Support Czech Metal/Core - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Support Czech Metal/Core 8 let

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Support Czech Metal/Core si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Blog

“Na idoly už nevěřím”. Rozhovor s Jakubem Fritschem

Ono už jen to, když někdo hraje ve více jak dvou kapelách najednou, je dost zarážející. A když to ještě k tomu dělá nadmíru dobře, tak se vám do hlavy jednoduše zažere. S Kubou se známe nějaký ten pátek, ale po jeho odsunu do Brna jsme na několik let rozvázali komunikační vazby. O to větší překvapení bylo, když jsem zjistil, jak aktivní vlastně na tuzemské scéně je. Nebyla jiná možnost, než mu položit pár otázek... Dámy a pánové, milí followeři - kytarista kapel jako Kandar, Somnus Aeternus a dalších - Kuba Fritsche :
 • Pohybuješ se na hudební scéně už nějaký ten pátek, hraješ v několika kapelách, ale co si pamatuju, průlom přišel až v Brně. Říká se, že celkově je scéna na Moravě a i fanbase tam daleko lepší, než v jiných městech a koutech ČR. Co je na tom pravdy?
Z mýho pohledu je to spíš tak, že scéna na sever a na západ od Prahy prakticky neexistuje. Sám to určitě vidíš na návštěvnosti klubových akcí. Kapely možná i vznikají, ale nikdo tam na ně nechodí, v KV abys solidní rockový klub pohledal, v odlehlých částech je to snad ještě horší. Připadá mi, že o nějaké UG hudební „scéně“ můžeme začít mluvit od Prahy, a odtud níže. Čest výjimkám. Na Moravě je spousta kapel, ale i hromada fans všech možných žánrů. I tady jsou slabé akce, ale obecně jsem tady aspoň za sebe měl mnohem větší možnost prorazit a dostat se do povědomí, než třeba kdybych zůstal v Karlových Varech, kde ta podpora v podstatě neexistovala. A bylo jedno cos chtěl zrovna hrát.
 • Když se vrátím k předešlé otázce, v kolika kapelách teď vlastně působíš?
Momentálně jsou aktivní tři, grindcoroví Kandar, se kterými jsme v červenci vydali debut „Groovy“, doom metaloví Somnus Aeternus, s těmi jsme vydali v dubnu druhé album „Exulansis“, které budeme hojně (na doom metal, hehe) propagovat živě. Na západ se podíváme do Plzně hned 27.10.2016, a návštěvu si zopakujeme ještě jednou na přelomu ledna/února příštího roku na společném „tour“ s kapelami Dying Passion a Heiden. No a jako takovou bokovku pro vyblbnutí valím ještě v metalcorové kapele Space Hamster. Sem tam si odskočím zablbnout i jinam, viz moje hostovací angažmá ve FORGOTTEN SILENCE v dubnu.
 
 • Tvoje vytíženost musí mít i nějaké opodstatnění, takže tě určitě místní hráčí berou jako kvalitního muzikanta, je tomu tak?
To by ses měl zeptat spíš jich :-)
 • Která z kapel tě momentálně zaměstnává nejvíc?
Přes léto to byli hlavně Kandar, protože jsme se snažili trochu zapropagovat naše debutové album. Momentálně začínám pracovat na novince, takže zkoušky bývají poměrně intenzivní, stejně jako se Somnus Aeternus – kvůli nastávajícím koncertům.
Pro mě to byl do dnešní doby zatím nejúžasnější zážitek. Velký pódium, profesionální přístup všech zúčastněných, a i přes brzkou hodinu a nepřízeň počasí i slušný počet lidí pod pódiem. Na to nikdy nezapomenu, parádní zážitek.
 • Jaké jsou zatím ohlasy na první desku Kandar – Groovy?
Vesměs pozitivní, což nás těší :-) Ale myslím, že ta pravá síla ještě dřímá v našich nitrech a další desky teprve ukážou jestli máme na to stát se elitou na grindovém poli. Snažíme se o tom lidi přesvědčit minimálně živými koncerty.
 • Pozitivní ohlasy také obdržela poslední deska Somnus Aeternus. Chystá se nějaké větší tour, popřípadě klip?
O tour viz výše, v říjnu odehrajeme dva koncerty, jeden v Plzni s kamarády Self-hatred, kteří budou křtít své debutové album. O dva dny později pak u nás v Brně. Na leden/únor pak je nachystané to minitour o kterém jsem už mluvil. Čítá tuším čtyři víkendy přičemž pokaždé odehrajeme dva koncerty. Objevuje se tam Plzeň, Praha, Brno, Ostrava a Slovensko. Do toho bychom měli navštívit i německé sousedy. O tom, že bychom měli natáčet nějaký klip, nic nevím, a popravdě si myslím že u nás je to celkem nonsense.
 • To mě přivádí na otázku, co bereš jako svůj dosavadní největší úspěch v muzikantské kariéře?
To, že všechny alba, která jsem doposud nahrál, nejsou propadáky, že jsem si mohl zahrát na jednom z nejlepších evropských festivalů a taky, že jsem stál na pódiu po boku svých hrdinů FORGOTTEN SILENCE.
 • Určitě máš něco, čeho by si chtěl dosáhnout, respektive někde si konkrétně zahrát, nebo s někým...
Těžko říct, na idoly už nevěřím. Už jsem měl možnost poznat kapely, která mám opravdu rád, a zjistit, že jsou to i super lidi. Stihl jsem se i párkrát zklamat, ale tak to občas zkrátka bývá. Žádný takový konkrétní sen asi nemám. Když se mi poštěstí zkamarádit se s Napalm Death nebo třeba Saturnus, bude to super. Nicméně bych byl moc rád, kdyby se Somnus Aeternus jednou dostali na rumunský festival Dark Bombastic Evening, který má neuvěřitelnou atmosféru. Pro Kandar bych si přál jednou v budoucnu americký Maryland Deathfest :-)
 • Nenapadlo tě za celou tu dobu to pověsit na hřebík? Být v jednom kole a pořád někde hrát je taky dost vysilující...
Pověsit na hřebík ani ne. To, že jsem se vrátil k hraní bylo to nejlepší rozhodnutí, jaký jsem v životě mohl udělat. Někdy mám pocit, že jsem si toho naložil trochu moc, ale většinou zatnu zuby a jedu dál, až toho bude neúnosně příliš, provedu radikální řez. Zatím se k tomu ale nechystám.
 • Máš momentálně v hledáčku nějakou kapelu, která by si podle tebe zasloužila vyzdvihnout? Ať už tuzemskou nebo zahraniční?
Takhle asi nevím. Baví mě grindoví No God Rhetoric od nás z Brna, ze zahraničí ulítávám spíš na věcech, které jsou známé. Nicméně super jsou postrockoví Rumuni Fjord, či norští Spurv.
 • Co by si vzkázal fanouškům kapel, ve kterých hraješ? :
Díky za podporu, doufám že s námi vydržíte držet otěže a pařit jak o život dál.
 • Pozdrav pro followery Support Czech Metal/Core! :
Choďte na koncerty, kupujte si desky, oslovujte muzikanty se svými názory. Když to nebudou idioti, pokecají si s vámi v pohodě a rádi na vás budou vzpomínat. Vím o čem mluvím :-)
Vše je jen otázka toho, kolik dané věci chcete obětovat. Ale v případě hraní s kapelami se dá málokdy mluvit o obětování, vzhledem k nevyčíslitelné a nepopsatelné kompenzaci, která se po hraní vždy dostaví :-). Přejeme za celý Support Czech Metal/Core Kubovi i kapelám, ve kterých hraje, ať to hraje co nejdýl a nejlíp!
-Frank Fišer
 
Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Opera

Ahoj, jsme nová progresivní kapela z Prahy a rádi bychom tě pozvali na náš profil, kde jsme uveřejnili k poslechu naše debutové album !
Budeme vděčný za každý koment nebo přidání ;)
Enjoy!

Zobrazit všechny názory