Le.Pavel - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Le.Pavel Muž, 36 let / Londýn

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Le.Pavel si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Michael Manring and Steve Lawson - 'Round Midnight - 20/10/10

Je to již téměř rok od posledního článku a mnohé se změnilo. Přesunul jsem se z Paříže do Londýna. Ukončil studentský život a začal vydělávat na Lamborghini Gellardo (doufejme, že se předpovědi Aubrey De Gray vyplní a budu na to mít dost času :c). Jedno se však nezměnilo. Snažím se využívat místa kde jsem a chodit na koncerty, které bych asi nikdy v ČR neviděl. Jedním z takových koncertů byl jam Michaela Manringa a Steva Lawsona.Michael Manring je pro české baskztaristz jistě známý. Je to virtuóz na 4-strunnou bezpražcovku a inovátor, který se snaží pozvednout možnosti všemožných efektů a smyček na další úroveň. Steva Lawsona jsem před koncertem neznal a nepředpokládám, že bz tomu bylo v Čechách jinak. On se prezentuje jak "UK's leading solo bass guitarist" a tak jako host a mladší z dvojice začínal.

Steve přišel na scénu v douhém huňatém kabátu a s několika hláškami ve stylu Bernarda Blacka z Black Books. Chvíli ladil svůj MacBook a efektový rack a hrál pár nesourodých partů, které jak se později ukázalo používal později při konertě. Steve hned od počátku používal smyčkovač: nejdřív rytmus, pak basový podklad, simulace rytmické kytary a pak na živo hrál melodickou část. Nic nového. Ale zanedlouho začal přidávat další a další vrstvy se zvuky, které se ani vzdáleně nepodobají basové kytaře. Přidával efekty na zvuky, které již byly ve smyčce a přidával přednahrané zvuky z laptopu. Při tak masivním používáním effektů na basu hrozí, že budou některé z nich znít lacině. To ovšem nebyl případ Steva. Všechny efekty zněly skvěle.

Youtube Video UhNOBDGX1YAYoutube Video UhNOBDGX1YA

Zbytek jeho vystoupení byl v podobném duchu. Zazněly pomalejší ambient skladby až po rychlejší variaci na Drum'n'bass. Po poslední skladbě přišel Michael Manring na jam. Výsledek byl perfektní. Oba basáci se střídali v roli basáka aby dali jeden druhému šanci na sólo.

Druhá část koncertu pak patřila samotnému Michaelovi. Ten předvedl v cca 4 skladbách vše co se od něj čekalo. Smučkování, efekty, změna ladění během hraní, tapping, slap; vše absolutně precizně a virtuózně zahrané (čelist) (Smrka jistě potěší, že hrál na 2 komba MarkBass ;c).

Oba basisté předvedli perfektní vystoupení. Každý s jedinečným stylem a cítěním pro hru. Michael svojí precizní technikou jednoznačně zastínil Steva Lawsona. Na druhou stranu, Steve ukáyal větší nápaditost při používání a kombinování efektů a při kompozici skladeb, které mohou potěšit i "obyčejné" posluchače.

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Animé

Ahoj!

Coby našeho fanouška bychom tě rádi upozornili na akci, kterou jsme rozpoutali. Máme venku EPčko. Když budeš mít chvíli, koukni na náš profil.

Díky a měj se!

Zobrazit všechny názory