JegR - O kapele | Bandzone.cz

JegR alternative-hardcore / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • SMOKE
  Nezařazeno
 • MORBID BEAUTY
  Nezařazeno
 • PATCH
  We Got A Fate
 • FOR WIFES
  We Got A Fate
 • SHADE OF US
  We Got A Fate
 • WE GOT A FATE
  We Got A Fate

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Olda Rypar - vocal, bass

Karel Vošta - guitar

Petr Strahal - drums

Bio a historie

Oldřich Rypar, novojičínský rodák, absolvent státní konzervatoře a pražské HAMU v oboru klasické kytary, se do širšího povědomí veřejnosti zapsal začátkem devadesátých let, kdy coby zpěvák založil se svým bratrem Reném – kytaristou, seskupení Eleison.

Tento band byl svými žánrovými přesahy, energií a instrumentální vyzrálostí velice příjemným osvěžením české tvrděrockové scény. Zanedlouho se tento fakt potvrdil prvenstvím v soutěži Marlboro Rock-in 1996 a několika dalšími umístěními na předních příčkách ostatních hudebních soutěží. Kapela v čele s bratry Ryparovými vydala tři velmi úspěšná alba, která se dostala do distribuce nejen u nás, ale např. i ve Francii.

Na přelomu tisíceletí se ale toto uskupení díky vytíženosti všech členů scházelo spíše sporadicky a koncertovalo jen výjimečně. Bratr René začal působit jako kytarista v Krucipüsku, posléze v Support Lesbiens (Portless).

Zpěvák Oldřich se na čas stáhl do ústraní a věnoval se především své rodině. Po zhruba deseti letech, se ale opět začal hlásit o slovo.

Tentokráte s takřka vlastním projektem, který vykrystalizoval v regulérní kapelu. Kapela nese název JegR a krom Rypara, který tentokrát kromě zpěvu, zastává i post baskytaristy, v ní sekundují Karel Vošta, coby kytarista a rytmiku doplňuje bubeník Richard Mastej. Kapela balancuje na pomezí různých stylů, čímž v podstatě navazuje na odkaz úspěšného Eleisonu, možná jen v ryzejší a přímočařejší formě. Trio zkušených muzikantů sází především na energii, upřímnou radost z muziky a na místy neotřelé postupy. Právě živá vystoupení jsou toho důkazem.

JegR funguje živě od října roku 2014 a veškeré ohlasy a dojmy na jejich adresu jsou v kladných hodnotách.