edgecrusher - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

edgecrusher Muž, 34 let / London

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek edgecrusher si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

ACTA aneb pokus o cenzuru jediného svobodného média

Upraveno:

V tuto chvíli stojíme na rozcestí. Rozhodujeme se, zda náš svět bude prostorem pro lidi schopné a ochotné se dělit, nebo bude patřit úzké skupině lidí, která se domnívá, že vše je možné si koupit za peníze a má být dostupné pouze za peníze.

 ACTA je velký průšvih a obrovská hrozba demokracii. Zatímco spousta lidí vnímá tuto smouvu jen jako boj proti kopírování, věříce že jediný vážnější důsledek ratifikace bude to, že si již nebudou moci stáhnout svůj oblíbený seriál/nejnovější album oblíbené kapely, ve skutečnosti se jedná o nejzásadnější útok na svobodu projevu od pádu komunismu v Evropě. A svoboda projevu je přímo spojená s demokracií. To, že tato smlouva byla vyjednaná za zavřenými dveřmi se zástupci nadnárodních korporací naznačuje, že se zde jedná o snahu oligarchů, jednoho procenta obyvatel, o regulaci svobodné kultury zbývajících 99 procent. Tato svobodná kultura, která úspěšně přinesla světu Wikipedii, operační systém Linux a jeho odvozeniny (např. mobilní Android), prohlížeč Firefox a mnoho dalšího, je nyní v ohrožení díky vágní formulaci ACTy.

ACTA znamená, že poskytovatelé internetového připojení budou nuceni ke špehování a donášení na všechny své uživatele a k poskytnutí osobních informací lidí byť jen podezřelých z porušování autorských práv (tato vágní formulace umožní sledování prakticky koholiv a předávání osobních údajů výboru ACTA, což bude nadnárodní organizace bez jakékoliv spojitosti se současnými mezinárodními organizacemi – OSN, WTO apod.). To v podstatě ruší princip presumpce neviny, naprosto zásadní součást právního systému každé demokratické země!

ACTA se tak dotýká nás všech, protože jejím schválením dáváme naši svobodu projevu do rukou nadnárodních korporací a nezvolených zástupců výboru ACTA a postupujeme naše soukromí k plošnému sledování poskytovateli připojení.Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory