Dorys - O kapele | Bandzone.cz

Dorys rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Když odcházíš
  Nezařazeno
 • Je to dobrý
  Nezařazeno
 • Prý to se stává
  Nezařazeno
 • Sentimentální
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Pražská rocková kapela Dorys hraje písně svého frontmana, Miloše Kálala zvaného Medvěd. V repertoáru se najde leccos - od baladických písní až po rockovější songy. Kapela hraje aktuálně v obsazení Miloš Kálal (zpěv, akustická kytara), Pepa Ředina (elektrická kytara), Jiří Václav Svatoš (basová kytara),.Josef Kouba (klávesy, kytara) a Daniela Sedláčková (bicí a vokály).

V únoru 2018 nahrála kapela ještě v původním obsazení s foukací harmonikou (Tonda Podlaha) a violoncellem (Aleš Fidler) první tři písně v pražském studiu TdB Production. V srpnu 2018 pak v témže studiu nahrála píseň Sentimentální, která po dobu 10 týdnů bodovala v hitparádě Českého rozhlasu.

V lednu 2020 vydala kapela své debutové album Prý to se stává s celkem 13 písněmi. Album bylo nahráno ve studiu TdB Production.

ČLENOVÉ:

Miloš Kálal - zpěv, kytara, autor textů a hudby.

Miloš zvaný Medvěd je prostě NEJ. Největší, nejmedvědovatější nejplodnější (míněco co do stvořených písní) a každopádně nejukecanější chlap. Píše a zpívá písničky o svém životě, který nikdy nebyl nudný a který - díky jeho letoře - ani nudný být nemůže. Miloš hrál a zpíval v několika skupinách. Za zmínku stojí třeba Koza Nostra nebo Jamday.

Daniela Sedláčková - perkuse, bicí

S Milošem se potkali ve skupině Ukrutnej Milouš, kde Daniela hrála na bicí. Po rozpadu kapely se ti dva usnesli, že Milošovy písničky stojí za to, aby se hrály dál, takže se budou hrát, i kdyby z nebe kostkované zebry padaly. Daniela dříve zpívala a hrála (na djembe a bicí) ve skupině Kámen úrazu (později Raven Blue).

Pepa Ředina - sólová elektrická kytara

Pepa se ke kapele přidal v dubnu 2018 a svým výrazným projevem posunul zvuk kapely žádoucím směrem.

Jiří Václav Svatoš - basová kytara

Baskytarista Jirka se ke kapele přidal těsně po jejím vzniku. Tenhle sympatický kluk hrál mimo jiné např.také v rockové kapele Tak akorát.

Josef Kouba - klávesy, doprovodná kytara

Pepík je benjamínkem kapely. Kromě doprovodné kytary mu byly svěřeny i klávesy a chystáme se pověřit ho i vokály.

Bio a historie

Oficiální web: kapeladorys.cz

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/kapeladorys/