Duomy - O kapele | Bandzone.cz

Duomy acoustic-pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ostří ze soli (singl 2015)
  Nezařazeno
 • Speciální frekvence (Atomy lásky 2014)
  Nezařazeno
 • Minuta (Atomy lásky 2014)
  Nezařazeno
 • Láska v hrobě (Atomy lásky 2014)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Asi ještě nepatříme mezi ostřílené hudebníky, co mají za sebou desítky let hraní a stovky ne-li tisíce koncertů, ale po chvilkovém uvažování jsme došli k závěru, že zas tak bez historie nejsme. A tady je.

Stalo se to v roce 2012, kdy jsme se o prázdninách mezi osmou a devátou třídou rozhodli, že utvoříme kapelu. Bylo to spontánní rozhodnutí, a protože jsme do toho takhle zapálení byli jen dva, utvořili jsme skupinu o dvou členech. Přihlásili jsme se do soutěže Brána a Dětská porta a jednou za čas jsme si někde zahráli. Ale spíš tak pro rodinu a pro sebe. Bylo nám čtrnáct a přišlo nám, že je náš život na vrcholu a že bláznivější být nemůže. Události, co následovaly, nám tuto tezi vyvrací do dnes.

Soutěžili jsme v několika soutěžích (Dětská porta, Folkový kvítek), hráli jsme na otevřených scénách, školních akcí, na písničkových večerech, na festivalech, uspořádali jsme si vlastní koncert, zahráli před tisícem lidí, vytvořili první vlastní domácké CD, pár našich písní jsme nahrávali ve studiu a udělali si k nim vlastní klip.

Ale abych nepředbíhal. Ještě než jsme měli vlastní písně, tak jsme si půjčovali písně od našich tehdejších vzorů, tedy od Jarka Nohavici a Tomáše Kluse. Netrvalo dlouho a začali jsme tvořit vlastní tvorbu. Z počátku jsme byli hrdí i za tři písničky! Ironií je, že ty úplně první nehrajeme vůbec, nanejvýš velmi poskrovnu. S dvěma převzatými písněmi a jednou vlastní jsme šli do naší první už zmíněné Dětské porty. Tady jsme postoupili do finále a vyhráli moji dosud nejoblíbenější kytaru. A hlavně to byl náš první úspěch.

A takhle to pokračovalo. Pravidelně jsme začali chodit na setkání písničkářů v Kladně. Jeli jsme na koncert třeba i do Plzně, zahráli jsme si na školní pouti, hráli jsme rodině a přátelům. Objevili jsme otevřené scény (open mic), které nabízejí možnost zahrát si na pódiu. V této době jsme se jmenovali velmi prostě: Jiří Hartmann & Daniel Pick.

Když jsme přešli na střední školu, vše pokračovalo ve vyšlapaných kolejích. Občas jsme si někde zahráli, šli jsme na druhou dětskou portu a dál jsme psali písničky. V této době jsme vystupovali pod pseudonymem MyDvaVeJménech.

Jak počet našich písní narůstal, rozhodli jsme se je nějak zaznamenat. A tak jsme 20. prosince roku 2014 vytvořili naše první domácky nahrané CD "Atomy lásky". Obsahuje 13 písní. Křest CD proběhl na půdě naší školy dne 28. července. S tím vzniklo naše stávající jméno Duomy.

V roce 2015 jsme postoupili v soutěži Folkový kvítek a vyhráli den v nahrávacím studiu. Na finále Folkového kvítku jsme si poprvé zahráli před tisícovým publikem. Ve studiu jsme nahráli song "Ostří ze soli" a následně jsme k němu udělali klip. V říjnu téhož roku jsme nahráli další písničku "Internetová superstar".

Poslední, co je třeba říct je, že začátky jsou vždycky těžké. To ale neubírá na jejich kráse. 

Bio a historie