AkceNaPřání.cz - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

AkceNaPřání.cz Hradec Králové

Playlist je prázdný :(

Fanoušek AkceNaPřání.cz si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Příběh o vzniku AkceNaPřání.cz: Kvalitu letních festivalů do klubů v zimě.

Miluju živé koncerty. Léto trávím na festivalech, zimu v klubech. Osobně preferuji metal, ale sehnat takový koncert v Hradci Králové, nebo obecně mimo Prahu, je těžké. Navíc jsem z letních festivalů zvyklý na vysokou úroveň kapel, aparatury a cateringu, takže když už zajdete někam do klubu, jste většinou zklamaní kvalitou kapely, zvukem a frontou na pivo.

Jsou ale výjimky! Takovou je rockový klub Strojovna v Hradci Králové. Ideální útočiště na páteční večer, dostatečná aparatura, zkušený zvukař, správná dramaturgie. A přitom to není o známých kapelách. Když poslouchám rock / metal / punk je to také o zápalu lidí na pódiu. Chcete sledovat tu energii, kterou s kapelou sdílíte a k tomu nepotřebujete slavné tváře. To všechno Strojovna umí a je to tam super. Oproti cestování v létě je lokální klub výhoda, protože stačí dvě hodiny metalu na živo v pátek večer, aby vám celý víkend spokojeně zvonily uši. Kvůli koncertům sem jezdí i kámoši z celé ČR. Vlastně jezdili. To jsem totiž psal o roce 2010, pak se klub zavřel. Nebyl totiž dostatek návštěvníků. I na známé kapely Krleš nebo Six Degrees Of Separation tam byli jen jednotlivci.

Čekal jsem to, ale nedokázal jsem klubu pomoct. Elán majitele logicky po dvou sezónách vypršel a na další oslovení kapel logicky reagoval tak, že nevěří v návštěvnost. A toto je kámen úrazu většiny klubů. Mají ve svých schránkách stovky žádostí, ale logicky bez záruky návštěvnosti “no name” kapelu nenechají zahrát, i když mají výborné demo.

Za tímto účelem jsem založil s kamarády web AkceNaPrani.cz, který řeší:

Sběr poptávek po akcích - Jsme připraveni sbírat a konsolidovat poptávky na akce po celé ČR. Budeme tedy na prvním místě poptávku hledat a ne ji vyhlašováním koncertů vytvářet. Většina určitě využívá k poslechu hudby internet a taky zde hledá nové zajímavé kapely. A to je okamžik, kdy můžete pomocí našeho webu poptat oblíbenou kapelu do svého města.

Organizace akcí a garance návštěvnosti - Umíme domluvit klub a termín pro kapelu. Klub vždy souhlasí s podmínkou, že měsíc před konáním akce bude rezervován dostatečný počet vstupenek. Konání akce tedy rozhoduje zájem fanoušků.

Prodej vstupenek - Je zbytečné využívat současné ticket portály, které si ze vstupenky berou často víc než 10%. Navrhli jsme jednoduchý systém, kdy místo vstupenky dostanete pětimístný kód. Kluby, o kterých se bavíme, mají jen jeden vchod pro fanoušky tzn. jde o princip podobný nákupu jízdenky do autobusu StudentAgency.

Nyní jsme domluveni s klubem U Cikána v Hradci Králové, vystavili jsme první koncerty a uvidíme, jak se bude této myšlence dařit. Tento klub má charisma, dobré ozvučení a po menší frontě i to pivko dostanete ;o) Uvidíme, zda se tam sejdeme na akce na přání.

Zdraví Zdeněk - info@akcenaprani.cz

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory