Eclipsis - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Eclipsis metal / Nová Paka

„www.eclipsisnp.com“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsme metalová banda Eclipsis z Nové Paky

Členové:

Martin Lorenc - Kytara

Radomír Mikyska - Kytara

Láďa Jadavan - Bicí

Jirka Drašar - Baskytara

Pavel Kučera - Zpěv

Bio a historie

Jsme parta kamarádů, která si krátí volný čas tím, že ráda vymýšlí, skládá, zkouší a hraje vlastní tvorbu zaměřenou na metal.

První pokusy o vznik kapely se datují v roce 2005 kdy Láďa (bicí) a Martin (sólová kytara) spolu začínají zkoušet hrát a vytvářet tak první melodie. V roce 2010 byl položen první základní kámen budoucí kapely tím, že Láďa s Martinem oslovili Radka (doprovodná kytara), zdali by s nimi nechtěl hrát. Vznikla tak parta kamarádů, jakási kapela beze jména s chutí hrát a tvořit. Naším hnacím motorem bylo dát jednou dohromady a nahrát své vlastní CD, dostat se na podia a zahrát si na úrovni kapel se stejným hudebním zaměřením. K úplnosti kapely jsme začali v roce 2011 hledat basáka a po krátkém hledání se přihlásil a nastoupil jako další člen do kapely Jirka (basa). Zásluhou Jirky kapela dostala konečně název Eclipsis, který se zrodil v jeho hlavě. Pár nápadů sice bylo, ale tento byl nevhodnější. Mimo jiné také přinesl do kapely nové nápady v hudební tvorbě a písně otextoval. Nějakou dobu jsme se v této sestavě sehrávali, až nastal čas hledat zpěváka, posledního člena kapely. Zpočátku jsme oslovili dceru kytaristy Radka, která nám nazpívala otextovanou píseň pod názvem Dívka vlkodlak a pomohla tak vytvořit náš první vlastní hudební počin. Díky této písni jsme konečně získali celkovou představu o písních, které jsme doposud tvořili. Založení rodiny zpěvačky nás donutilo poohlédnout se po jiném zpěvákovi. Toto hledání nás přivedlo k myšlence, hledat spíše mužský hlas. Po krátkém hledání jsme oslovili Pavla. Pavel (zpěv) k nám nastoupil v roce 2013 a od této chvíle všichni společně fungujeme a tvoříme hudbu jako kompletní kapela s názvem ECLIPSIS.

Naše hudební zkušenosti pocházejí z předchozích kapel, mnohým také napomohly zkušenosti v rodině atd.

Co se týče ambicí, tak i ty máme. Jako první je vystupovat na podiích a dostat se do širokého povědomí a za druhé dostat se na úroveň žádaných kapel našeho žánru.

Samozřejmě po čase a získaných zkušenostech jsme zjistili, že naše představy působily jednodušeji, než je vlastně skutečná realita. Také jsme velice brzy přišli na to, že kapela s naším hudebním zaměřením nemá tak jednoduché prorazit na hudební scéně tak jednoduše jako spousta jiných komerčních kapel. Přesto se nevzdáváme a se svou hudbou a texty se snažíme prorazit a dostat se do povědomí lidí.

Charakteristicky je naše hudba je zaměřena na styl heavy – trash, v textech se zaměřujeme tematicky od aktuálního dění ve světě, přes emoce, lásku až po fantazy a mezi naše nejpovedenější považujeme písně Drogový král a Ozvěny. Ovšem i další písně považujeme za povedené a těžko jsme vybírali.

Co se týče poslechu a oblíbenosti kapel, tak ze zahraničních bychom mohli jmenovat například Insomnium, Trivium, Arch Enemy, In Flames, Motorhead, Iron Maiden, Metallica, nebo třeba Lacuna Coil. Nesmíme však zapomenout ani na domácí scénu a z té bychom asi vybrali Arakain v původní sestavě s A. Brichtou, Vitacit, Vilém Čok, Daniel Landa a Dymytry.

V rámci možností koncertujeme v okolí Jičína, Nové Paky, v okolí Semil a Vrchlabí. Zahráli jsme si také v Hradci Králové.

Co se týče představ, tak ty máme jasné a pevně si za nimi jdeme. V nedávné době jsme dokončili svou vlastní zkušebnu spolu s amatérským nahrávacím studiem, na které jsme patřičně hrdi a v současné době se z větší části věnujeme nahrávání svých písní právě v tomto studiu.