Elementaria - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Elementaria power-symphonic / Vodňany

„CD Strašák právě venku!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Co Se Mohlo Stát (album Strašák - 2016) 1 263 ×
  • Elementaria (album Strašák - 2016) 1 037 ×
  • Probuzení (ukázka) 741 ×

Novinky

STRAŠÁK ZNOVU NA PRKNECH!

Strašák bude mít reprízu!!! :-)

Vím, že sem píšu, jakože nepíšu a nikdo si toho asi nevšimne, ale 21.1. ve Vodňanech je metalová opera Strašák znovu k vidění ;-)

Kdo chce, doražte ;-)


Studio report - část čtvrtá

Je tu čtvrtek a my pro Vás máme připravený další studio report z nahrávání nového alba Elementarie. Další část reportu bude věnována postřehům z nahrávání Johnnyho vokálů pro roli Strašáka.

Johnny Vavruška nám popsal své dojmy a postřehy z nahrávání vokálů: „Vokály se nahrávaly postupně, nejprve nanečisto, aby se mohli ostatní zpěváci zapojit hned, co přijeli. Já jsem nahrával ve volných chvílích. Nahrával jsem vokály klasicky a ne jeden po druhém, jak s mou druhou kapelou, takže to byla nová zkušenost.


Studio report - část třetí

Upraveno:

V minulém příspěvku jsme zmínili, že se již začaly nahrávat klávesové party. Zde přidáváme i dvě fotky, na kterých můžete vidět i masku Strašáka.

Celý proces kolem nahrávání klávesových partů nám popsal Johnny Vavruška: 
Klávesy se nahrávaly přes mé KORG X50 do počítače, kde se pak následně vrstvily stopy pod sebe. Nahrávání kláves samotných zabralo necelé dva dny, což je docela dost dlouho.  Ale o to lepší zážitek to bude. 
Pravdou je, že zatímco některé lehké věci na klávesy se dají i lehce vyladit v počítači, tak sóla, která se hrají na pocit žádný počítač za vás neudělá, takže například při sólu kytary a kláves jsem se velice zapotil, abych byl jednak přesný, ale zároveň přesvědčivý a nehrál to jako stroj. Každopádně mi to dalo moc zkušeností do další tvorby a už teď vím, že příště budu tvořit hudbu zase jinak než doteď.