Kostka - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kostka 42 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • PLOY - Zvíře s dvěma hřbety- Ploy (2019)

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Kostka si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Jazzové tirády

Upraveno:

    Před několika dny jsem v rámci svých průzkumných výprav opět navštívil Jazz Dock a v něm koncert kapely Inner Spaces. Přilákal mě velmi neurčitý příslib v podobě několika suchých informací: česko-polská sestava školených jazzmanů, původní tvorba v aranži trubka, tenor, klavír, basa, bicí. Sečteno, přinejhorším to bude slušný standard, při němž si člověk hezky odpočinkově pročísne mysl, zježenou divokým světem ´tam venku´ (tj. kdekoli mimo Jazz Dock).
    Skutečnost, cudně řečeno, předčila očekávání. Kvintet zněl zhruba jako Miles, poučený Avishaiem, včetně absurdně dokonalé rytmiky. Odpůrci přirovnávacích rovnic mi odpustí – dělám to čistě v rámci úspornosti. Nemám na mysli odvozenost, nýbrž něco jako krevní skupinu. Snad si rozumíme.
    V publiku této kapely byli toho času asi tři aktivní posluchači, mne počítaje; jeden další stůl se celkem hlučně bavil o loňské dovolené v Itálii. Všichni ostatní byli v tu dobu někde jinde.
    Muzikanti se však zdáli hrát naplno, jako by nebylo samozřejmější situace než beznadějně opuštěné hlediště a polámaný potlesk několika jednotlivých dlaní. Naplňovalo mě to jednak údivem, jednak marností.
    Co zmůže víc fanoušek Kostka, než napsat po tom všem angažovaný příspěvek na svůj bandzone, kam stejně denně zavítá asi tolik lidí, kolik toho večera bylo v Jazzdocku? Většina z nich můžou být navíc klidně roboti. I potud přirovnání sedí.
    Co je nahoře, je i dole.
    http://www.myspace.com/innerspacesquintet
    Odnesl jsem si toho večera svůj nový ´Jazzpass´ – a to je další věc, kterou si nemůžu nechat pro sebe. Tak tedy, ten můj má popisné číslo 348. Pokud jsme s někým z vás sousedé, tak se mi ohlašte – můžeme se tu na bandzonu chodit navštěvovat. Když říkám sousedé, nemyslím jen vedlejší baráky; dneska už vám k sousedství stačí, i když bydlíte ve stejné ulici. Svět je celý tak nějak pospolitější.

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Personal Highway

https://www.facebook.com/events/4241269…

Ahoj, za mou kapelu Personal Highway moc zvu na pražský křest naší debutové desky.

středa 15.4.2015
GRID klub
Opatovická 18, Praha
(u Národní třídy)
od 20h
Vstup sympatických 70,-Kč

support:
Ondřej Galuška (O.G. and the Odd Gifts) a DJ Petr.Ha

Křtí můj dlouholetý kamarád a spoluhráč z eggnoise Ondra Galuška a (...nechte se překvapit :-))

Na křtu si můžete pochopitelně koupit naši desku, kterou jsme nahrávali, mixovali a masterovali v novém špičkovém Orli Street Theatre Recording Studio ( Nahrávací studio Divadla na Orlí ) . Zvuk se fakt povedl, měl ho na starosti můj kamarád a skvělý zvukař Jan Košulič. I kvůli němu bych si přál, aby se naše muzika poslouchala z CD a v odpovídající kvalitě :-)

Jde o ojedinělý koncert, další budou následovat až v létě a na podzim.
Přijďte nám udělat příjemnou atmosféru, oplatíme vám to...
PH

Zobrazit všechny názory