Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Euthanasia metal-doom / Havířov

„1994-2015“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • The Summer Night End- IV (2011) 2 043 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Revelation- IV (2011) 1 197 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Voluntary Slaves- IV (2011) 1 206 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Back In Life (The Sinner)- Requiem: Songs for... (2004) 384 ×
 • White Lies- Requiem: Songs for... (2004) 1 690 ×
 • Blind Man- Requiem: Songs for... (2004) 344 ×
 • Identity- Requiem: Songs for... (2004) 1 297 ×
 • Memento- Requiem: Songs for... (2004) 1 350 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Unspoken- Requiem: Songs for... (2004) 1 413 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ceremony Of Innocents- Ceremony Of Innocents (2002) 2 748 ×
 • Thanatophobia- Ceremony Of Innocents (2002) 282 × Stáhnout MP3 zdarma
 • The Ancient Echoes - instr.- Ceremony Of Innocents (2002) 228 ×
 • Law for Burnt to Death- Ceremony Of Innocents (2002) 2 017 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Another Sunset- Ceremony Of Innocents (2002) 246 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Shořel jsi v jejím těle- Ceremony Of Innocents (2002) 388 ×
 • Devil´s Child- Thoughts On Living (1999) 225 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Dance on Grave- Thoughts On Living (1999) 220 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Thoughts On Living- Thoughts On Living (1999) 219 ×
 • One Last Wish- Thoughts On Living (1999) 1 148 ×
 • Pán loutek- Nazí a mrtví (1997) 145 ×
 • Osud už nevrátí- Nazí a mrtví (1997) 125 ×
 • Nazí a mrtví- Nazí a mrtví (1997) 958 ×
 • Vzpomínka- V chrámu bezbolestných (1996) 159 ×
 • Zlomené kříže- V chrámu bezbolestných (1996) 857 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Peklo na zemi- Demo 1994 (1994) 905 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

EUTHANASIA - Melancholic Metal Music

Najdete nás také na:

Metal Archiveslogo Hard Music BaseSpirit of metal

 

Last line-up:

Robert Kyselica "Sikki" - vocal, bassguitar

Petr Šmukař "Pedy" - guitars

Petr Trunečka "Yabback" - guitars

Jan Jaglarz - drums

 

guest:

Lucie Tomanová - keyboards, hammond

Bio a historie

2015

24.1.2015 proběhl poslední, tedy rozlučkový koncert kapely EUTHANASIA v ostravském klubu Barrák (dříveTančírna).  Ve třech různých sestavách slyšeli fanoušci během skoro tří hodin všechny podstatné skladby napříč celou diskografií. Jednalo se o důstojné rozloučení s téměř dvacetiletou kariérou. Velké poděkování patří HERDRONOVI z Pařát magazine, který se krom samotné organizace koncertu podílel také na vydání "Best of" alba "Cesta ke světlu končí" a na výročním merchandise v podobě triček a mikin.

Členové kapely nevyloučili, že by si společně ještě v budoucnu na jednom pódiu při nějaké příležitosti zahráli. 

2014

Během celého roku je mapována historie kapely v KALENDÁRIU na Facebookovém profilu skupiny. Jde o osmdesát nejdůležitějších a nejzajímavějších bodů v na časové ose v historii Euthanasie. Především jde o vydaná alba, videoklipy, recenze, reporty z turné a koncertů, nevydané zákulisní materiály a především spousty fotografií.

Důležitější skutečností je příprava na rozlučkový koncert, který navrhl a vzal si pod svá křídla Herdron z Pařát magazine. Od druhé poloviny roku se scházejí členové všech sestav v historii Euthanasie, kteří mají zájem připravit tohle rozloučení s fanoušky, aby nacvičily tři sety na závěrečný koncert, který je chystaný na 24.1.2015.

2013

Sikki na Masters Of Rock 2010

23.10.2013 dává Sikki na Facebook stránku kapely oficiální text o ukončení činnosti kapely EUTHANASIA.

Ahoj všem fanouškům kapely,

zasvěcení ví a určitě i ti další z vás si všimli, že kapela EUTHANASIA již nějakou dobu není aktivní. Samozřejmě, hodí se spíš slovo pasivní. Každý máme svou cestu a Euthanasia si došla na svůj konec již před nějakou dobou. Důvodů bylo hned několik a jelikož má vše podstatné "zůstat v rodině", tak zde i činím.

Chci tímto poděkovat vám všem, kteří jste nás po devatenáct let podporovali. Bez vás by naše pouť byla obyčejným výletem, nikoliv zážitkem:-) Mohli jsme nahrát více skladeb (desek), ale snad kvalita tehdy přemohla kvantitu a bylo tak dobře. Pokud po nás v tomto směru něco zůstane, tak budeme určitě rádi.

Dále chci poděkovat všem členům, kteří se podíleli na produkci naší kapely. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl hrát se skvělýma lidma. Byli jsme povětšinou na jedné lodi a i když se někdy potápěla, dokázali jsme ji společně zachránit a hrdě plout. Nicméně jsme náklad dovezli na souš, vystoupili a šli dál. Přeji tímto všem jen dobré, nejen v hudebním životě.

"V tichosti přišli, v tichosti odcházejí - jen myšlenky na život zůstávají"

Sikki

 

2012

EUTH - Jazz club 2012

Ihned po natočení alba "IV" oznamuje bubeník Honza Jaglarz svůj odchod po téměř osmnácti letech působení v kapele. Zbylá trojice (Sikki, Pedy a Yabback) se sice snaží během roku najít náhradu na bubenický post, nicméně stejně kvalitního muzikanta již neseženou. Navíc, Pedy s Yabbackem se stávají členy kapely Antigod a tudíž zůstává, v pozici stále ještě "existující" kapely, Sikki osamocen. Foto poslední sestavy s fanouškem Šodym (Jazz club Havířov - 24.3.2012).

2011

Informace od bývalého vydavatele Crystal production je velmi pozitivní. Alba Ceremony Of Innocents a Requiem: Songs for… jsou pomalu, ale jistě vyprodaná, což znamená, že z 2.000 kusů asi ¼ použitých na promotion a zbytek prodaných, či v distribučních sítích. Na naše poměry výborná čísla. Studiové práce na nové desce jsou započaty v dubnu. Čtyřčlennou sestavu ve studiích Mroš a Artvox doplňují hosté – (ex-klklávestistka Lucka, violoncellista Ondřej Tyleček a sboristi Tony Havlíček s RRomanem Pechem. I díky výborné práci zvukaře Mroše se dočká kapela na začátku října finálního výsledku – album „IV“ obsahuje osm skladeb v délce 43 minut. 21.10. je nová fošna pokřtěna v „domovském“ M-klubu ve Valmezu a již koncem roku se objevují první recenze, které hodnotí velmi kladně desku jak po hráčské, skladatelské, tak zvukové stránce.

2010

Začátkem roku je nám potvrzená účast na letním Masters Of Rock a čtyřčlenná sestava (Sikki, Pedy, Yabback a Honza) je zvěčněna na povedených promotion fotkách a pracuje na nových skladbách. Kapela zkouší nové adepty na post kláves, ovšem ani Tom Vlček, ani Dušan Repík (který odehrál několik letních festivalů) se nakonec stálými členy nestanou. Již zmiňovaný festival Masters Of Rock ve Vizovicích je pro skupinu jedním z vrcholů v kariéře a průnik na polskou scénu potvrzuje kapela na festivalu Chatstok.

2009

Pravidelné koncertování jakoby zakrývalo vnitřní agónii a delší dobu plánované čtvrté album se odložilo na neurčito. V září odchází po čtyřech letech klávesistka Lucie Tomanová a o měsíc později své rozhodnutí kapelu opustit sděluje ostatním i houslista Zdeněk Berger ml. Každý z jiných důvodů a kapela se dostala do bodu zvratu – zda a jak bude pokračovat. Zbytek sestavy to stmelilo a nakoplo k práci na novém albu. Zimní MOR 2009 byl bez nás, ale dostali jsme mnohem lepší nabídku, hrát na letním Masters Of Rock 2010…

 

2008

V prvních lednových dnech jsme domíchali a zmástrovali promo CD Trilogy, které postupně sbíralo v recenzích velmi kladné, až nadšené ohlasy a zasvěcení společně s fanoušky byli v plném očekávání co přinese nová deska. Jenomže u nás platilo „člověk míní – život mění“…sestava sice pilně koncertovala a na letních festivalech Hrachovka (po boku Waltari a Napalm Death) a Metalowa Twierdza v polské Nyse se ujišťovala o stoupající oblibě kapely, ale slušný potenciál nedokázali členové přetavit v nové CD…Ani úspěch v celoroční soutěži na rádiu Rockmax v podobě 2.místa zajišťující účast na zimním Masters Of Rock 2009 nezabránil zhoršujícím se osobním vztahům uvnitř kapely.

2007

Tento rok by se dal nazvat primárně rokem koncertním. 24 štací nám přineslo spoustu skvělých zážitků. V dubnu jsme předskakovali finským Battlelore v brněnském Faválu. Z letních festivalů vyzdvihněme Noc plnou hvězd, Drátofest a Animal fest. Nejvíce však vyčnívá podzimní nezapomenutelné turné s kapelou Memoria. V rámci Ambivalent Trilogy tour jsme zavítali do dvanácti měst v Česku a na Slovensku. Po lidské stránce jsme si obě kapely skvěle rozuměly a při posledním koncertě ve Vyškově to bylo hodně emocionální. V prosinci jsme se objevili na kompilačním DVD Shadows from Underground, kde jsme byli zastoupeni klipem Identity a konečně koncem roku jsme se zavřeli na pár dnů do studia, kde jsme zplodili třískladbové promo k plánované čtvrté desce, která měla nést název Trilogy

2006

Květnová účast na 2.ročníku Dnů české kultury, tentokrát ve Freiburgu. V klubu Walfish hráli v minulosti např. i Exploited. Němečtí sousedé byli naší hudbou nadšeni a celá kapela určitě nezapomene na jedno slovíčko – zugabe!!! Byli jsme potěšeni názorem, že v ČR musíme být slavní..:-)) Kapela získala oficiálně nového managera, Jana Novosada, což bylo jedním z důležitých milníků pro Euthanasii. Blížící se konec roku jsme vyplnili podzimním mini-tour s kapelou Greedy Invalid a 05.12.2006 živým vystoupením v pořadu Dobré ráno v České televizi.

 

2005

Velice kladné recenze a ohlasy na třetí album Requiem: Songs for… těší zřejmě jen kapelu, méně už vydavatele. V březnu střídá Vendulu na postu kláves Lucie Tomanová. Na hudebním kanálu Óčko jsou během roku pouštěny klipy White Lies a Identity (ten se rovněž objevuje v Noci s Andělem). Televizní premiérou se pyšní i unikátní dokument Cesta ke světlu pokračuje…V létě končí vcelku plodná spolupráce s labelem Crystal Productions a podzim se nese ve znamení Requiem tour ve společnosti kapel Dissolving of Prodigy a Live Evil. V mezičase skupina se ctí reprezentuje český metal na Dnech české kultury v Drážďanech.

2004

Únor - dotočen klip ke skladbě White Lies, jenž se mj. objeví ve formě bonusu na chystané třetí desce. Před letními festivaly skupina přibírá do svých řad houslistu Zdeňka Bergera, který se ihned podílí na přípravě na nové album....jehož realizace začíná koncem měsíce srpna. Listopad - edice alba Requiem: Songs for...CD nabízí originální fúzi metalu, hudební melancholie a folkloru - deset nových skladeb s agresivně tepající rytmikou - melodická souznění kytar a houslí - vokální rozmanitost doplněná o sborové zpěvy.

2003

Koncertní přestávka kapely trvá až do května. V podzimních měsících dochází k důležitým změnám u kytarových postů. Aleš je z kapely odepsaný a nová kytarová dvojka (Petr „Žabák“ Trunečka a Petr „Pedy“ Šmukař) dokazuje své kvality na novém singlu White Lies, jenž je podkladem pro první klip Euthanasie a zároveň předzvěstí třetího alba skupiny. To je ovšem ohlášeno až na jaro 2004…

2002

Hned zkraje roku skupina natáčí druhé album Ceremony Of Innocents, na kterém se v kytarové dvojici s Alešem představuje opět Ozzy (nedlouho po desce však odchází a kapela funguje nějakou dobu jen s jednou kytarou). Euthanasia dostává lano od hudebního vydavatelství Crystal production, za jehož přispění se pomalu drápe do vrchních pater českého UG. Album se stává, i přes nepovedený obal a průměrnější zvuk, jakýmsi ukazatelem hitově melodického, přitom však metalově znějícího směru v českém UG…

2001

Kapelu opouští dlouholetý kytarista Pobor, jehož střídá strunodrtič Aleš Stuchlík. Kapela odehraje na svůj standard mnoho koncertů, na kterých si svým melodickým a ostře melancholickým metalem získává mnoho nových fans.

2000

Začátkem roku vítá kapela mezi sebou novou klávesistku Vendulu Bajtkovou a po předchozích peripetiích s ženským vokálem sází Euthanasia na mužské sborové zpěvy. Úspěch na nymburské „soutěži“ vyzdvihuje ocenění skladby Ceremony Of Innocents, jakožto hitu celé soutěže. Rozchod s Leviathan records. V září natačí skupina promo-CD „The Last Gate“, kteréžto má sloužit coby důkaz o kvalitách kapely při hledání nového vydavatele…Euthanasia se stále častěji objevuje na zajímavých hudebních festivalech.

1999

Na jaře vychází očekávaný debut „Thoughts On Living“, který už je kompletně nazpívaný v jazyce anglickém. Na albu hostuje zpěvačka (později playmate časopisu Playboy) Markéta Jánská. Ozzyho u kytary střídá František Zemčík. Ženský zpěv na nějakou dobu obhospodařuje svým hlasem Jana Szymczysková. Euthanasia se díky tomuto dílku dostává do širšího podvědomí naše UG scény.

1998

Skupina předělává texty některých starých skladeb do angličtiny, což byla nutnost pro vydání regulérní desky u kteréhokoliv vydavatele. Námluvy s Leviathan records jsou úspěšné. Euthanasia se prezentuje na kompilaci tohoto labelu skladbou „One Last Wish“, která se stala předzvěstí debutového alba. V prosinci se kapela nastěhovala na celý měsíc do studia Fors, kde první deska doznala své podoby…

1997

Leden – agilní sestava se zavírá opět do českotěšínského studia Fors (obě předchozí dema) a výsledkem je třetí demonahrávka s titulem „Nazí a mrtví“. Na čtyřskladbovém počinu se představila i zpěvačka Markéta Hájková, jejíž anabáze u kapely však netrvala příliš dlouho. Ostatně, tak jako u následujících „andělských“ hlasů…Kapela se poprvé objevuje na letních festivalech.

1996

V srpnu je natočeno druhé demo „V chrámu bezbolestných“, obsahující již skladby v novodobém duchu Euthanasie. Doom metal se spoustou nálad a změn, oceněný i kritikou.

1995

Velké obměny v sestavě a směřování k novým hudebním vodám…nové tváře: Ondřej „Pobor“ Vavříček – kytara; Jiří „Ozzy“ Fabík – kytara; Jan Jaglarz – bicí.

 

1994

Květen – založení kapely (Robert „Siki“ Kyselica – zpěv, baskytara; Marek Lankočí – klávesy; Petr Šumpich – kytara, Radim „Hagi“ Ryška – kytara; Vlastík Zapetal – bicí). Na podzim natáčí Euthanasia první čtyřskladbové demo nazvané jednoduše „Demo 94“, jenž se nese ještě v duchu pohodového rocku.