Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ethos of Nemesis hardcore-metalcore / Mariánské Lázně / Tachov

„Nové CD je tu!!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

V =ETHOS OF NEMESIS= se sešli:

Pavel - kytara

Zdeněk - vocal

Zelí - bicí

Bára - basa

Říhy - kytara

----=BÝVALÍ ČLENOVÉ=----

Proky - kytara, hudba

 Píťa - basa

 

Ethos of Nemesis, co prosím?

Ethos: étos, mrav, mravní základ, charakter, kvalita charakteru člověka

Nemesis: bohyně odplaty v řecké mytologii, spravedlnost, ochránkyně dobrých

... velice jednoduchá charakteristika, ale všichni máte net!

 

A o čem ten příběh vlastně je?

Into Eternity

If you are a pathfinder, I will have to tell you few words. Often, we don´t listen what angels in us are telling us about the unity of all creation. If you believe we can find a new hope in our life, we are able to make one step over a shadow, cross the line and change our way from the circle to the spiral to reach a liberation of soul in the endless void. You have to deny living with no ethos and you have to understand, that every action follows reaction and only our own progress in mind, body and especially soul can lead us into eternity.

Abyss inside (Vnitřní propast/hlubina)

- jako malý pank/hákókáček jsem (v Řetězovce) psal texty o tom, co se mi příčilo a co mě sr..o. Poukazoval jsem na problémy obecně a nevěnoval dostatečnou pozornost tomu, kde se nachází jejich skutečná a prvotní příčina. Pak přišel Ethos a velká spousta změn v životě, které mě utvrdili v tom, že je potřeba nejdřív pozorně nahlédnout dovnitř - INSIDE. Nepopíram, že je to tady obecně pěkně v hov..ch a pokud hraju podobnou hudbu s názorem, je potřeba na problémy světa upozorňovat. Ale pro mě se stalo mnohem důležitější upozorňovat a básnit o těch problémech, který se skrývají unvnitř každého z nás ... protože tam leží skutečná hlubina - ABYSS ... rozdělující lidi a národy, muže a ženy, konkurenty a nepřátele, pomyslné společenské a intelektuální třídy, mě a tebe milý čtenáři! Hlubinu je potřeba prozkoumat, ale s velkou obezřetností, v hlubině se je totiž jen temnota a jak řekl jeden chytrý pán: "Nedívej se dlouho do temnoty, nebo se temnota podívá na tebe!" ...a to málokdo ustojí ...

Abyss inside je nalhédnutí do temnoty lidské duše a poodhalení problému vítězícího alterega. Sou ... enjoy this fu.king scary journey!

Bio a historie

Jak to začalo? Nejdřív tu byli dinosauři, ty napadali do bláta...pak přijeli arabové a koupili si Mercedesy. A o pár let později (přesně v srpnu 2007) se sešel já (Zdendix z Řetězový Reakce) s kytarovým vyrtuózem Čumáčkem (aka Proky, neboli Michal, v té době působící v gHost on thuesday). Slovo dalo slovo, pivo dalo vydatnou kaši a příroda pokynula zelenou...a tak přišli dva lidé na to, že mají podobný názor na tvrdší kytarové ryfíky a dvojšlap...to vše pěkně okořeněné EMO zpěvem:) Leč shánění členů byla věc velice ošemetná...po delší odmlce se 11. dubna 2008 schází promosložení - já I. (zpěv), Proky (kytara), Miro (bicí), Kvása (kytara a líbání příchozích fanynek). Leč nejen kvůli aktivitám Mira (Something like, Neurasthenia, Střet) a Kvásy (Střet a fanynky) se složení po první zkoušce neudrželo a blicích nástrojů se chopil zkušený HC-metal rider:) z EL Pasa - Zelí (DMP, Screamer). Kapela v tříčleném složení začíná zkoušet a běhěm necelých dvou měsíců je hotovo 10 skladeb vlastní tvorby (...ale zvládnem ještě Convalescence a Forever od oblíbenejch kapel:) Volba bassmena (také řidiče a technika...hahá, sorry brother) padá na mého nigga bra  Píťu (opět Řetězová Reakce) a začíná se zkoušet. 30.května kapela ve čtyřčleném složení odehrává první koncert - na Zelího narozkách v Mariánskolázeňském El Pasu, který díky vydatné podpoře oddaných fans nekončí úplně nejhůř. Dále je vše indeterminováno. A to je celý smutný příběh plný lží, zrady a nenávisti!

... a pak přišel Říhy a všechno bylo lepší!

... a nedávno odešel Míša a pěkně se to sralo...

... ale teď máme novou posilu, tak to možná zase bude lepší!:) ...a dál bude psát Roman

Je trochu smutné tady přeskočit několik poměrně zásadních událostí. Historie se tady přestala psát, když odešel Proky.  Bylo to v květnu 2010 po Last Bellu (hudebním festivalu Gym TC). Což opravdu vypadalo dosti zle, autor prakticky veškeré hudby zahajuje expanzi na Východ a po dobití Prahy se vrací vydrancovat i rodnou Ostravu. Zatím co si připisuje územní zisky my stojíme nad otázkou co dál. Končit se nám nechce, ale je nám jasné, že musíme začít psát novou kapitolu.

Na post kytaristy je po dlouhém přemlouvání obsazen Pavel. Je to můj spolužák z gymplu, o kterém jsem věděl, že je schopný zahrát ledacos a rozhodně mu nechybí píle. Se zarputilostí jemu vlastní odehráváme první koncert  v červenci na Hasičských slavnostech ve Stráži. Byla zde znát jakási rozklepanost, pramenící z toho, že se mi jen horko těžko přebírala role "toho kytaristy, který to táhne". Ale byl to i příslib do budoucna.

S příbývajícími zkouškami a koncerty nám začíná přicházet nová sebedůvěra. Je nám jasné, že s osmi songy nevystačíme a začínáme tvořit nové věci. Jde to ztuha, všichni si musíme zvykat na věci, které přináším já a jsou trochu odlišné od Prokyho tvorby. Ale i to nás baví a tak přichází na svět No Ethos a From Circle to Spiral. Oba texty dosti vystihují naše tehdejší rozpoložení:) 

A snaha nese ovoce, zažíváme skvělé koncerty. Například letní dvoják Žlutice-Ronak, patří k jedněm z nejlepších kapelních zážitků. Nacházíme kapelovou pohodu, které nám občas tolik chyběla. 

Přicházejí další songy: Pathfinder a New Hope na které se kytarově podílí i Zelí, neboť přichází od bicích se skvělými nápady na úpravy kytarových partů...To už je rok 2011..

V listopadu toho roku jedeme naše první mini-tour se skvělými Anime Torment a Švédy Simple Fact. Krásná zkušenost, získání nových známostí a taky utvrzení, že není všechno zlato, co se třpytí...

Rok 2012 se nese především ve znamění nic nedělání, přes zimu se nezkouší a pomalu se zase propadáme někam do bahýnka. Snažíme se alespoň co nejvíce hrát po okolí.

V roce 2013 přichází zpestření v podobě prvního koncertu v Praze na PřFestíku, krásný koncert v Rock Café, dosti lidu a nová vzpruha. Premiéru má píseň Void.  Hodně je přetřásáno téma nového CD.  

Rok 2014 byl zlomový, opět se propadáme do letargie, basák Píťa má čím  dál méně času. Zdá se to býti marné. Padají názory, že odehrajeme nasmlouvané koncerty, nahrajeme recentní materiál a půjde to do kytek. V této náladě se navzájem podporujeme a ztrácíme jakoukoli chuť. Do toho opouštíme dlouhodobou zkušebnu v Klimentově, takže i kdyby se chtělo něco dělat, tak není kde. Po dlouhých debatách a neustálých odkladech nás ze snění o CD překvapí Jirka aka Mtchl z Varů s tím, že nám zadarmo nahraje jednu skladbu u něj ve studiu, po nabídce skáčeme. Volba padla jednomyslně na Pathfindera  a tím, se kontury alba začínají jevit reálněji. Nakonec si uvědomujeme, že to vlastně uplně zabalit nechceme...Avšak vzhledem k Píťově politicko-rodinno-pracovní vytíženosti se domlouváme, že bude lepší basu přenechat někomu jinému. Vzhledem k nejlepším zkušenostem, možnosti se scházet i v Praze a hlavně díky úžasnému talentu se s důvěrou obracíme na konci roku na Báru. Tím pádem tvoří 3/5 EoN studenti maturitní třídy 6.B GymTC 2010:D. Báře je naznačeno, že kapela má v plánu tak trochu hybernovat a sem tam dát koncert. Nic ostrého...Na CD se má ještě podílet Píťa. Vzniká skladba Angels in Us, která je odpovědí na píseň Daemons in Us z prvního CD.

2015. Ovšem s rozhodnutím, že uděláme CD se věci dávají rychle do pohybu, je udělán nahrávací rozvrh na několik měsíců dopředu. Přicházejí nabídky na koncerty a tak je Bára vržena do vody a....A plave si jako profesionální plavec. Najednou zjišťujeme, že není nic, co by nezahrála a sama přidává svou invenci. Navíc přichází s novým optimismem a zapálem pro věc, což jsou věci prudce nakažlivé, zaháníme tedy svoji trudomyslnost. Tvrdě makáme i na starých sonzích a snažíme se je dotáhnout do detailu.  V tom se otevírají šuplíky a krátkém sletu tvoříme nové věci - Few Words, Unity, komponujeme Intro, Intermezzo a Outro. Všichni jsme v zápřahu a to nám dosti vyhovuje:) Postupně nahráváme všechny songy. Do toho koncerty, jež některé z nich jsou nejlepší v historii (Ramonovy narozky, Žandov). Přistupujeme k věcem daleko svědomitěji než dříve, snažíme se plnit společné cíle...Asi jsme trochu dospěli:D Doufám, že uděláme všechno proto, abychom tuto atmosféru udrželi:)

2019. K našemu neutatuchajícímu údivu nás to pořád baví. Rodiny se rozrůstají, ale to nám nebrání v tom si to užívat jako děti. Píšeme nové věci snažíme se nějak posunout. Momtálně nás hodně definují skladby Swami a Seasons&Elements. Těšíme se až představíme další songy z naší dílničky. Navíc nám připadá, že by koncerty měly být o něčem jiném než si jen zapařit a dát pár piv a tak přemýšlíme a zkoušíme pořádat koncerty i s jinými hodnotami:)