Kniha kovu, jež mapovala historii českých metalových žánrů, a českém překladu biografie helénské black metalové legendy Rotting Christ s názvem Non Serviam, se hlásíme s českým vydáním knihy MASTERPIECES 2018 od britského vydavatelství HEAVY MUSIC ARTWORK. A naprosto otevřeně říkáme, že toto není jen tak ledasjaká publikace. Je to mimořádně pozoruhodné dílo, které však nedokumentuje historii žádné kapely, ba ani nenabízí takřka encyklopedický pohled na některý metalový subžánr. I přesto se bude v mnoha případech jednat o povinnou literaturu nejednoho (nejen) metalového fanouška. Nuže, jak tuto hádanku rozluštit? To vám prozradíme na následujících řádcích! MASTERPIECES se věnuje obalům metalových desek. Tento specifický prvek tradičně byl (a do jisté míry zůstává i nadále) tím prvním, co potenciálního posluchače zaujme a co rozhoduje o tom, zda daný hudební titul bude vnímat nejen svým zrakem, ale i sluchem. Nepochybujeme o tom, že i vy jste zažili situaci, kdy vás některý cover zaujal takzvaně na první dobrou a přiměl vás tak věnovat nahrávce svůj čas, byť jste o formaci jako takové dosud neslyšeli. Možná, že právě dobře provedený obal byl tak i ve vašem případě skutečným prvopočátkem velké lásky, která se vytvořila mezi vámi a vaší oblíbenou kapelou. A přesně o takto zdařilých vizuálech MASTERPIECES je. Kniha přináší plejádu coverů, jejichž konceptuální stránka nebo umělecké zpracování mají mimořádnou hodnotu a stojí tak za hlubší pozornost. A můžete nám věřit, že opravdu je na co se dívat.

Na stránkách této publikace se totiž můžete pokochat celkem 143 prvotřídními výtvarnými díly. Každé z nich díky nádherným detailům a ostrým barvám představuje skutečnou pastvu pro oči. Malby vás díky svému vysokému rozlišení doslova pohltí a vy snadno ztratíte přehled o tom, jak rychle plyne čas. A to tím spíš, že se nejedná pouze o obrázkový počin! Jednotlivé covery jsou totiž doplněny o komentáře samotných výtvarníků či kapel, čímž čtenáři umožňují vstoupit nejen do děje vizuálu, ale také do tvůrčího procesu daného malíře. Dozvíte se tak zajímavé informace o tom, co má dílo symbolizovat a odkud umělci čerpají svou inspiraci. Pomyslnou třešničkou na dortu je i formát knihy. Bohatě vybavené brožované vydání ve formátu A4 s celobarevným tiskem na lesklém křídovém papíře dělají z MASTERPIECES mimořádnou záležitost už na první pohled.

Kniha je rozdělená do osmi kapitol, které jsou zde příhodně označeny termínem „galerie“. Ty postupně představují nejlepší cover za rok 2018 (dle autorů se jedná o obal desky „Firepower“ britských heavy metalistů Judas Priest), dále mistra výtvarníka, nejvlivnějšího malíře, honorárního autora (rozuměj toho, jehož talent zasluhuje mimořádné ocenění), objev roku a nejlépe zpracovaný boxset. Zlatým hřebem je pak sedmá galerie, v níž naleznete sto různých obalů od stovky různých malířů, kteří spojili své síly se stovkou různých skupin. Závěrečná galerie poté představuje takzvané „Navrátilce z Masterpieces 2017“, čímž se vrací k výtvarníkům z předešlého vydání této knižní série, a to konkrétně k těm, v jejichž dílně i v roce následujícím vznikla neobyčejná díla.

143 unikátních děl je skutečně solidní vzorek, jenž je navíc pozoruhodný i tím, že spojuje skupiny napříč různými žánry. Jelikož kritériem pro výběr bylo jen a pouze zpracování či námět coveru, pak nepřekvapí, že na stránkách MASTERPIECES narazíte na pestrou směs kapel, přičemž alespoň telegraficky zde můžeme vzpomenout již zmiňované Judas Priest, dále pak Amaranthe, Opeth, Naglfar, Therion, Bleeding Gods, Master's Hammer (ano, i česká scéna má zde své zástupce), Evergrey, Gorod, Axel Rudi Pell, Behemoth, Stryper, Dark Buddha Rising, At The Gates nebo třeba Powerwolf. Jak tedy vidíte, stylová rozmanitost je skutečně značná, s čímž souvisí i srovnatelná pestrost v oblasti jednotlivých výtvarných námětů. Jelikož každý metalový subžánr má specifické požadavky na výtvarnou stránku, v MASTERPIECES se tak dočkáte jak typických témat zahrnujících epické scény, mocné hrdiny, násilí, příšery, pekelníky či krásné ženy, tak některých zcela ojedinělých motivů. Zde můžeme pro příklad uvést desky „II“ od Dunbarrow, „New Gods“ od Cauldron nebo „Science Fiction“ od Church of the Cosmic Skull. Originálních námětů však v knize najdete mnohem, mnohem víc.

MetalGate e-shop CZ | MetalGate e-shop SK | Tisková zpráva

1 2 3 4 5 6810131722283645556676859297101103105 106 107 108 109 110 111 112 113 114116118121125130137146157171189210234259282302318329337343347350352 353 354 355 356