Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dooušek acoustic-rock / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Saxofon, Flétna
Nástrojové obsazení: Kontrabas
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Po doušcích vychutnáváte tóny a do oušek vplouvají slova, která se nekřičí. To je autorská hudba brněnské kapely Dooušek - lyrická, soukromá, někdy rafinovaná, někdy přímočaře upřímná. Zpěvačka Marie Vrbová expresivně maluje hlasem obrazy z textů známých i zatím nepříliš publikovaných básníků; je to hudba střižená na míru poezie, ze které vzešla.

Muzika kapely Dooušek, jejímž autorem je kytarista Jirka Vrba, se pohybuje nejblíže folkrocku, kolorovaná prvky latinskoamerické hudby a jazzu. Volba textů pro vznikající písně tíhne k poezii, kterou lze nazvat jako hodnotnou a vyzrálou, bez obvyklých formálních a tematických klišé či banalit; vlastně jde o texty, které by bez problému fungovaly i samostatně, na „sucho“. Někteří autoři textů patří mezi osobní přátele kapely.

Kapela Dooušek hraje ve složení:
Marie Vrbová – zpěv
Radek Přibyl – tenor saxofon, příčná flétna
Pavel Jaroš – bicí
Jirka Vrba – el. kytara
Pavel Horák – el. kontrabas

Letmo něco z historie: Společné muzikantské počiny členů kapely se začaly v Brně a prolínají se u basisty a kapelníka Pavla Horáka, kdy spolu s Marií a Jirkou Vrbovými od studentských let (1992) hrávali v několika projektech akustické hudby, se zapojením nemalého počtu dalších zajímavých muzikantů, hudebních žánrů i nástrojů a především s vlastní tvorbou - a dále s Radkem Přibylem a Pavlem Jarošem mají zase společnou nedávnou hráčskou minulost v autorském rockovém tělese Vlasty Černého. Kapela Dooušek tak čerpá z obou proudů a míchá hudební zkušenosti a názory členů kapely do autentického zvuku a tvaru, do nové energie.