Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Z davu alternative-rock / Rakovník

„Záříčko v klidíčku, až říjen“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Jak jsme byli na chmelu

Upraveno:

Petr vyhrabal staré zápisky o starých koncertech a poslal mi je mejlem. Byla to velká sranda. 

Dneska už takovou srandu psát asi neumím. Ale po dalších patnácti letech, to už budu suchar, že se Kalahári zastydí, určitě ocením i letošní kroniku. Jen ji nezanedbávat, že jo.

Byli jsme v srpnu na kolešovické dočesné. Říkají jí RockChmele. Večer před akcí jsem potkal Zdeňka z kapely Zima. Říkal, že to jede zvučit, že už tam jezdí pár let, a přidal pár břitkých předpovědí. Vyplnily se skoro všecky.

Co ale nemohl tušit... Později jsem Leošovi říkal, že už mu nikdo nikdy nevezme, že zažil devadesátky. Což byla doba famózní nejenom proto, že nám bylo -náct nebo dvacet něco. Byla to famózní doba i proto, že se v kdekteré Kolešovici dály koncerty se stovkama lidí. Konkrétně na sále hospody, před kterou se konaly tyhle RockChmele, jsem zažil koncert s například + našima a Guten Tagem a... a při vší úctě a při vší radosti z toho, že dneska každá druhá Kolešovice a každý druhý město a jeho okrašlovací spolek uspořádají lidovou veselici s rokenrolem – to se nedá srovnat, kamarádi. 

Už proto, že na obecní veselici by si nikdo nelajznul pozvat Guten Tag. Ono by se to jaksi nehodilo. Samozřejmě občas na tyhle akce z veřejných peněz prosákne i něco z hudební odvahy, ale z povahy věci jsou to akce stvořený pro mainstream a revival.

Hipík uděluje Šuplíkovi právo foukacího sóla

Chovám samozřejmě naději, že i dneska existuje jistý podzemí a hledačská scéna. Vlastně jsem si tím jistej a něco z ní znám. Devadesátky ale byly speciální v tom, že tenkrát se hledalo a objevovalo ve velkým. Že to byla norma pro pódium i parket. Jsem smířenej s tím, že to byla výjimka a že teď jsme v normálním stavu, že tehdejší norma byla abnormální. Bylo skvělý to dejchat. Nikdo ti to nevezme.

Akorát je trochu skličující vidět kluky a holky, kterým revival stačí.

Když hrála kapela Second Chance, zalezli jsme s kamarádama kousek dál. A koukal jsem na to a poslouchal. Věděl jsem, že po nás přijde hardrock Five Sins. Půl hardrockovej revival, půl hardrock, kterej si s revivalem snadno spleteš, když nejsi odborník přes žánr. A čím dál jsem si připadal jako divná pomazánka. Z jedný strany hadrovej toustovej chleba vyčpělého hardrocku z druhý strany toustovej chleba toho křížence metalu a Česko-Slovensko má talent. Mezitím náš vcelku krotký pop musel znít jak pasta z psychedelickejch hub. Je to divnej pocit, bejt zmáčknutej mezi dva produkty, člověk si sám trochu připadá jak z regálu v obchoďáku.

Nakládat jak Gerendáš

Ale ještě jsem zachytil nějakou vibraci toho devadesátkovýho hledačství. Snad to bylo echo těch dávnejch bigbítů zevnitř ze sálu, snad to ještě trochu sálá v nás, snad a kéžby to bylo zespodu z lidí. Možná tohle všecko dohromady. Ještě to někde tluče, jak basovej buben srdce, někde to tepe.

Tep tep.

g


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Míra


Bez profilu

Hola, díky za páteční večírek, příjemné to bylo.
Ať se daří!

M.

trompete001


Bez profilu

dík za tu rouru

Zobrazit všechny názory »