Dooušek - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dooušek acoustic-rock / Brno

„společný kooncert se Zakaž hvězdu“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Saxofon, Flétna
Nástrojové obsazení: Kontrabas
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Dooušek: autorská hudba, poezie na vlně jazz/latin/folk/rocku, Brno.
Název Dooušek je kalambúr (doušek, do oušek, douška), který se odkazuje na spíše intimní podání vlastní tvorby kapely a na proces vychutnání si hudebního zážitku a obsahu textů písní. Autorská muzika kapely je vystavěná na kvalitním textovém základu od uznávaných i dosud neobjevených básníků.
Marie Vrbová – zpěv
Radek Přibyl – tenor saxofon, příčná flétna
Pavel Jaroš – bicí
Jirka Vrba – el. kytara
Pavel Horák – el. kontrabas
Letmo něco z historie: Společné muzikantské počiny členů kapely se začaly v Brně a prolínají se u basisty a kapelníka Pavla Horáka - od studentských let společně s Marií a Jirkou Vrbovými hrávali v několika projektech akustické hudby se zapojením nemalého počtu dalších zajímavých muzikantů, prolnutím mnoha hudebních žánrů i nástrojů a především s vlastní tvorbou - a zase s Radkem Přibylem a Pavlem Jarošem mají společnou hráčskou minulost v autorském rockovém tělese. Kapela Dooušek tak čerpá z obou proudů a míchá hudební názory členů kapely do autentického zvuku a tvaru, do nové energie.