Dřevěné pytlí v jutových uhlích - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dřevěné pytlí v jutových uhlích psychobilly-emo / Praha

„radost i pro vás“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Balalajka
Nástrojové obsazení: Zpěv, Citera

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Alternativa k alternativě. Svobodný zvuk. Nic pro dogmatiky.

* * *

Dřevěné pytlí v jutových uhlích žilo, bylo a jednou vzniklo: Pytlig a Uhlík, od nepaměti s různými jinými. Po studiích se potloukali, vyčkávali. I do knih se dostali a leccos natočili. Dokonce i pár slavnějším se před hraní vetřeli. To je koloběh juty, dřeva i uhle a tak to jest. Statut stálice české alternativně-elektro-undergroundové scény si každopádně eskadrona DPVJU udržuje dodnes a navíc působí svěže a zábavně.

(z programu festivalu Beseda u Bigbítu Tasov 2009)

* * *

Kapela vzniklá v devadesátých letech jako čistě studiový projekt, která ale časem začala koncertovat i objíždět festivaly. DPVJU jsou ztělesněná zábava. Plynule mění elektroniku s hodně alternativně i undergroundově laděným feelingem za až punkovou údernost nebo psychedelický úlet. Zábava čišící z jejich skladeb je čistě spontánní a nic nepůsobí strojeně. Vtipně a chytře umístěné samply v místech, kde byste je u jiných kapel hledali jen těžko, skvělá zábava a originalita. To jsou značky, které činí z koncertu téhle kapely zcela jedinečnou příležitost nadpozemsky se pobavit.
(z programu Open Air Music Festivalu Trutnov 2010)

* * *

Moc rádi vzpomínáme na společné koncerty s:
Killing Joke, OTK, Skrytý půvab byrokracie, New Kids Underground, Budoár staré dámy, Smädný kmet, Abigail Ybarra,  Nevidim, Děti deště, SRPR, Zaum, Janota 1935, Pod Černý vrch, Rudovous, Jiříkovo vidění, Tornádo Lue, Už jsme doma, BBP, Ať se snaží ona a mnoha dalšími.

Bio a historie

nEJLEPŠÍ KAPELA HNED PO yes? nE! ČESKÁ ODPOVĚď NA njeMeckou OTÁZKU. KLUCI jak Z ohnilÉHO pRovÁzku. Porno a UMění ? NEJvYššÍ PoPuláR dupe alterNatiVě PO KRKU s posměšným chechTotem!  pO TOMhle nebude už nIKdy niC Jak bYlo před HuRIkáneM dALIborem Hluchá huDba hOlý nešTěstí  NEBOŤ nA počátTku všEHoMíra byl fEEDbaCk, SliDe & COLTranE dejte SEM tY noty - A PŘiveďTE VŠECHny www.dpvju.org