Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kontra Production Praha

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Kontra Production si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Skupiny KONTRA PRODUCTION

PRVNÍ HOŘE - už několik let jedna z nejvýraznějších a nejoblíbenějších skupin české nezávislé rockové scény; netradiční styl a hudební cítění Prvního hoře popírá všechny zavedené hudební klišé a normy

 Silnou výpovědní hodnotu mají taktéž texty, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Poslední průlomová deska „Lamento“ z roku 2008 si vysloužila cenu Anděl za rockovou desku roku! Skupina právě dokončuje nové album!

http://bandzone.cz/prvnihore

 

 

INSANIA - legenda tvrdě alternativní scény hraje svůj osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply!  

Insania vznikla roku 1987, brněnská StB jí ještě stačila zakázat svou činnost. Pod krycím názvem SKIMMED vydává v roce 1990 jednu z prvních nezávislých desek v Československu LP „New Insanity“. Po obnovení názvu Insania slaví úspěch i v zahraničí, koncertuje po celé Evropě, hostuje v několika televizních a rozhlasových pořadech a hraje společně s kapelami jako je VOIVOD, NO MEANS NO nebo KILLING JOKE. Od roku 1991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských DEAD KENNEDYS), který si kapelu oblíbil.

Dvě řadová alba končí na druhém místě v kategorii „hard and heavy“ ankety hudebních kritiků Anděl, CD „Rock´n´Freud“ z roku 2007 je pak nominováno na cenu TV Óčko a dočká se i vítězného Anděla za tvrdě-rockové album roku! Následuje ocenění Album roku v anketě Břitva, v níž každoročně hlasuje 70 rockových publicistů. Insania je také oceněna v téže anketě jako koncertní kapela roku 2009! V roce 2010 aktuální deska „Kult hyeny“!

http://bandzone.cz/insania

 

 

 

ENDLESS - dvojnásobní "hard-Andělé" s výsostným postavením na české tvrdě rockové scéně! 

Endless dokáží přesvědčit svými kompozičními nápady, svébytným charismatem s melancholickou příchutí a v neposlední řadě také technickou precizností a vrstevnatostí svých skladeb. Nezanedbatelný je i otisk Endless na zahraniční scéně a koncertní spolupráce s britskou Anathemou!

http://bandzone.cz/endless

 

 

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY - propojují zádumčivou tvrdou muziku s lidovou hudbou. Poslední řadové album „Relic Dances“, které vzniklo za spolupráce worldmuzikanta Tomáše Kočky, bylo oceněno Akademií populární hudby jako nejlepší tuzemské hard'n'heavy album roku 2004 a stejné ocenění získalo i v anketě českých tvrděrockových publicistů BŘITVA 2004!

Za čtrnáct let své existence SSOGE odehráli stovky koncertů a festivalů, předskakovali žánrovým veličinám ANATHEMA, THE GATHERING, SKYCLAD a CRADLE OF FILTH a představili se také fanouškům v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku a Rakousku! V lednu 2011 celosvětově vychází dlouho očekávané nové album „Návaz“, které vyjde pod francouzským labelem „Season of Mist“!

http://bandzone.cz/silentstreamofgodlesselegy

 

 

 

DYING PASSION - temně emotivní a svébytní s výrazným altem zpěvačky Zuzany Lípové! Poslední CD „Absorb“ získalo ocenění Album roku 2009 v anketě Břitva a druhé místo v tvrdě-rockové kategorii hudebních cen Anděl!

Dying Passion disponují melancholickými, rozmáchlými melodiemi a z původního gothic/doom metalového základu expandují do mnoha směrů, barev i výrazů, aniž by utrpěla jejich rozpoznatelnost. Postupem času kapela získala civilnější a rockovější projev a přitom neztratila nic ze svého charismatu a atmosféry. Vytvořili si vlastní styl, který už nemá smysl vytyčovat žánrovými škatulkami. Dying Passion dokáží znít křehce i velkolepě a pojmout do sebe velkou škálu vlivů.

http://bandzone.cz/dyingpassion

 

 

FREE FALL - mladá uherskohradišťská skupina, která aktuálně vystupuje s repertoárem z nového alba „Double meanings“. Free Fall se řadí mezi perspektivní skupiny hrající moderní směs metalu, rocku i popu. Vznik kapely se datuje k roku 1995, v nynější podobě fungují Free Fall od konce roku 2005. Jejich tvorbě dominují elektrické podklady, chytlavé melodie a zajímavé vokály. V roce 2009 si zahráli jako support Waltari!

http://bandzone.cz/freefall

 

 

 

 

SINUHET - nový projekt hudebníka a básníka Milana Urzy a klavíristy Michala Mihoka, kteří zároveň působí ve známé avantgardní skupině PRVNÍ HOŘE (m.j. cena Anděl za rockové album roku 2008)!

Stylově nezařaditelnou hudbu označuje pětice hudebníků termínem „New-rock“. Skladby se nesou dle vlastních slov v podobném duchu jako tvorba amerických a britských kapel typu Arcade Fire, Porcupine Tree, The Muse nebo Pearl Jam. Debutové promo album s názvem „Zimní nebe“ (natočeno ve studiích Svárov Lukáše Martínka a BIOTECH, mix a mastering Ecson Waldes) si získalo velmi kladné ohlasy hudebních kritiků, v médiích se množí rozhovoru s kapelou, stejnojmenný singl „Zimní nebe“ je postupně nasazován do rádií. Skupina právě realizuje své první koncerty!

http://bandzone.cz/sinuhet

 

 

 

DIVE - skupina hrající zcela osobitý styl, který sama nazývá tripcore. Bezesporu jedna z nejprogresivnějších kapel na poli české tvrdé scény!

K největším úspěchům skupiny patří např. nominace na Objev Ro(c)ku 2006 v anketě časopisu Rock&Pop, předskakování Waltari a účast na hudebním festivalu FIMU ve francouzském Belfortu v roce 2006!

http://bandzone.cz/dive

 

 

 

 

Z DAVU - aneb orchestr moderní nepopulární hudby!

Z davu mají na svém kontě již šest alb, poslední vyšlo na podzim roku 2008 pod názvem „Jiří říkal že“. Převážnou většinu z 11-ti písní, které skupina také někdy nazývá „psycho-sociálními baladami“, napsal opět pianista Leoš Janoušek na texty Honzy Šváchy a tentokrát i Gabriela Plesky. V červnu 2009 Z davu zvítězili v soutěži Šiba Music Chance.

http://bandzone.cz/zdavu

 

 

Booking & Management kontakt:

Music Ag. Kontra Production

Štěpánka Kubíčková

tel. +420 774 486 659

e-mail: stepanka.kubickova@kontraproduction.cz

web: http://www.kontraproduction.cz/

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory