Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Duende pop-jazz / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Afrika-Lullaby 413 ×
  • Sun Told Me 1 556 ×
  • You are late 901 ×
  • Caterpillrar 1 060 ×
  • Fire in the Sea 198 ×
  • New words in The dictionary 1 088 ×
  • Song-About-Nature 126 ×
  • Naughty 115 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

DUENDE

..duch, skřítek či šotek, ale také pocit, atmosféra navozená mezi hudebníky a posluchači či tanečníky. Prožívání hudby spolu s publikem, …..

Duende je autorský projekt, kytaristy a skladatele Tomislava Zvardoně k jehož atributům patří především pestrost, barevnost a žánrový přesah. V  projektu, který tvoří vyhradně autorská tvorba, zaujme především stylová rozmanitost. Od jazzu, přes rytmicky zajímavou latinskou a africkou muziku až po flamenco. To vše zabaleno do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem pro improvizaci. Ke spolupráci byla přizvána celá řada skvělých hostů,  především spřátelených profesionáních muzikantů. Co koncert, to hudební osobnost a jedinečný zážitek. 

Duende má za sebou od roku 2007, kdy začalo koncertovat  singl „Can’t Swear“ (2007)  debutové album CD „Za Branou“ (2008) a  na podzim roku 2009 vydává kapela své druhé CD „New Words In The Dictionary, na kterém zpívá finalistka gruzínské soutěže Georgian Idol Ketevan Tughushi. S Duende se v současné době setkáváme na pódiích klubů a festivalů nejen v České republice (např. mezinárodní festival „Colours of Ostrava“, „Trutnov Open Air Festival“ atd.) V současné době chystá Duende nové CD, které by mělo vyjít na podzim roku 2015. Více informací najdete v historii kapely

O projektu autor :

„„Mám rád, když se můžu inspirovat různými hudební žánry a míchat je dohromady. Od jazzu, který mi dává svobodu, přes rytmicky zajímavou latinskou a africkou muziku až po flamengo, které je pro mne více o expresi a napětí. To vše zabalit do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem pro improvizaci. Krom zvuku elektrické kytary bych rád více používal akustické a etnické nástroje jako charango, flamengo kytaru, chonguri atd.“

…. „Tento koncept mi dává absolutní svobodu. Rád bych díky tomu přizval ke kratší či delší spolupráci mé oblíbené muzikanty a přátele všech možných žánrů. Chystáme spolupráci se skvělými trumpetisty, perkusionisty ale i kytaristy a dalšími mými kamarády a kolegy z celého světa. Díky tomu by mohl být každý koncert tak trochu originálem“  :)

 

Bio a historie

Duende 2015

Obnovujeme název kapely Duende, přichaází nový členové Carlo Zegarra a Veronika Diamantová, zkoušíme nový repertoár a snad letos dokončíme nové CD :)

Duende 2011 -14

Kapela se na pár let pře transformovala v projekt nazvaný Tom Zvardon and Friends. Pod tímto názvem jsme dále  fungovali až doru 2014, kdy jsme se rozhodli opět vrátit k původní názvu DUENDE , Snad už na dobro :)

Duende 2011
Do kapely přichází nová zpěvačka Alenka Průchová. Chystáme nové  CD, na kterém s námi mimo jiné spolupracuje americká jazzová legenda, zpěvačka Joyce Cobb.  Bohužel to nevyšlo :(

Duende 2010
Gruzínská zpěvačka Ketevan se rozhodla bohužel vrátit do své rodné Gruzie a tak bylo potřeba najít na ní adekvátní náhradu. Po dlouhém hledání jsme objevili mladou a nadějnou Moniku Holubovou. Měli jsme tu čest vystoupit na festivalech Colours of Ostrava a Trutnov Open Air Festival. Jako host s námi občas vystupuje perkusista Miloš Vacík.

Duende 2009
Kapela ve složení Tomislav Zvardoň, Honza Karez, Eva Holická a Marian Petržela začíná spolupracovat s gruzínskou finalistkou Superstar Ketevan Tughushi. V říjnu jsme pokřtili druhé autorské CD „New Words In The Dictionary“.

Duende 2007
V nové sestavě dokončuje Duende natáčení CD, které dostává název Za branou“.Od zaří 2007 se kapela objeví v nové sestavě a novým CD v klubech po celé ČR.

Info o koncertech najdete v sekci koncerty.

Duende 2006
V létě 2006 opouští kapelu J.Kirchner a D. Mendez a Duende hledá nového bubeníka a basistu. Na chvíli se za bicíma mihne např. Radim Ilek či Hop, na basu Michal Krásný. Kapelu po čase opouští i jeden ze zakládajících členů Kamil Bukověcký.

Tomislav Zvardoň formuje v prosinci 2006 novou sestavu a začíná nové Duende připravovat na natáčení debutového CD sestávajícího převážně z jeho nových autorských skladeb.

Duende 2004 
Skupinu Duende oficiálně zakládá v roce 2004 dvojice kytaristů Tomislav Zvardoň a Kamil Bukověcký, kteří k sobě na bicí přibírají Honzu Kirchnera a Ondřeje Lhotského na baskytaru. Někdy v lednu roku 2005 začíná kapela zkoušet pouze vlastní repertoár, který pochází povětšinou z hlav protagonistů kapely Tomislava a Kamila. V červnu 2005 Duende natáčí svůj první singl „Can’t Swear“. Zároveň dochází ke výměně basisty, na post Ondry Lhotského nastupuje Dave Mendez. Kapela dokončuje koncertní program a začíná se pomalu objevovat na koncertních podiích. Např. Slavnosti Města Hlinsko, Malostranská beseda Praha, Mezinárodní hudební veletrh Huvel 2005, či předváděcí akce pro americkou firmu Rivera – kyt. zesilovače. V listopadu 2005 natáčí Duende v TV Óčko klip do Hitparády Hydepark, které je premiérově uvedeno na konci listopadu.

Fanoušci: 70

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
11 820
Poslechnuto skladeb
5 457
Profil registrován
4.11.2009