Technické: kopák, šrot, hajtka, kotel, 2 činely, basa, 2 kytary, 3 conga a 3 mikrofony na zpěv, 1 odposlech bubeníkovi, 2 -
3 odposlechy zpěvákům.
Mukas - hlas
L.S.I. - hlas
Dj Varle - baskytara
Keňa - kytara
Eman - kytara
Kouba - kytara
Panpr - konga
Ondra - bicí
Elektrick mann nebyli nikdy typickou rockovou kapelou. Vždy po sobě zanechali stopu originality, zvuk a perspektivu, která zůstane navždy unikátní a zvukově zřetelná. Jejich hudba se vždy týkala reálného života, stejně tak jejich otevřeného smýšlení a eklektických hudebních vlivů. Pocházejí z malé čtvrti Valašského Meziříčí nazývané Zašovské gheto. Z drsné a pokleslé komunity co by kamenem dohodil od marketu Albert. Tihle výlupci, stejně jako mnoho teenagerů v Valmezu vyrostli v těsném provinčním prostředí hip hopové kultury a gangsterských aktivit. Časté party, kde se provozoval break dance byly samozřejmostí, z domů se ozývaly rapové skladby vysílané na vlnách legendárních magnetofonů a vinylů. „Když jsi nebyl v nějakém gangu, tak se mohlo lehce stát, že přijdeš k úrazu“ dodává Mukas.
K životu na ulici jsou potřeba rychlé ruce a silná reputace. Ice-B, jehož otec a starší bratr byli veteráni pouličního života, vklouznul do gangbangingu a hádek o drogy jako ryba do vody. Působil v gangu nazvaném Neighborhood Family a dlouho žil bláznivý život. "Všechno jsem to viděl," vyprávěl znovu podrobněji Ice-B reprtérovi Rádia underground těsně před svou smrtí. "Když jsem byl malý, tak jsme se každou chvíli stěhovali, protože táta nechtěl, aby někdo věděl příliš dlouho, kde žijeme. Vždycky byl namočenej v činnosti nějakýho gangu, ale nikdy nám o tom nechtěl říct. Dvanáctkrát ho střelili... a přežil. Většina rodiny se věnovala gangbangingu, takže vklouznout do toho bylo pro mě snadné." Dr.Zhor taky ví o tom, že vyrůstal v gangsterském prostředí, ale většinou byl čistý. Byl hráčem fotbalu a v hlavě nosil jen hudbu.
Poměrně brzy, v roce 2001, kapela nahrála a vydala svůj eponymní debut, který se rychle vyšvihl na první místa hitparád a záhy získal dvě platinové desky. Soubor se stal zanedlouho velmi populární díky potencionálním hitovkám jako jsou Lubrikační gel, Když chceš hamburger, déj si párek, Všechno co je od B to je dobré, úžasnému funky soundu, dunivému hlasu Zhora a Mukase v refrénech a Icebiho citu pro vyprávění gangterských historek, stejně jako díky nekompromisnímu postoji v otázce legalizace marihuany. Netrvalo dlouho a skupina se stala kromě undergroundových posluchačů atraktivní také pro posluchače alternativní hudby, i pro mainstreamové posluchače.
Elektrick mann prorazili poprvé do světa se singlem Všechno co je od B to je dobré. Inovativní video režírované Českou televizí (koncipované jako živé vystoupení s fanoušky) se stalo téměř okamžitě hitem na lokálni stanici MTV, která ukázala Elektrikáře jako kapelu, která spojuje hardcore gangsterský rap a tvrdou rockovou hudbu. Brzy si získali reputaci jako nejlepší živě hrající hip hopová kapela, jako jedni z mála začali pracovat s živými nástroji a dokázali vyprodat kteroukoliv halu. "Trefili jsme se lidem do vkusu" říká Mukas. "Kdyby jsme zůstali jenom rockovou kapelou, těžko říct, jestli by jsme zde stále byli. Začali jsme s Rapovým kotlem (tento termín si kapela později nechala patentovat – pozn. Redakce), takže je úplně přirozené, že se začal přitvrzovat náš zvuk. Zjistili jsme, že posluchači jsou už tak dost rozvaření z teploušské muziky, takže jsme trochu přiložili pod kotel.
Plnohodnotným členem Elektrického pána se stal po vydání III (Kokar Pičkan) mc L.S.I. a ještě před ním basák DJ Varle. Neustálé koncertování, náhlé zbohatnutí a znovu nalezená sláva způsobila odklon od jádra souboru - už to nebyli ti samí kluci, kteří se poflakovali po Zašovské ghetu. "Prošli jsme si temným obdobím, které nebylo dobré pro kapelu, ale bylo dobré pro naše přátelství," říká Mukas. "Známe se spustu let a nic nemůže zlomit tyhle pouta. Kdyby jsme nebyli tak dobří přátelé, tak by jsme tímhle obdobím těžko prošli bez úhony. Přátelství a živé vystupování je příčinou toho, proč se kapela rozhodla zůstat pohromadě i přes rozpory a úmrtí uvnitř. V době kdy jsme s Elektrikáři začínali se spousta tehdy populárních souborů - mezi nimi například Hložek & Kotvald, Leoš Mareš, House of Pain a dokonce i Public Enemy - rozpadla kvůli neshodám s některou z osobností uvnitř kapely. "Pořád rádi společně tvoříme muziku a k tomu si hezky zahulíme," vysvětluje L.S.I... "Máme argumenty jako každá jiná kapela. Zažili jsme spolu všechno dobrý i špatný. Prožili jsme si odchody, příchody a výměny partnerek. Když to dáš všechno dohromady - Elektrick mann je pro nás hodně důležitá část života a dělat, jako že to pro nás nic neznamená prostě nemůžeme a ani nechceme. Až to přestane být sranda, tak prostě skončíme. Budeme kamarádi a bráchové až do konce."