Empire - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Empire hard rock-heavy / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ledová královna -(album Lobotomie 2009)
  Lobotomie
 • Čas (album:Show!, 2012)
  Nezařazeno
 • Mirabel (album:Show!, 2012)
  Nezařazeno
 • Show! (album:Show!, 2012)
  Nezařazeno
 • Na křídlech (album:Zrození draka, 2007)
  Nezařazeno
 • Každej Den (Rock n'Roll) (album:Zrození draka, 2007)
  Nezařazeno
 • Spi Dál (album:Zrození draka, 2007)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí, Bonga, Conga, Cajon, Tympány
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Skupina Empire, vznikla ke konci roku 2005 ze zkušených muzikantů jakými jsou Radek Kurc, Michal Ždánský, Marcel Vacínek a italský kytarista Dario Sapienza.
Zvuk kapely se točí kolem hard- rockového stylu   80. let, avšak v moderním zvuku.

Empire charakterizuje vysoký hlas zpěváka Radka Kurce a bluesová duše italského kytaristy Daria Sapienzi. Díky chytlavým melodiím a divokým live-show Empire oslovuje velký počet lidi: především z motorkářských klubů .

2006 - společné koncerty s KREYSON na tour Nejde vrátit čas.

2007 - vstup pod agenturu Blue effect. Vydání debutového CD Zrození draka. Společné koncerty jak s Kreyson tak s Arakainem. Na konci roku koncert s DORO PESCH.

2008 - Zranění bubeníka /Marcel Vacínek /. Díky výborným vztahům mezi Empire a Kreyson dochází k celoroční výpomoci na postu bicích a to Zdenem Pradlovským.   Na post hosta při koncertních vystoupeních je přizván Petr,,Petroff"Maliňák.  V tomto složení skupina absolvuje dvě velká tour po celé republice cca 30koncertů po boku legendárních  ARAKAIN. Skupina připravuje materiál na své druhé CD a v mezi čase vystupuje se skupinou Apocalyptica.

2009-  Empire konečně kompletní. Po ročním hostování Zdena Pradlovského kapela konečně nachází adekvátní náhradu na post bicích Aleše Zimolku / Merlin /. Dotáčí své druhé CD / LOBOTOMIE/. V březnu vyráží znovu na tour společně po boku ARAKAIN.

2010- kapela v Únoru křtí první klip Miss erotika.

Ten se ale nedá pouštět v TV jelikož má silně erotický obsah! je ho ale možné od 20.2.2010 najít na webových stránkách.

www.empireband.cz

Bio a historie

Skupina Empire vznikla ke konci roku 2005 ze zkušených muzikantů jakými jsou Radek Kurc, Michal Ždánský, Marcel Vacínek a italský kytarista Dario Sapienza.
Zvuk kapely se točí kolem hard- rockového stylu ze 70. a 80. let, avšak v moderním kabátě.

Empire charakterizuje vysoký hlas zpěváka Radka Kurce a bluesová duše italského kytaristi Daria Sapienzi. Díky chytlavým melodiím a divokým live-show Empire oslovuje velký počet lidi: především z motorkářských klubů ale taky z fanklubu dalších kapel jako např. KREYSON, se kterým Empire koncertoval společně na turné v roce 2006, a ARAKAIN, se kterým sjezdily Space tour 2008.

V roce 2007 je vydáno u Popronu CD s názvem "Zrození Draka", které je s nadšením přijato.Reakce medii a publika jsou skvělé:

"Dovolím si tvrdit, že od vydání prvních alb skupiny Citron v 80-tých letech nic takhle dobrého u nás nevyšlo. " -(PandaZine)
"Takhle vydařené, poctivě hardrockové album jsem v našich zeměpisných končinách nespatřil už sakra dlouho. Tohle prostě musíte slyšet! " - (RockShock)
"Posloucháte-li rádi rock v češtině, tohle by vám nemělo chybět." - (RockMag)
"Pokud si chcete poslechnout kvalitní a zralou muziku, sáhněte po Zrození draka od Empire..." - (MetalZone).

Písnička "Na křídlech" se stala "motorkářským hitem" klubu K-1400 a singl "Spi dal" se dostal na 8. místo hitparády Gambrinus.

Vztahy mezi kapelami Kreyson a Empire jsou tak blízké, že na konci roku 2007 bubeník z Kreysonu, Zdeno Pradlovský se nabídl jako záskok za nemocného Marcela Vacínka.

Skupina Empire byla nominována na Objev roku jako kapela a Radek Kurc byl nominován jako zpěvák roku v rámci Akademie populární hudby Anděl 2007.
Na jaře 2008 se kapela vydala na turné nazvané "Space Tour 2008" obsahující 14 velkých zastávek po celé republice jako host legendární skupiny ARAKAIN.
Kromě Arakainu, v tomto roce Empire koncertoval společně s mnoha kapelami velkých jmen: např.: DORO PESCH, MILOŠ "DODO" DOLEZAL, MERLIN, APOCALYPTICA.

Rok 2009/ nastává opět změna a na bubenickou židli usedá místo Zdena Pradlovského, který vyjel na tour s kapelou Master, kamarád výborný člověk a také jezdec rallye (na Hondě Civic čímž si naprosto koupil Radka jako velkého fanouška této značky) pan ALEŠ ZIMOLKA (též Merlin Danyho Horyny)

EMPIRE v novém složení bude opět doprovázet ARAKAINY NA SPACE TOUR 2009.Na tomto tour bude kapela  představovat novou desku jejíž název je zatím pečlivě tajen.

CD je v prodeji a daří se mu bezvadně.Pojmenovalo se ,,LOBOTOMIE"

 

Kapela se vydává spolu s legendou Merlin na první vlastní tour.Společně objedou republiku a Hustler tour 09 má plánovaně 12 zastávek.

2010- kapela v Únoru křtí první klip Miss erotika.

Ten se ale nedá pouštět v TV jelikož má silně erotický obsah! je ho ale možné od 20.2.2010 najít na webových stránkách.